خانواده سالم


حفظ خانواده سالم

برای فراهم کردن محیط سالم خانوادگی باید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

آیا با کودک به عنوان یک فرد مستقل رفتار می کنید؟

هر کودکی خلق و خوی خاص خود را دارد، روش مشاهده و تعامل با دنیای اطراف برای هر کسی متفاوت است. والدین معمولا همه فرزندان خود را به یک اندازه دوست می دارند، اما روابط مختلفی با هر یک از آن ها برقرار می کنند. هیچ وقت کودکتان را با خواهر یا برادرش مقایسه نکنید، این کار شخصیت کودک را زیر سوال می برد. سعی کنید که نقاط قوت و استعدادهای او را بشناسید و آن ها را تقویت کنید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

آیا خانواده شما روال منظم دارند؟

وجود برنامه روزانه باعث ایجاد هماهنگی میان اعضای خانواده می شود. برنامه صبحگاهی، وعده های غذایی و زمان خواب مناسب به صورت یک الگو برای همه راحت تر است. همچنین به کودکان درباره آداب و رسومات خانوادگی توضیح دهید، تا از کودکی با آن ها آشنا شوند.

آیا خانواده شما در جامعه مشارکت فعال دارد؟

خانواده ها هنگامی که با دوستان و نزدیکانشان در ارتباط قرار می گیرند، شروع به پیشرفت می کنند. معمولاً چنین روابطی مستلزم این است که والدین سعی کنند با افراد همسطح خود ارتباط برقرار کنند.

آیا انتظارات شما از خود و سایر اعضای خانواده واقع بینانه است؟

خودآگاهی، دانش و مهارت فرزند شما دائما در حال تغییر است. از تجربه های دگیران استفاده کنید، کتاب بخوانید و با آن ها صحبت کنید تا هر چیزی که در مراحل رشد فرزندتان لازم است را بدانید. به یاد داشته باشید که تمام والدین موفق این مسیر را طی می کنند.

آیا زمانی که با اعضای خانواده خود می گذرانید به پیشرفت روابط بین شما کمک می کند؟ زمانی که شما و فرزند و همسرتان در کنار هم می گذرانید باید سرگرم کننده، آرام، معنی دار و عاری از درگیری باشد.

آیا شما به عنوان یک والد به نیاز های خود رسیدگی می کنید؟

شما باید سالم زندگی کنید ( رژیم غذایی مناسب، ورزش و عادات خواب). برای تفریحاتی که دوست دارید زمان بگذارید. فرزندان شما احتیاج به پدر و مادر خوشحال و سالم دارند.

آیا مسئولیت اخلاقی و اجتماعی  زندگی خودتان را بر عهده می گیرید؟

شما مهمترین الگو برای فرزند خود هستید. از طریق کلمات و رفتارهایتان سعی در تربیت او داشته باشید.

ویژگی های خانواده سالم

در یکی از جلسات مشاوره اخیر، یک مادر متاهل با سه فرزند خردسال خود با یک معضل بسیار شایع دست به گریبان بودند: چگونه برای فرزندانش محیطی سالم فراهم کند وقتی خودش در محیط سالمی بزرگ نشده است. در اینجا چگونگی این کار ذکر شده است:

من در خانواده ناسالمی بزرگ شدم و پدر و مادرم برای من الگوی خوبی نبودند. اکنون که خانواده خودم (شوهر و سه فرزند) را دارم، غالبا نمی دانم که چطور محیطی سالم و شاد برای کودکانم فراهم کنم. من واقعاً نمی دانم یک خانواده سالم چگونه به وجود می آید.

 در حقیقت، پذیرفتن نقص در مهارت عاطفی یا در رابطه صداقت و شجاعت زیادی را می طلبد. اما خبر خوب این است که این مهارت ها را می توان حتی در بزرگسالی آموخت. ممکن است آموختن آن در بزرگسالی سخت تر باشد، اما با تمرین می توانید آن ها را یاد بگیرید.

در اینجا چهار ویژگیهای خانواده سالم ذکر شده است.

1. خانواده های سالم نیازهای یکدیگر را برآورده می کنند.

سعی کنید وقتی را برای صحبت و بحث کردن در نظر بگیرید. هنگامی که با همسر یا فرزندان خود صحبت می کنید با دقت به جزئیات گوش دهید و برای یادگیری بیشتر سؤال بپرسید. 

