استفاده از قانون جذب برای ازدواج و میزان تاثیرگذاری آن یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از جوانان به وجود می آید، بسیاری از جوانان که سن ازدواج شان است می خواهند بدانند که آیا با قدرت تفکر می توان فرد مناسبی را برای ازدواج جذب کرد؟ در این مقاله به قانون جذب و تاثیر آن درجذب عشق پرداخته شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.

اگر چه بسیاری از افراد در طول زندگی از این قانون استفاده می کنند و ادعا دارند که برای آن ها رضایت بخش می باشد اما با این وجود قانون جذب به تنهایی نمی تواند باعث پیدا کردن فرد مناسبی برای ازدواج شود و از طریق راه های غیر مستقیمی مانند افزایش اعتماد به نفس می توان بسیاری از مشکلات ارتباطی را کاهش داد و به حل آن ها کمک کرد.

در صورتی تمایل دارید ازدواج موفقی داشته باشید باید در جلسات قبل از ازدواج شرکت کنید و آموزش های لازم را ببینید در این صورت می تواند با مسائل و مشکلات به خوبی آشنا شوید و تصمیم درستی برای ازدواج بگیرید.

پیشنهاد مشاور:سنجش صمیمیت احساسی و عاطفی با مجموعه سوالات آشنایی قبل از ازدواج

قانون جذب برای ازدواج

قانون جذب موضوعی می باشد که در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و افرادی که به این قانون اعتقاد دارند، تمایل دارند تا اهدافشان را از طریق این به دست آورند یکی از زمینه هایی که بسیار بحث برانگیز است استفاده از قانون جذب در امر ازدواج می باشد.

مدرسین این قانون اعتقاد دارند که شما با توجه به باورهایی که در ذهنتان وجود دارد و اهدافی که برای ازدواج در سر دارید و برای حرکت کردن در آن مسیر می توانید به کائنات پیامی را بفرستید و به دنبال آن کائنات به شما کمک می کنند و باعث می شوند تا شما به هدف مورد نظرتان برسید.

تا حدودی تقریبا بعید به نظر می رسد تا با درخواست کردن از کائنات بدون آن که مشاوره ای را دریافت کنید و آموزش خاصی در مورد اهدافتان کسب کنید به هدفتان برسید، این موضوع در راهکارهایی که در قانون جذب ارائه شده است به خوبی در امر ازدواج نشان داده می شود.

این راهکارها به صورت غیر مستقیم باعث می شود تا اصول پایه را آموزش می دهد تا ارتباط اجتماعی به درستی برقرار شود و طبیعی می باشد در صورتی که شما بتوانید این اصول را رعایت کنید ارتباط بهتری با شخص مورد نظرتان داشته باشید و احتمال برقراری ارتباط با آن شخص را افزایش می دهید.

پیشنهاد مشاور: عاشق خودتان شوید تا وارد رابطه سمی نشوید+ تمرین

قانون جذب برای ازدواج، راهکارها

استفاده کردن از قانون جذب باید شامل برخی از اصول و راهکارها باشد که در ادامه این مقاله به صورت کاملی توضیحاتی در مورد آن می پردازیم، بسیاری از روانشناسان اعتبار علمی قانون جذب را زیر سوال می برند و به آن باور ندارند اما با توجه به راهکارهای بیان شده، قانون جذب می تواند به سلامت روان فرد کمک کند.

قانون جذب برای ازدواج، آیا قانون جذب در مورد ازدواج واقعیت دارد؟

دوست داشتن خود

بسیاری از افرادی که در امر ازدواج از قانون جذب کمک می گیرند و در مورد آن صحبت می کنند اعتقاد دارند که نخستین قدم برای این که ازدواج موفقی داشته باشند این است که خودتان را دوست داشته باشید و رفتارهای محبت آمیزی با خودتان داشته باشید و علاوه بر این ها باید مواردی مانند اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید، و باور به شایستگی و لیاقت خودتان داشته باشید و دوست داشتنی تان می تواند باعث رسیدن بهتر به خواسته های تان شود و شما در این بخش از تمرینات می توانید این ویژگی هایتان را تقویت کنید.

این راهکارها در حوزه روانشناسی به یک قانون و اصل مهمی اشاره دارد و معتقد است تا زمانی که فرد خودش را دوست نداشته باشد نمی تواند با دیگران رابطه دوستانه ای را برقرار کند و از جمله راهکارهایی که در این زمینه بیان می شود می توان به مواردی مانند صحبت کردن محبت آمیز با خود، بیان محاسن خود و هدیه خریدن برای خود اشاره نمود.

