تکنولوژی های نوین روانشناسی


خدمات و تکنولوژی های نوین روانشناسی مرکز مشاوره شامل:

  • نوروتراپی با نوروفیدبک
  • درمان های مبتنی بر بیوفیدبک
  • درمان های روان عصب شناختی همچون CAntab و Viena
  • درمان با مداخله غیرمستقیم TDCsآیا نوروفیدبک درمانی موثر برای افسردگی است؟

آیا نوروفیدبک درمانی موثر برای افسردگی است؟

همانطور که می دانید افسردگی نوعی بیماری خاموش اما ویران گر است که ابتلا به آن زندگی فرد را تحت الشعاع قرار خواهد داد. اگر به افسردگی مبتلا باشید در اکثر مواقع ناراحت و بی حوصله هستید اما بقیه افراد در جریان حال و هوای شما نیستند و علت این بی حالی را دائما جویا می شوند. یکی از بهترین درمان نوروفیدبک برای افسردگی می باشد.

تکنیک ریلکسیشن به روش عملی چگونه است؟ + موسیقی ریلکسی

تکنیک ریلکسیشن به روش عملی چگونه است؟ + موسیقی ریلکسی

ریلکسیشن، تکنیکی است که در مواقع استرس زا می تواند به شما یاری برساند و به آرامش روان شما کمک بسیار زیادی بکند. در این مقاله به تکنیک های ریلکسیشن پرداخته می شود که می تواند بسیار مفید باشد.

هیپنوتیزم درمانی چیست و آیا هیپنوتراپی واقعاً موثر است؟

هیپنوتیزم درمانی چیست و آیا هیپنوتراپی واقعاً موثر است؟

هیپنوتیزم درمانی نوعی رواندرمانی است که با ایجاد آرامش، تمرکز و توجه باعث افزایش سطح هوشیاری یا آگاهی ذهن فرد می شود. به عبارت دیگر، فرد در طول درمان در حالت خلسه قرار می گیرد. آیا هیپنوتراپی واقعاً موثر است؟

نوروتراپی چیست و چگونه عملکرد مغز را بهبود می بخشد؟

نوروتراپی چیست و چگونه عملکرد مغز را بهبود می بخشد؟

نوروتراپی چیست و چگونه می تواند به بهبود تمرکز و عملکرد مغز کمک کند؟ نوروتراپی تکنیک های تحریک مغزی مانند تحریک الکتریکی مستقیم مغز از روي جمجمه (tDCS)، تحریک دیداری-شنیداری (AVE یا AVS) و تحریک الکتریکی جمجمه (CES) را استفاده می کند و در کاهش استرس، مدیریت اضطراب و وحشت، بهبود خلق و خو، ایجاد انعطاف پذیری عاطفی، بهبود توجه، تمرکز و سایر جنبه های عملکرد اجرایی، بهبود عملکرد شناختی و یادگیری، افزایش انگیزه، یادگیری مدیریت شهوت، از بین بردن عادت های بد و اعتیاد نقش دارد.

آزمون‌های ارزیابی عصب روانشناختی CANTAB

آزمون‌های ارزیابی عصب روانشناختی CANTAB

مجموعه CANTAB، یک ابزار ارزیابی شناختی مناسب، انعطاف­پذیر با قابلیت اجرای دقیق است که در سیستم­های کامپیوتری مبتنی بر ویندوز قابل اجرا است. این آزمون از سال 1980 میلادی توسط دانشگاه کمبریج ارائه شد و از آن زمان تاکنون این دانشگاه در حال توسعه این نرم افزار می باشد. در سال 2018 یک روش درمانی شناختی معتبر شناخته شد و یکی از معتبرترین آزمون­های شناختی در جهان محسوب می شود. این کتاب  شامل توصیفات جزئی و دقیق در مورد آزمون‌های مجموعه علمی CANTAB و راهنمایی­هایی برای اجرای این آزمون‌ها در مورد اشخاص و تفسیر نتایج آن می باشد. در واقع این کتاب کاربرد نرم افزار مجموعه تحقیقاتی CANTAB، نحوه نصب کردن، تنظیم کردن و اجرای آن را بیان می­ کند.

آزمون روانشناسی وینا Vienna

آزمون روانشناسی وینا Vienna

آزمون روانشناسی وینا Vienna (مجموعه آزمون‌های ارزیابی عصب‌روان‌شناختی) نوعی سیستم استاندارد و جامع برای ارزیابی مولفه ­های شناختی است که در حیطه ­های مختلف پژوهشی، بالینی (کلینیکی) و حیطه­ های مختلف دیگر کاربرد دارد. کاربردهای آن شامل: ارزیابی و استعدادیابی کودک و نوجوان، سنجش حافظه عددی، تصویری و عملی، مهارت های زبان انگلیسی، مهارت حرکتی و گفتاری در کودکان و بزرگسالان، سنحش پرخاشگری، شخصیت شناسی، استرس در شرایط مختلف، اعتیاد و مصرف موارد و غیره.

دسته‌بندی