خانواده سالم


حفظ خانواده سالم

برای فراهم کردن محیط سالم خانوادگی باید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

آیا با کودک به عنوان یک فرد مستقل رفتار می کنید؟

هر کودکی خلق و خوی خاص خود را دارد، روش مشاهده و تعامل با دنیای اطراف برای هر کسی متفاوت است. والدین معمولا همه فرزندان خود را به یک اندازه دوست می دارند، اما روابط مختلفی با هر یک از آن ها برقرار می کنند. هیچ وقت کودکتان را با خواهر یا برادرش مقایسه نکنید، این کار شخصیت کودک را زیر سوال می برد. سعی کنید که نقاط قوت و استعدادهای او را بشناسید و آن ها را تقویت کنید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

آیا خانواده شما روال منظم دارند؟

وجود برنامه روزانه باعث ایجاد هماهنگی میان اعضای خانواده می شود. برنامه صبحگاهی، وعده های غذایی و زمان خواب مناسب به صورت یک الگو برای همه راحت تر است. همچنین به کودکان درباره آداب و رسومات خانوادگی توضیح دهید، تا از کودکی با آن ها آشنا شوند.

آیا خانواده شما در جامعه مشارکت فعال دارد؟

خانواده ها هنگامی که با دوستان و نزدیکانشان در ارتباط قرار می گیرند، شروع به پیشرفت می کنند. معمولاً چنین روابطی مستلزم این است که والدین سعی کنند با افراد همسطح خود ارتباط برقرار کنند.

آیا انتظارات شما از خود و سایر اعضای خانواده واقع بینانه است؟

خودآگاهی، دانش و مهارت فرزند شما دائما در حال تغییر است. از تجربه های دگیران استفاده کنید، کتاب بخوانید و با آن ها صحبت کنید تا هر چیزی که در مراحل رشد فرزندتان لازم است را بدانید. به یاد داشته باشید که تمام والدین موفق این مسیر را طی می کنند.

آیا زمانی که با اعضای خانواده خود می گذرانید به پیشرفت روابط بین شما کمک می کند؟ زمانی که شما و فرزند و همسرتان در کنار هم می گذرانید باید سرگرم کننده، آرام، معنی دار و عاری از درگیری باشد.

آیا شما به عنوان یک والد به نیاز های خود رسیدگی می کنید؟

شما باید سالم زندگی کنید ( رژیم غذایی مناسب، ورزش و عادات خواب). برای تفریحاتی که دوست دارید زمان بگذارید. فرزندان شما احتیاج به پدر و مادر خوشحال و سالم دارند.

آیا مسئولیت اخلاقی و اجتماعی  زندگی خودتان را بر عهده می گیرید؟

شما مهمترین الگو برای فرزند خود هستید. از طریق کلمات و رفتارهایتان سعی در تربیت او داشته باشید.

ویژگی های خانواده سالم

در یکی از جلسات مشاوره اخیر، یک مادر متاهل با سه فرزند خردسال خود با یک معضل بسیار شایع دست به گریبان بودند: چگونه برای فرزندانش محیطی سالم فراهم کند وقتی خودش در محیط سالمی بزرگ نشده است. در اینجا چگونگی این کار ذکر شده است:

من در خانواده ناسالمی بزرگ شدم و پدر و مادرم برای من الگوی خوبی نبودند. اکنون که خانواده خودم (شوهر و سه فرزند) را دارم، غالبا نمی دانم که چطور محیطی سالم و شاد برای کودکانم فراهم کنم. من واقعاً نمی دانم یک خانواده سالم چگونه به وجود می آید.

 در حقیقت، پذیرفتن نقص در مهارت عاطفی یا در رابطه صداقت و شجاعت زیادی را می طلبد. اما خبر خوب این است که این مهارت ها را می توان حتی در بزرگسالی آموخت. ممکن است آموختن آن در بزرگسالی سخت تر باشد، اما با تمرین می توانید آن ها را یاد بگیرید.

در اینجا چهار ویژگیهای خانواده سالم ذکر شده است.

1. خانواده های سالم نیازهای یکدیگر را برآورده می کنند.

سعی کنید وقتی را برای صحبت و بحث کردن در نظر بگیرید. هنگامی که با همسر یا فرزندان خود صحبت می کنید با دقت به جزئیات گوش دهید و برای یادگیری بیشتر سؤال بپرسید. 