سعی کنید کنجکاو باشید تا شخصیت اعضای خانواده خود را بشناسید و بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

هر روز تلاش کنید تا چیز های جدیدی در مورد اعضای خانواده خود کشف کنید. در این صورت شما به اعضای خانواده خود نزدیک تر می شوید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

2. خانواده سالم  روابط آسیب دیده را ترمیم می کند.

درگیری و دعوا بخشی از زندگی خانوادگی است. اما اگر مشکل برطرف نشود، می تواند در طولانی مدت باعث ایجاد کدورت و ناراحتی در بین اعضای خانواده شود.

هیچ وقت با ناراحتی از یکی از اعضای خانواده به رخت خواب نروید. همیشه مسئولیت بخشی از دعوا را که در آن نقش داشته اید بپذیرید. برای جلوگیری از دعوا می توانید مکان را ترک کنید یا از حرف زدن خودداری کنید.

وقتی مشکل و ناراحتی را به سرعت حل می کنید، احساس بهتری پیدا می کنید، این کار به اعضای خانواده احساس ارزشمند بودن، می دهد.

3. خانواده های سالم ابراز احساسات را تشویق می کنند.

 احساسات به ما این امکان را می دهد تا یکدیگر را درک کنیم و بهم احترام بگذاریم. بنابراین، ابراز احساسات در خانواده های سالم جدی گرفته می شود.

 وقتی یکی از اعضای خانواده نشانه هایی از هیجان، اندوه، حساسیت و حتی عصبانیت نشان می دهد، سعی کنید با آن ها در مورد احساساتشان حرف بزنید، همدلی نشان دهید، حتی اگر شرایط را درک نمی کنید. 

سعی کنید روی احساسات متمرکز شوید و از قضاوت افراد خودداری کنید. خانه ای که در آن زندگی می کنید باید مکان امنی برای ابراز احساسات افراد باشد.

4- خانواده های سالم یکدیگر را  کامل می کنند.

درمورد همسر و فرزندان خود چه می دانید؟ خصوصیت هرکدام از آن ها چیست؟ 

لیستی از ویژگی های اعضای خانواده تهیه کنید و برای آن ویژگی ها از آن ها تشکر کنید. حتی می توانید از تمام اعضا بخواهید این کار را انجام دهند. این عمل به تنهایی می تواند انرژی خانواده را از منفی به مثبت تغییر دهد.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

راهکارهایی برای داشتن خانواده سالم

1. با هم غذا بخورید

وقتی خانواده ها برای صرف وعده غذایی کنار هم می نشینند، به جای خوردن غذا های فراوری شده، تمایل به خوردن چیزهای سالم پیدا می کنند. 

علاوه بر سالم تر بودن مواد غذایی، تحقیقات نشان می دهد که وقت گذراندن در کنار خانواده باعث می شود که کودکان نمرات بهتری کسب کنند و از مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر دوری کنند.

اگر روزانه وعده های غذایی را در کنار هم نمی گذارنید، سعی کنید که حداقل دو وعده غذایی در هفته کنار هم باشید و کم کم آن را به عادت تبدیل کنید.

2. با هم آشپزی کنید

پختن وعده های غذایی در کنار هم می تواند برای خانواده مفید باشد. نه تنها غذای خانگی سالم تر است، بلکه وقتی اعضای خانواده با هم آشپزی می کنند، وقت خود را در کنار هم می گذرانند. آشپزخانه اغلب قطب خانه است، بنابراین می تواند مکان مناسبی برای جمع شدن باشد.

تهیه وعده های غذایی در کنارهم باعث انتقال دستور العمل های خانوادگی می شود، کودکان مهارت پخت و پز و اعضای خانواده کارگروهی را یاد می گیرند.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

3. تعطیلات را با هم برنامه ریزی کنید

چند بار در تعطیلات با کودکان خود به مشکل خورده اید؟ سعی کنید در برنامه ریزی مسافرت یا گردش از فرزندانتان کمک بگیرید. این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می شود.

سعی کنید که همه ی اعضای خانواده را در تصمیم گیری دخیل کنید. هنگام تصمیم گیری نهایی به نظرات همه احترام بگذارید و شرایط را برای آن ها توضیح دهید.