پیشنهاد مشاور: قانون جذب عشق | جذب فرد مورد نظر در زندگی

باور به اهداف از راه های رسیدن به عشق

یکی دیگر از تمرینات مهمی که باید در قانون جذب برای ازدواج به آن توجه شود باید نسبت به آن چه که در ذهن فرد وجود دارد، شخص به آن اعتقاد کاملی داشته باشد و به جای آن که به خواسته هایش به عنوان آرزو و هدف نگاه می کند باید آن را به عنوان یک واقعیت قطعی در نظر بگیرد .

بر اساس مدرسین قانون جذب افرادی که بتوانند خواسته هایشان را به عنوان واقعیت در نظر بگیرند در این صورت پیام خود را با قدرت بیشتری به کائنات انتقال می دهند و پاسخ های سریع تری نسبت به خواسته هایشان را به دست می آورند.

این موضوع به یک قانون در روانشناسی امید اشاره دارد و معتقد است افراد برای دستیابی به اهداف و خواسته های خود باید توانایی آن را داشته باشند تا هدفشان را به صورت عینی و واضح در ذهن تصور کنند و بتوانند راه های رسیدن به خواسته شان را به درستی مشخص کنند.

برخورد مناسب با دیگران

از جمله مواردی که در قانون جذب بیان می شود که این است که شما باید رفتار مناسبی با دیگران داشته باشید به آن ها مهربان باشید، لبخند بزنید و با محبت و دلسوزی با آن ها رفتار کنید، این باعث می شود که از نظر روحی و روانی احساس درونی مثبت تری داشته باشید و دیگران به شما توجه می کنند و به احتمال زیاد جذب رفتار شما می شوند.

در صورتی که از این قانون استفاده کنید به طور قطع به شما کمک می کند تا حال بهتر و احساس مثبتی را تجربه کنید و اگر در روابط اجتماعی با مشکلاتی رو به رو هستید آن نواقص و مشکلات را حل نمایید، یکی از نتایجی که این رفتار نشان می دهد این است که شما بیش از پیش در روابط خود دیده خواهید شد و این باعث می شود تا شانس شما برای آشنایی با دیگران بیشتر شود و فرد مورد نظر تمایل داشته باشد شما را بیشتر بشناسد.

پیشنهاد مشاور: 7 اشتباه رایج در آغاز رابطه دوستی یا ازدواج

آیا قانون جذب برای ازدواج واقعیت دارد؟

امروزه افراد بسیاری با قانون جذب آشنا می شوند و برای آن ها سوال پیش می آید که آیا قانون جذب واقعیت دارد و می تواند آن ها را به اهداف و خواسته هایشان برساند؟ در پاسخ به برخی از افراد به نتیجه بخش بودن این قانون باور دارند و در مورد اثرات مثبت آن صحبت می کنند و برخی دیگر معتقد هستند که از این روش استفاده کرده اند اما نتوانسته اند به خواسته هایشان برسند.

در امر ازدواج قانون جذب مورد بررسی قرار گرفته است و نکاتی در این باره بیان شده است و قانون جذب باعث شده تا آن نکات روشن تر بیان شود و افراد با دید بازتری نسبت به آینده شان تصمیم بگیرند که در زیر مواردی از آن ها را بیان می کنیم.

اثرگذاری غیر مستقیم

بر اساس مطالبی که بیان شده است با استفاده از راهکارهایی که در قانون جذب برای ازدواج بیان شده است می تواند باعث افزایش سلامت روان فرد شود و در این صورت فرد برای رسیدن به خواسته هایش مصمم تر خواهد شد، زمانی که فرد به خود توجه داشته باشد و اعتماد به نفسش را افزایش دهد در این صورت با قاطعیت می تواند برای رسیدن به اهدافش تلاش کند در این شرایط شانس شما برای به دست آوردن هدف ها افزایش خواهد یافت.

با توجه به دلایل بیان شده نمی توان قانون جذب را نادرست دانست بلکه این قانون در جایگاه روانشناسی انگیزشی قرار دارد و باعث می شود تا انگیزه شما برای رسیدن به اهدافتان بیشتر شود و از این جهت به شکلی غیر مستقیم تعالیم روانشناسی را به شما آموزش می دهد تا اطلاعات شما در این زمینه زیاد شود.