سعی کنید کنجکاو باشید تا شخصیت اعضای خانواده خود را بشناسید و بتوانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

هر روز تلاش کنید تا چیز های جدیدی در مورد اعضای خانواده خود کشف کنید. در این صورت شما به اعضای خانواده خود نزدیک تر می شوید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

2. خانواده سالم  روابط آسیب دیده را ترمیم می کند.

درگیری و دعوا بخشی از زندگی خانوادگی است. اما اگر مشکل برطرف نشود، می تواند در طولانی مدت باعث ایجاد کدورت و ناراحتی در بین اعضای خانواده شود.

هیچ وقت با ناراحتی از یکی از اعضای خانواده به رخت خواب نروید. همیشه مسئولیت بخشی از دعوا را که در آن نقش داشته اید بپذیرید. برای جلوگیری از دعوا می توانید مکان را ترک کنید یا از حرف زدن خودداری کنید.

وقتی مشکل و ناراحتی را به سرعت حل می کنید، احساس بهتری پیدا می کنید، این کار به اعضای خانواده احساس ارزشمند بودن، می دهد.

3. خانواده های سالم ابراز احساسات را تشویق می کنند.

 احساسات به ما این امکان را می دهد تا یکدیگر را درک کنیم و بهم احترام بگذاریم. بنابراین، ابراز احساسات در خانواده های سالم جدی گرفته می شود.

 وقتی یکی از اعضای خانواده نشانه هایی از هیجان، اندوه، حساسیت و حتی عصبانیت نشان می دهد، سعی کنید با آن ها در مورد احساساتشان حرف بزنید، همدلی نشان دهید، حتی اگر شرایط را درک نمی کنید. 

سعی کنید روی احساسات متمرکز شوید و از قضاوت افراد خودداری کنید. خانه ای که در آن زندگی می کنید باید مکان امنی برای ابراز احساسات افراد باشد.

4- خانواده های سالم یکدیگر را  کامل می کنند.

درمورد همسر و فرزندان خود چه می دانید؟ خصوصیت هرکدام از آن ها چیست؟ 

لیستی از ویژگی های اعضای خانواده تهیه کنید و برای آن ویژگی ها از آن ها تشکر کنید. حتی می توانید از تمام اعضا بخواهید این کار را انجام دهند. این عمل به تنهایی می تواند انرژی خانواده را از منفی به مثبت تغییر دهد.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

راهکارهایی برای داشتن خانواده سالم

1. با هم غذا بخورید

وقتی خانواده ها برای صرف وعده غذایی کنار هم می نشینند، به جای خوردن غذا های فراوری شده، تمایل به خوردن چیزهای سالم پیدا می کنند. 

علاوه بر سالم تر بودن مواد غذایی، تحقیقات نشان می دهد که وقت گذراندن در کنار خانواده باعث می شود که کودکان نمرات بهتری کسب کنند و از مصرف سیگار، الکل و مواد مخدر دوری کنند.

اگر روزانه وعده های غذایی را در کنار هم نمی گذارنید، سعی کنید که حداقل دو وعده غذایی در هفته کنار هم باشید و کم کم آن را به عادت تبدیل کنید.

2. با هم آشپزی کنید

پختن وعده های غذایی در کنار هم می تواند برای خانواده مفید باشد. نه تنها غذای خانگی سالم تر است، بلکه وقتی اعضای خانواده با هم آشپزی می کنند، وقت خود را در کنار هم می گذرانند. آشپزخانه اغلب قطب خانه است، بنابراین می تواند مکان مناسبی برای جمع شدن باشد.

تهیه وعده های غذایی در کنارهم باعث انتقال دستور العمل های خانوادگی می شود، کودکان مهارت پخت و پز و اعضای خانواده کارگروهی را یاد می گیرند.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

3. تعطیلات را با هم برنامه ریزی کنید

چند بار در تعطیلات با کودکان خود به مشکل خورده اید؟ سعی کنید در برنامه ریزی مسافرت یا گردش از فرزندانتان کمک بگیرید. این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می شود.

سعی کنید که همه ی اعضای خانواده را در تصمیم گیری دخیل کنید. هنگام تصمیم گیری نهایی به نظرات همه احترام بگذارید و شرایط را برای آن ها توضیح دهید.