مشاور خانواده حضوری و مشاوره خانواده تلفنی در زمنیه روابط زناشویی و ارتباط والدین و فرزندان و دعوای خانوادگی با شماره 02122354282 و 02122247100 و با موبایل از طریق شماره های 09035673050 و 09108347597 با مرکز مشاوره ستاره امکان پذیر است. 

4- به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارید

به همان اندازه که انجام کارهای مشترک به عنوان اعضای یک خانواده بسیار مهم است. واضح است که اعضای خانواده ممکن است دوست نداشته باشند که در فعالیتی شرکت کنند یا ترجیح بدهند که زمانی را تنهایی سپری کنند.

تنها بودن به فرد وقت برای تأمل، حل مسئله و موارد دیگر می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی خانواده سالم احترام گذاشتن به حریم خصوصی افراد است.

5.  گوش دهید

والدین باید علاوه بر صحبت کردن با فرزندانشان به آن ها گوش دهند. صحبت کردن در حقیقت مانند یک خیابان دو طرفه است.

مکالمه واقعی شامل حرف زدن و گوش دادن است. در یک خانواده سالم افراد به همان اندازه که حرف میزنند به دیگران گوش میدهند.

در این گونه صحبت کردن، اعضای خانواده درک بهتری از یکدیگر پیدا می کنند و در حل مشکلات سریع تر عمل می کنند.

6. بهداشت را به یک قانون تبدیل کنید

اگر می خواهید خانواده سالمی داشته باشید، سلامتی در خانواده شما باید به قانون تبدیل شود و تمام اعضای خانواده باید از آن پیروی کنند. 

این قانون ممکن است این باشد که همه افراد در خانه بعد از صرف شام، همزمان دندان های خود را مسواک بزنند یا این که هیچ کس بعد از مدت معینی از روز غذای قندی نخورد. خواب منظم، استفاده نکردن از گوشی، سر زدن به دکتر همه می توانند قوانینی برای حفظ سلامت در خانواده باشند.

این کارها را به صورت روزمره انجام دهید تا خانواده ای سالم داشته باشید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

7.ورزش کنید

"کمتر بخورید، بیشتر حرکت کنید." با استفاده از این شعار می توان کودکانی سالم و با تناسب اندام داشت. عادت های غذایی سالم از دنبال کردن برخی از عادتی که قبلا ذکر شده است به وجود می آیند.

به پیاده روی های خانوادگی یا دوچرخه سواری بروید. برای فعالیت های آخر هفته برنامه ریزی کنید. بازی های فیزیکی زیادی برای فعالیت های دست جمعی وجود دارد.

8.استراحت کنید

کارهای خانه، برنامه ورزشی بچه ها، تهیه غذا و عصرانه و کارهای دیگر می تواند خسته کنننده باشد. آخر هفته ها می تواند زمان خوبی برای فرار از این مسئولیت ها باشد.

اگر احساس می کنید نیاز به استراحت دارید، می توانید آخر هفته یا آخر ماه به جاهای تفریحی بروید و خوش بگذرانید، مطمئن باشید که فرزندانتان هم از این پیشنهاد استقبال می کنند.

تعطیلات آخر هفته را بدون برنامه ریزی پیش ببرید، در کنار فرزندان خود کارتون تماشا کنید، به گل هایتان برسید، کتاب بخوانید یا قدم بزنید. به یاد داشته باشید که این روز متعلق به شماست.

همان طور که برنامه ریزی فعالیت های جسمی به سلامت جسمی شما کمک می کند، روز های استراحت هم به سلامت روانی خانواده شما کمک می کند.

9. باهم یاد بگیرید

معمولاً وقتی کودک از مدرسه به خانه بر میگردد از او می پرسید "امروز چه چیزی یاد گرفتی؟" 

اما اگر کودک شما بر خلاف این عادت از شما سؤال کند: "امروز چه چیزی آموختید؟" آیا می توانید به آن ها جواب بدهید؟

یادگیری در زندگی ارزش زیادی دارد. اگر شما هر روز در حال یادگیری باشید آیا شما و فرزندتان رشد نمی کنید؟

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد یادگیری مداوم، کلید موفقیت است. هر والدی می خواهد که فرزندانش چیزهای جدیدی یاد بگیرند. پس چرا در کنار آن ها چیز های جدیدی یاد نمیگیرید؟ این کار می تواند کودکان را به یادگیری بیش تر ترغیب کند.