عدم وجود آموزش

اگر چه راهکارهایی که در قانون جذب بیان می شود همان اصولی است که در جلسات مشاوره برای فرد بیان شده و به او آموزش داده می شود اما این راهکارها باعث نمی شوند تا فرد آموزش کاملی را دریافت کند و در نتیجه قادر نخواهد بود باورهای خود را به درستی تغییر دهند و مشکلاتش را حل کند.

برای مثال فردی که اعتماد به نفس کمی دارد و یا دچار افسردگی شده است با شنیدن جملاتی که باید به خود علاقه داشته باشد و به جای انتقاد از خود با محبت بیشتری نسبت به خود رفتار کند اگر همه این نکات را قبول داشته باشد اما نمی تواند به شکل درست و با اعتماد به نفس بالا رفتار کند زیرا این افراد باید مشکلات خودشان را با استفاده از جلسات روانشناسی ریشه یابی کنند و برای درمان آن اقداماتی را انجام دهند.

پیشنهاد مشاور:تست سنجش میزان خوشبینی ‏

قانون جذب برای ازدواج، یک راهکار بهتر

در صورتی که می خواهید ازدواج با فرد مناسبی داشته باشید و این در ذهن شما به عنوان یک هدف شناخته شده است در این حالت باید راهکارهای صحیح برای رسیدن به آن را در نظر بگیرید و بهتر است برنامه خودتان را روی اصول محکم تری مانند استفاده از مشاوره قبل از ازدواج پایه ریزی کنید، این مسئله به معنی این نمی باشد که قانون جذب در ازدواج اعتباری ندارد بلکه بهتر است از راهکارهای این قانون در کنار روش های دیگر استفاده کنید تا نتیجه خوبی را به دست آورید.

در مراکز روانشناسی اقداماتی در این زمینه انجام شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

شناخت مشکل و کمک به حل آن

زمانی که فرد به مشاور پیش از ازدواج مراجعه می کند در این حالت به او کمک می شود تا دلایلی که باعث ناتوانی او در امر ازدواج شده به خوبی مشخص شود و برای رفع آن اقداماتی صورت گیرد، برای مثال افرادی که به دلیل مشکلات روحی و یا شخصیتی مانند طرد شدن و دلبستگی ناایمن، افسردگی، اختلالات شخصیت یا سختگیری های والدین امکان و شرایط ازدواج شان را از دست داده اند مورد بررسی قرار می گیرد و مشاوران این موارد را شناسایی کرده و برای از بین بردن آن اقداماتی را انجام می دهند.

پیشنهاد مشاور:تست افسردگی با پاسخ تحلیلی رایگان + راهکار درمانی

قانون جذب برای ازدواج، آیا قانون جذب در مورد ازدواج واقعیت دارد؟

آموزش راهکارهای مناسب

بعضی از افراد باید رفتارهای مشخصی را یاد بگیرند به عنوان مثال بسیاری از دختران و پسران نمی دانند که چطور با جنس مخالفشان ارتباط برقرار کنند و از نظر ارتباط اجتماعی ضعف هایی دارند این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی در روابط آن ها می شود.

در صورتی که روانشناس متوجه شد مشکل فرد ناآگاهی در مورد رفتار ها می باشد و این امر مانع ازدواج او شده است برای فرد جلساتی را به صورت اختصاصی برگزار می کند تا آموزش های رفتاری را به صورت دقیق برای او بیان کند.

پیشنهاد مشاور: آیا روش های ارتباطی غلط باعث شکست رابطه شود؟ | آموزش ارتباط موثر با همسر

واقع بینانه کردن باورها

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در امر ازدواج به وجود می آید نا مناسب بودن باورها و خواسته های فرد می باشد، برای مثال افرادی را برای ازدواج مناسب می بینند که هیچ نقطه ضعفی نداشته باشد و یا تمایل دارند که با فرد خاصی ازدواج کنند این طور مسائل باعث می شود تا موانعی در امر ازدواج به وجود آید.

در نتیجه روانشناس کمک می کند تا باورها و انتظارات اشتباه فرد و خانواده است اصلاح شود و به او کمک می کنند تا با توجه به معیارهایش فرد مناسبی را برای ازدواج پیدا کند.

سوالات متداول

  1. آیا استفاده از قانون جذب برای ازدواج حقیقت دارد؟

استفاده از قانون جذب راهکار قطعی برای رسیدن به ازدواج مطلوب نمی باشد اما می تواند به صورت غیر مستقیم از آن کمک گرفت تا برای رسیدن به هدف به شما کمک کند. و انتخاب و تصمیم درستی داشته باشید.