مشاور خانواده حضوری و مشاوره خانواده تلفنی در زمنیه روابط زناشویی و ارتباط والدین و فرزندان و دعوای خانوادگی با شماره 02122354282 و 02122247100 و با موبایل از طریق شماره های 09035673050 و 09108347597 با مرکز مشاوره ستاره امکان پذیر است. 

4- به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارید

به همان اندازه که انجام کارهای مشترک به عنوان اعضای یک خانواده بسیار مهم است. واضح است که اعضای خانواده ممکن است دوست نداشته باشند که در فعالیتی شرکت کنند یا ترجیح بدهند که زمانی را تنهایی سپری کنند.

تنها بودن به فرد وقت برای تأمل، حل مسئله و موارد دیگر می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی خانواده سالم احترام گذاشتن به حریم خصوصی افراد است.

5.  گوش دهید

والدین باید علاوه بر صحبت کردن با فرزندانشان به آن ها گوش دهند. صحبت کردن در حقیقت مانند یک خیابان دو طرفه است.

مکالمه واقعی شامل حرف زدن و گوش دادن است. در یک خانواده سالم افراد به همان اندازه که حرف میزنند به دیگران گوش میدهند.

در این گونه صحبت کردن، اعضای خانواده درک بهتری از یکدیگر پیدا می کنند و در حل مشکلات سریع تر عمل می کنند.

6. بهداشت را به یک قانون تبدیل کنید

اگر می خواهید خانواده سالمی داشته باشید، سلامتی در خانواده شما باید به قانون تبدیل شود و تمام اعضای خانواده باید از آن پیروی کنند. 

این قانون ممکن است این باشد که همه افراد در خانه بعد از صرف شام، همزمان دندان های خود را مسواک بزنند یا این که هیچ کس بعد از مدت معینی از روز غذای قندی نخورد. خواب منظم، استفاده نکردن از گوشی، سر زدن به دکتر همه می توانند قوانینی برای حفظ سلامت در خانواده باشند.

این کارها را به صورت روزمره انجام دهید تا خانواده ای سالم داشته باشید.

خانواده سالم - ویژگیهای (4)

7.ورزش کنید

"کمتر بخورید، بیشتر حرکت کنید." با استفاده از این شعار می توان کودکانی سالم و با تناسب اندام داشت. عادت های غذایی سالم از دنبال کردن برخی از عادتی که قبلا ذکر شده است به وجود می آیند.

به پیاده روی های خانوادگی یا دوچرخه سواری بروید. برای فعالیت های آخر هفته برنامه ریزی کنید. بازی های فیزیکی زیادی برای فعالیت های دست جمعی وجود دارد.

8.استراحت کنید

کارهای خانه، برنامه ورزشی بچه ها، تهیه غذا و عصرانه و کارهای دیگر می تواند خسته کنننده باشد. آخر هفته ها می تواند زمان خوبی برای فرار از این مسئولیت ها باشد.

اگر احساس می کنید نیاز به استراحت دارید، می توانید آخر هفته یا آخر ماه به جاهای تفریحی بروید و خوش بگذرانید، مطمئن باشید که فرزندانتان هم از این پیشنهاد استقبال می کنند.

تعطیلات آخر هفته را بدون برنامه ریزی پیش ببرید، در کنار فرزندان خود کارتون تماشا کنید، به گل هایتان برسید، کتاب بخوانید یا قدم بزنید. به یاد داشته باشید که این روز متعلق به شماست.

همان طور که برنامه ریزی فعالیت های جسمی به سلامت جسمی شما کمک می کند، روز های استراحت هم به سلامت روانی خانواده شما کمک می کند.

9. باهم یاد بگیرید

معمولاً وقتی کودک از مدرسه به خانه بر میگردد از او می پرسید "امروز چه چیزی یاد گرفتی؟" 

اما اگر کودک شما بر خلاف این عادت از شما سؤال کند: "امروز چه چیزی آموختید؟" آیا می توانید به آن ها جواب بدهید؟

یادگیری در زندگی ارزش زیادی دارد. اگر شما هر روز در حال یادگیری باشید آیا شما و فرزندتان رشد نمی کنید؟

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد یادگیری مداوم، کلید موفقیت است. هر والدی می خواهد که فرزندانش چیزهای جدیدی یاد بگیرند. پس چرا در کنار آن ها چیز های جدیدی یاد نمیگیرید؟ این کار می تواند کودکان را به یادگیری بیش تر ترغیب کند.