فیلم های آموزشی یا فیلم های مستند را در کنار هم تماشا کنید، در خانواده مسابقات کتابخانی راه بیندازید. به فرزندانتان نشان دهید که مشتاق یادگیری هستید.

10. اخبار را به عنوان یک خانواده تماشا کنید

اگر پدر و مادر هستید، احتمالاً حداقل چند باری با شنیدن یک خبر فکر کرده اید که "امیدوارم او این حرف را نشنود."

اما حدس بزن چه؟ آن ها هم احتمالاً آن را می شنوند. از آنجایی که برای بچه ها اخبار می تواند گیج کننده و حتی ترسناک باشد شنیدن آن در کنار خانواده می تواند به کودکان کمک کند.

این در حقیقت یک فرصت برای شماست که به کودکتان نزدیک شوید و دلهره های او را برطرف کنید. غریزه شما به عنوان والد ممکن است این باشد که فرزندان خود را از چیزهایی مانند تیراندازی در مدرسه، جنگ و موارد مشابه محافظت کنید. اما آن ها خبر ها را می شنوند، فراهم کردن اطلاعات صحیح برای کودکان و بحث کردن در مورد این موضوعات می تواند در سلامتی روانی آن ها تاثیر گذار باشد.

 ویژگیهای خانواده سالم

11.  صادق باشید

هنگام مشاوره ازدواج، مشاوران حتما در مورد اهمیت صداقت با شما صحبت می کنند، این اصل در خانواده هم برقرار است.

به همین دلیل صادق بودن با هر یک از اعضای خانواده بسیار مهم است. اگر می خواهید که به شما اعتماد کنند و با شما صادق باشند شما هم باید با آن ها صادق باشید.

از نظر مشاوره خانواده یکی از پایه های خانواده سالم اعتماد است و اعتماد فقط با صداقت و صراحت ایجاد می شود. حقیقت را پنهان نکنید. فکر نکنید که با این کار از خانواده خود محافظت می کنید. گفتمان صادقانه و آزاد باعث پیشرفت جوامع می شود.

افکار نهایی

زندگی خانوادگی می تواند مشکل باشد. همه خانواده ها "سالم" نیستند. اگر به دنبال روش هایی برای ایجاد یک خانواده سالم یا پیشرفت خانواده خود هستید، می توانید از روش های گفته شده استفاده کنید یا از متخصص کمک بگیرید.

خانواده های مختلف ممکن است از روش های منحصر به فرد بهره مند شوند. اما چیزی که در همه خانواده ها مشترک است، امید به پیشرفت و سلامت خانواده هاست.

مشاور خانواده حضوری و مشاوره خانواده تلفنی در زمنیه روابط زناشویی و ارتباط والدین و فرزندان و دعوای خانوادگی با شماره 02122354282و 02122247100 و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 با مرکز مشاوره ستاره امکان پذیر است. 


آیا رابطه جنسی زیاد ضرر دارد و نابارور می کند؟

آیا رابطه جنسی زیاد ضرر دارد و نابارور می کند؟

از عوارض رابطه جنسی زیاد چه اطلاعاتی دارید؟ یک زندگی جنسی سالم می تواند از دید افراد متفاوت باشد. برخی افراد رابطه جنسی را به ندرت انجام می دهند و از این امر راضی هم هستند اما عده ای دوست دارند در طول روز چندین بار رابطه داشته باشند.

دلایل گریه زنان و مردان پس از ارگاسم + راه حل

دلایل گریه زنان و مردان پس از ارگاسم + راه حل

گریه پس از ارگاسم یکی از مواردی می باشد که بیش تر افراد در زندگی آن را تجربه کرده اند. این موضوع می تواند باعث نگرانی همسر فرد شود و این امر را مبنی برعدم تمایل همسرش بگذارد. در این مقاله دلایل و علل این موضوع به طور کامل بررسی شده است.

10 ویژگی والدین موفق که باید بدانید

10 ویژگی والدین موفق که باید بدانید

همه ما می دانیم که پدر و مادر بودن شغل سختی است که آن را در هیچ مدرسه ای به ما آموزش نمی دهند و این مساله، کار را سخت تر می کند. برای اینکه بتوانیم والدین موفقی باشیم، باید اصول و روش تربیتی والدین موفق را بدانیم و نحوه برخورد آن ها با فرزندشان را بشناسیم.