فیلم های آموزشی یا فیلم های مستند را در کنار هم تماشا کنید، در خانواده مسابقات کتابخانی راه بیندازید. به فرزندانتان نشان دهید که مشتاق یادگیری هستید.

10. اخبار را به عنوان یک خانواده تماشا کنید

اگر پدر و مادر هستید، احتمالاً حداقل چند باری با شنیدن یک خبر فکر کرده اید که "امیدوارم او این حرف را نشنود."

اما حدس بزن چه؟ آن ها هم احتمالاً آن را می شنوند. از آنجایی که برای بچه ها اخبار می تواند گیج کننده و حتی ترسناک باشد شنیدن آن در کنار خانواده می تواند به کودکان کمک کند.

این در حقیقت یک فرصت برای شماست که به کودکتان نزدیک شوید و دلهره های او را برطرف کنید. غریزه شما به عنوان والد ممکن است این باشد که فرزندان خود را از چیزهایی مانند تیراندازی در مدرسه، جنگ و موارد مشابه محافظت کنید. اما آن ها خبر ها را می شنوند، فراهم کردن اطلاعات صحیح برای کودکان و بحث کردن در مورد این موضوعات می تواند در سلامتی روانی آن ها تاثیر گذار باشد.

 ویژگیهای خانواده سالم

11.  صادق باشید

هنگام مشاوره ازدواج، مشاوران حتما در مورد اهمیت صداقت با شما صحبت می کنند، این اصل در خانواده هم برقرار است.

به همین دلیل صادق بودن با هر یک از اعضای خانواده بسیار مهم است. اگر می خواهید که به شما اعتماد کنند و با شما صادق باشند شما هم باید با آن ها صادق باشید.

از نظر مشاوره خانواده یکی از پایه های خانواده سالم اعتماد است و اعتماد فقط با صداقت و صراحت ایجاد می شود. حقیقت را پنهان نکنید. فکر نکنید که با این کار از خانواده خود محافظت می کنید. گفتمان صادقانه و آزاد باعث پیشرفت جوامع می شود.

افکار نهایی

زندگی خانوادگی می تواند مشکل باشد. همه خانواده ها "سالم" نیستند. اگر به دنبال روش هایی برای ایجاد یک خانواده سالم یا پیشرفت خانواده خود هستید، می توانید از روش های گفته شده استفاده کنید یا از متخصص کمک بگیرید.

خانواده های مختلف ممکن است از روش های منحصر به فرد بهره مند شوند. اما چیزی که در همه خانواده ها مشترک است، امید به پیشرفت و سلامت خانواده هاست.

مشاور خانواده حضوری و مشاوره خانواده تلفنی در زمنیه روابط زناشویی و ارتباط والدین و فرزندان و دعوای خانوادگی با شماره 02122354282و 02122247100 و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 با مرکز مشاوره ستاره امکان پذیر است. 


چگونه قلب شوهر خود را تسخیر کنید| 22 راه تضمینی

چگونه قلب شوهر خود را تسخیر کنید| 22 راه تضمینی

 همسرداری در هر فرهنگ معنی متفاوتی دارد، در برخی از فرهنگ ممکن است انجام دادن برخی از کارها برای زن ارزش محسوب شود و در فرهنگ دیگر بر روی آن کار تاکید نشود. در ادامه این مقاله به اصول کلی برای همسرداری اشاره می کنیم که تقریبا این اصول در میان فرهنگ ها یکسان می باشند. برای افزایش آگاهی در این مورد می توانید این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید.

خیانت در متاهلی| عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

خیانت در متاهلی| عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج

یکی از دلایلی که باعث جدایی و خیانت زوجین از یکدیگر می شود و آن ها تصمیم به طلاق می گیرند، عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج است. در این شرایط احساسات متضادی به سراغش می آید و با وجود تجربه عشق جدید، اما احساس گناه، نگرانی و نفرت به سراغش می آید.