10 دلیل اصلی بدرفتاری کودکان که والدین نمی دانند+ راه حل کاربردی

10 دلیل اصلی بدرفتاری کودکان که والدین نمی دانند+ راه حل کاربردی

گاهی رفتار نامناسب کودکان برای والدین غیرقابل تحمل شده و باعث می شود والدین واکنش نامناسبی با کودکان خود داشته باشند که می تواند آثار بدی بر رشد آن ها بگذارد. والدین بهتر است که دلیل بدرفتاری کودک خود را پیدا کرده و روش مناسبی برای حل آن به کار گیرند.

راه های تشخیص خیانت همسر که باید بدانید

راه های تشخیص خیانت همسر که باید بدانید

چه طور می توان خیانت همسر را تشخیص داد؟ در بعضی از روابط زناشویی ممکن است یکی از زوجین با خیانت همسر رو به رو شود. علائم و نشانه های هشداردهنده ای در روابط زناشویی وجود دارد که نشان دهنده خیانت همسر می باشد، افراد در صورتی که علائم و نشانه های خیانت را بشناسند و در مورد آن آگاهی داشته باشند می تواند از وقوع خیانت جلوگیری کنند.

دلایل و درمان سریع پرخاشگری نوجوانان

دلایل و درمان سریع پرخاشگری نوجوانان

نوجوانی را می توانیم یکی از پرچالش ترین دوره های رشدی انسان به حساب آوریم، در این دوره نوجوانان با تغییرات جسمی و روانی متعددی مواجه می شوند و همین تغییرات می تواند باعث پرخاشگری نوجوان شود، این دوره را دوره گذر از کودکی به بزرگسالی می دانیم که نوجوان در این دوران به دنبال هویت خود می باشد و در پی این هویت یابی و گذر از کودکی، تنش های زیادی بین نوجوانان و والدین ایجاد می شود.

افسردگی بعد از طلاق چه بلایی سر شما می آورد+ درمان

افسردگی بعد از طلاق چه بلایی سر شما می آورد+ درمان

طلاق رویدادی است که در جامعه مدرن امروزی بسیار افزایش پیدا کرده و به مانند قبل دیگر یک تابو محسوب نمی شود و افراد پذیرش بیشتری نسبت به این امر پیدا کرده اند. بسیاری از افراد پس از طلاق دچار افسردگی می شوند. در این مقاله به بررسی افسردگی بعد از طلاق پرداخته شده است.

14 نکته مهم در آغاز رابطه و ازدواج| چگونه رابطه عاشقانه برقرار کنیم

14 نکته مهم در آغاز رابطه و ازدواج| چگونه رابطه عاشقانه برقرار کنیم

در کنار شروع یک رابطه، توانایی حفظ آن رابطه نیز بسیار مهم است. متاسفانه بسیاری از افراد این مهارت را فرا نگرفته اند و به همین دلیل نمی توانند رابطه عاشقانه ای با همسر خود برقرار کنند، در این مقاله نکات مهم در ازدواج و دوستی بیان شده است که لازم است هرکسی آن را بداند.

10 راه برای مدیریت موثر بحث با همسر

10 راه برای مدیریت موثر بحث با همسر

شروع زندگی زناشویی در عین حال که می تواند جذاب باشد، استرس و چالش هایی را نیز، همراه خود دارد. یکی از این چالش ها که برای بسیاری از زوجین مشکل زا می شود مدیریت بحث با همسر می باشد که در این مقاله به راه های مدیریت این مشکل پرداخته شده است.

چگونه از رابطه زناشویی خود مراقبت کنیم + نکات کاربردی

چگونه از رابطه زناشویی خود مراقبت کنیم + نکات کاربردی

رابطه زناشویی رابطه ای طولانی مدت بین زن و شوهر است که بعد از ازدواج شکل می گیرد و شامل تعاملات عاطفی و جنسی می شود. مراقبت از رابطه زناشویی برای برخی از زوج ها امری سخت و دشوار می باشد، در این مقاله هر چیزی که نیاز است در مورد مراقبت از رابطه زناشویی خود بدانید ذکر شده است.