عواقب وحشتناک اختلاف مذهبی در ازدواج

عواقب وحشتناک اختلاف مذهبی در ازدواج

یکی از عواملی که بر روی تداوم زندگی مشترک اثر می گذارد و زندگی مشترک را به خطر می اندازد، اختلاف مذهبی در ازدواج می باشد اما با این وجود بسیاری از زوجین تفاوت مذهبی را نادیده می گیرند و ازدواج می کنند، در این صورت زوجین دچار مشکلاتی در زمینه های مختلف زندگی شان خواهند شد.

چگونه رابطه جنسی هیجان انگیزی داشته باشیم (12 روش معجزه آسا)

چگونه رابطه جنسی هیجان انگیزی داشته باشیم (12 روش معجزه آسا)

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زوجین آن را تجربه می کنند یکنواختی در زندگی زناشویی می باشد. این یکنواختی می تواند به دلیل تکرار مداوم در زندگی ایجاد شده و باعث سردی رابطه میان زن و شوهر بشود. مشکلات زیادی به دلیل عدم تنوع کافی در رابطه جنسی می تواند به وجود بیاید و حتی باعث افسردگی، اضطراب، خیانت و مسائل دیگری می شود، بنابراین زوجین باید تلاش کنند تا از تکرار و یکنواختی دوری کنند.

آموزش عشق بازی و تحریک همسر

آموزش عشق بازی و تحریک همسر

بسیار مهم است که هر شخصی در زندگی زناشویی اش آموزش های لازم را در مورد نحوه تحریک همسر ببیند و یاد بگیرد همسرش را تحریک کند زیرا این امر در کیفیت رابطه جنسی و تحکیم خانواده بسیار مهم است. یادگیری نحوه تحریک برای زوج های جوان و کسانی که چند سال از زندگی مشترک شان گذشته است بسیار مفید می باشد. زیرا پس از گذشت مدت زمانی از زندگی مشترک، هیجان رابطه جنسی کاهش می یابد.

ازدواج با مرد سن بالا | مشكلات ازدواج در سن بالا خطرناک است

ازدواج با مرد سن بالا | مشكلات ازدواج در سن بالا خطرناک است

ازدواج با مرد مسن معایب و مزایایی دارد؟ مزایا و معایب ازدواج با مرد سن بالا چیست؟ چرا برخی از دختران تمایل دارند که با مردان مسن ازدواج کنند؟ سن یکی از ملاک هایی است که می تواند پیش بینی کننده ازدواج موفق باشد. دختران جوان به دلایل مختلفی ممکن است تمایل به ازدواج با مرد مسن را داشته باشند، که این مسئله پیامدهای منفی و مثبتی را به همراه خواهد داشت.

به اوج لذت رساندن همسر| راهکارهای تضمینی

به اوج لذت رساندن همسر| راهکارهای تضمینی

برای این که زنان لذت جنسی تجربه کنند و به اوج لذت جنسی برسند باید بتوانند ارتباط صحیحی با همسرشان داشته باشند، برای مردان بسیار خوشایند می باشد که زنی که عاشقش هستند در کنار آن ها حس خوبی داشته و در کنار آن ها خوشحال است با این وجود بسیاری از آن ها نمی دانند که چطور زنان را به اوج لذت جنسی برسانند.

اختلافات در ازدواج تا کی ادامه خواهد داشت+ تکنیک های معجزه آسا

اختلافات در ازدواج تا کی ادامه خواهد داشت+ تکنیک های معجزه آسا

اختلاف در ازدواج تا چه حد می تواند مشکل ساز باشد و ازدواج را منتفی کند؟ همه افراد تشابهات و تفاهماتی با یکدیگر دارند اما در زمینه های مختلف نظرات آن ها متفاوت است و این تفاوت ها منجر به اختلاف هایی می شود و در شرایطی که ازدواج بسیار عمیق و شدید باشد، آینده زندگی مشترک را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

ازدواج با فرد افسرده| حل سریع افسردگی

ازدواج با فرد افسرده| حل سریع افسردگی

ازدواج با فرد افسرده می تواند زندگی مشترک را با چالش های عمیقی رو به رو سازد. به طور معمول، هر چه افسردگی فرد بیشتر و عمیق تر باشد، رفتارهای روزمره او نیز مانند عملکرد شغلی و خانوادگی با آسیب هایی رو به رو خواهد شد در این شرایط زندگی با سایر اعضای خانواده سخت تر می شود و ممکن است بر رابطه میان تمام اعضا تاثیر بگذارد.