مشاوره کودک| بهترین مشاوران آینده کودک شما را می سازند

مشاوره کودک| بهترین مشاوران آینده کودک شما را می سازند

مشاوره کودک چیست؟ مشاوره کودک یک نوع خدمات روانشناسی می باشد که بر روی کودکان و نوجوانان تمرکز دارد، مشاوره کودک کمک می کند تا اختلالات دوران کودکی را پشت سر بگذارد، هم چنین به والدین آموزش های لازم داده می شود تا با استفاده از روش صحیح به تربیت فرزندشان بپردازند و به طور کلی در جهت ارتقای سلامت روان کودکان و نوجوانان حرکت می کنند.

چگونه شوهر خود را مطیع کنیم؟

چگونه شوهر خود را مطیع کنیم؟

بسیاری از خانم ها ممکن است به دنبال پاسخ به سوال چگونه شوهر خود را مطیع کنیم، باشند. اما قبل از پرداختن به پاسخ این سوال نیاز است که اندکی تامل کنید و این سوال را از خودتان بپرسید که آیا به دنبال این هستید که همسرتان را تبدیل به فردی منفعل و غلام حلقه به گوش خود کنید که از شما بترسد و از ترس به شما احترام بگذارد و مطیعتان باشد یا اینکه در پی رابطه ای صمیمی هستید که در آن رابطه شوهرتان مطیع شما باشد.

33 نشانه که با فرد خودشیفته ازدواج کرده اید

33 نشانه که با فرد خودشیفته ازدواج کرده اید

معمولا افراد خودشیفته در زمان آشنایی این ویژگی خود را به خوبی پنهان می کنند اگرچه ممکن است بتوانید برخی از علائم را متوجه بشوید. اما اگر عشق شما کورکورانه باشد احتمالا نمی توانید همین نشانه های کم را نیز مشاهده کنید اما با گذشت زمان این علائم پررنگ تر می شوند و به جایی می رسد که دیگر نمی توانید آن ها را نادیده بگیرید. در این مقاله به نشانه افراد خودشیفته پرداخته شده است.

اشتباهات تربیتی والدین که کسی به شما نمی گوید

اشتباهات تربیتی والدین که کسی به شما نمی گوید

شاید قبول این موضوع که گاهی اوقات اشتباهات تربیتی باعث بروز رفتارهای نامناسب در کودکان شده است شما را به این فکر وا دارد که بهترین روش  فرزندپروری را شناسایی کرده و با استفاده از آن به تربیت کودک تان بپردازید، در نظر گرفتن سن تربیتی برای کودکان و تغییراتی که در هر دوره در برخورد با کودک تان به وجود می آید بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به اشتباهات تربیتی والدین پرداخته می شود که ممکن است از آن ها اطلاعی نداشته باشید.

همکاری شوهر در کار خانه| چگونه شوهرم را ترغیب کنم در کار خانه کمک کند؟

همکاری شوهر در کار خانه| چگونه شوهرم را ترغیب کنم در کار خانه کمک کند؟

بر اساس باورهای قدیمی زنان مسئولیت خانه و مردان مسئولیت کار بیرون از خانه را به عهده دارند، اما امروزه که زنان و مردان به یک میزان کار می کنند، کار خانه نیز باید بین زنان و مردان تقسیم شود. اما برخی از مردان هنوز با این مسئله کنار نیامده اند. این مطلب به شما کمک می کند تا همسرتان را ترغیب کنید تا همکاری در خانه داشته باشند.

شناسایی و درمان همسر ولخرج با روش های نوین روانشناسی

شناسایی و درمان همسر ولخرج با روش های نوین روانشناسی

زندگی مشترک در کنار همه مزیت هایی که دارد، دارای فراز و نشیب های زیادی است و زن و مرد در طول زندگی مشترک ممکن است با چالش های زیادی رو برو شوند که اگر نحوه گفت و گوی مسالمت آمیز و حل این چالش ها را بلد نباشند، با مشکلات زیادی برخورد خواهند کرد. یکی از این چالش ها همسر ولخرج می باشد که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته شده است.