بازسازی رابطه بعد از خیانت | بازگشت به زندگی عادی

بازسازی رابطه بعد از خیانت | بازگشت به زندگی عادی

متأسفانه خیانت یکی از دردناک ‌ترین تجارب زندگی بشریت است و می‌توان گفت کمتر حسی به ‌اندازه آن دردناک است. در این قسمت قصد داریم با روش‌های بازسازی رابطه بعد از خیانت، آشنا شویم.

پر تکرارترین و عجیب ترین سوالات از مشاوران ازدواج

پر تکرارترین و عجیب ترین سوالات از مشاوران ازدواج

پر تکرارترین سوال ها در مورد مشاوره پیش از ازدواج به همراه پاسخ مختصر برای تهیه شده است. در صورتی که این سوالات پاسخگوی شما نیست. می توانید در بخش کامنت ها سوالات خود را مطرح کنید.

آیا پس‌ از خیانت همسر می‌توان به او اعتماد کرد؟

آیا پس‌ از خیانت همسر می‌توان به او اعتماد کرد؟

متأسفانه در جامعه امروزی، خیانت در موضوعات مختلف پیش می‌آید و موجب از بین رفتن اعتماد میان زوجین می‌شود البته برخی زوجین تمایل دارند پس از طلاق نیز رابطه را به‌ همین شکل حفظ کنند اما نمی‌دانند که ترمیم اعتماد پس از خیانت چگونه است. مراجعه به یک زوج درمانگر و مشاور روحی، می‌تواند تا حدود زیادی شما را در این‌ مورد یاری کند.

در ازدواج با معلولین به چه مسائلی باید توجه کرد| ازدواج با معلولین

در ازدواج با معلولین به چه مسائلی باید توجه کرد| ازدواج با معلولین

یکی از بحث برانگیزترین مسائل در حیطه روانشناسی خانواده، ازدواج با فرد معلول می باشد یکی از سوالاتی که در کنار این موضوع مطرح می شود این است که حق ازدواج و تشکیل خانواده به عنوان یک انسان، برای فرد معلول تا چه اندازه می باشد؟ بیشتر روانشناسان برای این سوال پاسخ مشخص و ثابتی ندارند، البته نکته ای که در این جا اهمیت دارد این است که افراد دارای نقص عضو یا معلولیت مشابه با افراد دیگر حق زندگی دارند.


بهترین برخورد با کودکان پرخاشگر و زورگو

بهترین برخورد با کودکان پرخاشگر و زورگو

اگر فرزند شما به کودکان دیگر چه از نظر جسمی و چه از نظر عاطفی صدمه می ‎زند و این کار را مدام و مکرر انجام می دهد، باید گفت کودک شما جزو کودکان پرخاشگر است. پرخاشگری و زورگویی فرزندان یکی از مشکلات بزرگ والدین است که رفتار و برخورد مناسب با این گونه کودکان باعث می شود رفتار پرخاشگرایانه آن ها کاهش یافته و آن ها بتوانند در آینده با هم سالان خود، بدون رفتارهای پرخاشگرانه همراه شوند.

چه کار والدین باعث بیش ترین آسیب به کودکان می شود| نکات مهم تربیت فرزند

چه کار والدین باعث بیش ترین آسیب به کودکان می شود| نکات مهم تربیت فرزند

در مقاله های قبل، بارها در مورد اهمیت تربیت فرزندان صحبت کرده ایم و تاثیر رفتار والدین بر کودک را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده ایم. تاثیر زیاد رفتار و گفتار والدین بر فرزندان، از کسی پوشیده نیست. برای اینکه فرزندان بتوانند آینده خود را بسازند و افکار و رفتار خود را مدیریت کنند، باید قوی و آماده تربیت شده باشند.

روانشناسی ازدواج چه کمکی به ما می کند؟

روانشناسی ازدواج چه کمکی به ما می کند؟

ازدواج یکی از مهم ترین مسائل زندگی انسان می باشد و نگرانی های زیادی را ایجاد می کند و زوجین قبل از ازدواج بهتر است از روانشناسی ازدواج استفاده کنند تا با بسیاری از مسائل آشنا شوند و برخی از آن مسائل برای آن ها مشخص شود، ازدواج موفق و ناموفق بر روی سلامت جسمی و روانشناختی فرد تاثیر بسیاری دارد.