ترک اعتیاد به خودارضایی به روش نوین همراه با مشاوره آنلاین

ترک اعتیاد به خودارضایی به روش نوین همراه با مشاوره آنلاین

خودارضایی یا استمنا، یکی از روش های ارضای میل جنسی است که از طریق تحریک و برانگیختگی اندام های جنسی خود، (خود تحریکی از طریق لمس آلت در مردان و لمس کلیتوریس در زنان)، صورت می گیرد و فرد از این طریق می تواند ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه کند. اعتیاد به خود ارضایی مشکلی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

کاهش استرس کودکان در مدرسه که آینده کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد

کاهش استرس کودکان در مدرسه که آینده کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد

برای این که استرس کودکان در مدرسه کاهش یابد باید چه کار کرد؟ معمولا کودکان هم مانند بزرگسالان گرفتار استرس می شوند و آن را تجربه می کنند و زمانی که وارد مدرسه می شوند به طور معمول استرس آن ها افزایش می یابد که تا حدی این استرس معمولی می باشد. در این مقاله به شناسایی و کاهش استرس کودک در مدرسه پرداخته می شود.

قوانین اساسی رفتار با نوجوان که والدین نمی دانند

قوانین اساسی رفتار با نوجوان که والدین نمی دانند

اگر شما فرزند نوجوانی داشته باشید، احتمالا متوجه تغییرات رفتاری فرزندتان شده اید، شاید گاهی نیز احساس کلافگی کرده باشید و از رفتارهای فرزندتان خشمگین شده باشید و یا حتی ممکن است تناقضات رفتاری، احساسی، هیجانی در فرزندتان مشاهده کنید و دچار سردرگمی شوید. رفتار با نوجوان به دلیل سن حساس نوجوانی سخت می باشد و نیاز به دقت زیادی دارد.

روش آشتی کردن که رابطه شما را بهبود می بخشد

روش آشتی کردن که رابطه شما را بهبود می بخشد

بروز اختلاف و دلخوری در روابط مسئله نگران کننده ای نیست، یعنی اگر که بین شما و همسرتان اختلافی به وجود آمد، نباید همه چیز را تمام شده بدانید یا اینکه تصور کنید که رابطه تان از حالت نرمال و طبیعی خود خارج شده است، در این بین چیزی که نگران کننده است، عدم توانایی در حل تعارضات به صورت سازگارانه و عدم مهارت در گفت و گوی مسالمت آمیز است. در این مقاله راه های آشتی کردن و برقراری ارتباط بهتر را به شما می آموزیم.​

آگاهی های قبل از ازدواج که کسی به شما نمی گوید

آگاهی های قبل از ازدواج که کسی به شما نمی گوید

آیا تابحال به این مسئله فکر کرده اید که برای شروع یک زندگی مشترک به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ تابحال شده با خود بگویید که چرا برای مهمترین رویداد زندگی انسان هیچ نوع آموزش رسمی خاصی وجود ندارد؟ مسلما زندگی زناشویی، پدیده ای است که نیاز به مهارت های بسیاری دارد. در این مقاله به بررسی نکات و مهارت ها و آگاهی هایی قبل از ازدواج باید فرا بگیرید می پردازیم.

چرا همیشه درگیر روابط اشتباه می شوید + تاثیر سبک های دفاعی

چرا همیشه درگیر روابط اشتباه می شوید + تاثیر سبک های دفاعی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از جوانان با آن درگیر هستند روابط اشتباه می باشد، برخی از افراد احساس می کنند که همیشه در روابط اشتباه وارد می شوند و برای همین روابط آن ها دوام نمی آورد. به این مقاله به دلیل گیر کردن در روابط اشتباه پرداخته شده و راه های عبور از آن نیز ذکر شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.

حفظ رابطه عاشقانه با همسر

حفظ رابطه عاشقانه با همسر

اگرچه عشق پایه و اساس هر رابطه عاشقانه شاد و سالمی می باشد، اما عشق تنها عامل موفقیت زندگی مشترک نیست برای داشتن یک رابطه سالم، هر دو طرف باید مایل باشند روی رابطه کار کنند و برای آن وقت بگذارند.

دروغ و پنهان کاری در ازدواج، چه مسائلی را  نباید پنهان کرد؟

دروغ و پنهان کاری در ازدواج، چه مسائلی را نباید پنهان کرد؟

دروغ و پنهان کاری در ازدواج همیشه مشکل ساز می شود و بر روی روابط زوجین تاثیرات منفی می گذارد، زمانی که دو نفر با یکدیگر زندگی می کنند توقع دارند تا در زندگی با یکدیگر رو راست و صادقانه باشند و مسائل مهم و تاثیر گذار در گذشته و آینده را نباید از یکدیگر مخفی کنند.