همه چیز درباره افسردگی پس از خیانت همسر

همه چیز درباره افسردگی پس از خیانت همسر

افسردگی پس از خیانت مشکلی است که بسیاری از زوجین را درگیر خود می کند و ممکن است باعث طلاق یا اختلال میان زوجین شود، اگر پس از خیانت زوجین با مشاور مشورت نکنند ممکن است با افسردگی پس از خیانت مواجه شوند. در این مقاله راه های کنار آمدن و درمان افسردگی پس از خیانت ذکر شده است.

رابطه جنسی ناسالم را جدی بگیرید| بهترین راه های جلوگیری

رابطه جنسی ناسالم را جدی بگیرید| بهترین راه های جلوگیری

روابط جنسی پرخطر و ناسالم کدام هستند؟ چه نوع رابطه جنسی می تواند خطرناک باشد و عواقب جبران نشدنی را برای افراد به جای  بگذارد؟ عوامل بسیاری باعث می شود تا افراد روابط جنسی ناسالمی را تجربه کنند. برای مثال رعایت نکردن نکات بهداشتی در زمان برقراری روابط آزاد و بدون شناخت از مهم ترین مواردی می باشد که باعث روابط جنسی ناسالم و پر خطر می شود.

چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟| بهبود رابطه زناشویی

چگونه زنان در روابط زناشویی ماهر شوند؟| بهبود رابطه زناشویی

در این مقاله سعی داریم نقاط قوت زنان در رابطه زناشویی را بازگو کنیم و همچنین اشتباهات آن ها را نیز بررسی کنیم، بنابراین برای بهبود رابطه زناشویی خود این مقاله را از دست ندهید.

15 نکات کلیدی روش تربیتی صحیح که والدین باید بداند

15 نکات کلیدی روش تربیتی صحیح که والدین باید بداند

همه والدین می دانند داشتن فرزند و تربیتش علی رغم شیرینی هایی که دارد یکی از سخت ترین و پرچالش ترین کارهای دنیا است. اغلب والدین قبل از تولد فرزند در مورد روش تربیتی صحیح برای آن ها اضطراب دارند و سعی دارند از روش هایی استفاده کنند که برای شکوفایی استعداد آن ها و تربیت صحیحشان بهترین و درست ترین باشد.

آیا رابطه جنسی زیاد ضرر دارد و نابارور می کند؟

آیا رابطه جنسی زیاد ضرر دارد و نابارور می کند؟

از عوارض رابطه جنسی زیاد چه اطلاعاتی دارید؟ یک زندگی جنسی سالم می تواند از دید افراد متفاوت باشد. برخی افراد رابطه جنسی را به ندرت انجام می دهند و از این امر راضی هم هستند اما عده ای دوست دارند در طول روز چندین بار رابطه داشته باشند.

دلایل گریه زنان و مردان پس از ارگاسم + راه حل

دلایل گریه زنان و مردان پس از ارگاسم + راه حل

گریه پس از ارگاسم یکی از مواردی می باشد که بیش تر افراد در زندگی آن را تجربه کرده اند. این موضوع می تواند باعث نگرانی همسر فرد شود و این امر را مبنی برعدم تمایل همسرش بگذارد. در این مقاله دلایل و علل این موضوع به طور کامل بررسی شده است.

10 ویژگی والدین موفق که باید بدانید

10 ویژگی والدین موفق که باید بدانید

همه ما می دانیم که پدر و مادر بودن شغل سختی است که آن را در هیچ مدرسه ای به ما آموزش نمی دهند و این مساله، کار را سخت تر می کند. برای اینکه بتوانیم والدین موفقی باشیم، باید اصول و روش تربیتی والدین موفق را بدانیم و نحوه برخورد آن ها با فرزندشان را بشناسیم.

10 دلیل اصلی بدرفتاری کودکان که والدین نمی دانند+ راه حل کاربردی

10 دلیل اصلی بدرفتاری کودکان که والدین نمی دانند+ راه حل کاربردی

گاهی رفتار نامناسب کودکان برای والدین غیرقابل تحمل شده و باعث می شود والدین واکنش نامناسبی با کودکان خود داشته باشند که می تواند آثار بدی بر رشد آن ها بگذارد. والدین بهتر است که دلیل بدرفتاری کودک خود را پیدا کرده و روش مناسبی برای حل آن به کار گیرند.