ازدواج چیست؟ (آنچه رابطه شما را متحول می کند)


نوع و ویژگی های ازدواج از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است و با گذشت زمان می تواند تغییر کند. بطور کلی دو نوع ازدواج وجود دارد:

ازدواج سفید و ازدواج مذهبی (ازدواج های مذهبی اغلب توسط دولت مجاز است و به رسمیت شناخته می شود. برعکس ازدواج سفید، از قوانین دینی طبیعیت نمی کند) . ازدواج بین مذاهب مختلف، ازدواج بین دینی نامیده می شود.


5حقیقت در مورد ازدواج

ازدواج اولین قدم برای هر زوجی است که از بلوغ کافی برای تشکیل زندگی مشترک برخوردار هستند.

متأسفانه، ازدواج هایی که براساس جذابیت ظاهری و فرار از تنهایی انجام می شود مدت زیادی دوام نمی آورد. به یاد داشته باشید که ازدواج آسان و سراسر خوشی نیست.

ازدواج چیست؟

ازدواج چیست؟

بسیاری از جوانان ممکن است تصور کنند که یک عروسی زیبا، پر از مهمان، کیک و شامی که بیش تر از حقوق چند ماه آن ها هزینه دارد، ضامن خوشبختی آن ها است.

یکی از عروسی هایی که به تازگی رفته بودم مضمون پرنسسی داشت، لباس عروس، ساقدوش ها، چیدمان صندلی ها و دکور سالن مانند فضای فیلم های دیزنی بود. مطمئناً، عروس تصور می کرد که از بقیه عروس ها خوشبخت تر می شود. ولی خوشبختی و موفقیت یک زندگی مشترک به چیز های مهم تری بستگی دارد.

 ازدواج چه معنایی دارد؟

  1. مهم نیست که چقدر حق با شماست، در زندگی مشترک گاهی باید به اجبار بپذیرید که اشتباه می کنید.
  2. مهم نیست که چقدر به دنبال کمال و زیبایی هستید، بعضی وقت ها باید قبول کنید که زندگی مشترک آن چیزی نیست که تصور می کردید، حتی ممکن است گاهی مجبور شوید انتظارات خود را تغییر دهید.
  3. شما نمیتوانید متوقف شوید یا به عقب برگردید، حتی اگر اوضاع خیلی سخت شود.
  4. دعوا نباید منجر به جدایی حتی به شکل کوتاه مدت شود.

 چه شما دوست داشته باشید چه نه، ازدواجتعهدی همیشگی است.

ازدواج چیست؟


ازدواج به معنای این است که. . .

  1. مهم نیست که چقدر بیمار، مریض و عصبی هستید، شخصی وجود دارد که از شما مراقبت کند و شما را دوست بدارد.
  2. وقتی از دوست قدیمی خود یا از استاد خود عصبانی هستید کسی هست که به اندازه شما عصبی و ناراحت شود.
  3. وقتی که کار خود را از دست می دهید یا خسارت به بار می آورید کسی وجود دارد که حق را به شما می دهد و به شما کمک می کند

بنابراین، ازدواج به معنای شریک شدن در زندگی، احساسات و گرفتاری های یکدگیر است.

 اما ازدواج همچنین بدان معنی است که همسرتان دسترسی به حساب ها، پس انداز ها و مدارک شخصی شما را خواهد داشت.

چه کسی باید ازدواج کند؟

اگر می توانید ویژگی های خوب و بد همسرتان را ببینید و بدون در نظر گرفتن گذشته او می توانید به او عشق بورزید، احتمالا اولین شرط برای ازدواج کردن را دارید.

اگر گشتن و تفریح با دوستانتان را به وقت گذراندن با همسرتان ترجیح می دهید، ازدواج ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد. ازدواج هنگامی موفق می شود که زوجین همدیگر را با وجود تمام عیب ها و نقایص بپذیرند و برای کمک به یکدیگر وقت بگذارند. 

اگر از افشای راز یا مشکلی در زندگی خود وحشت دارید یا دوست ندارید که زندگی خود را با کسی شریک شوید بهتر است ازدواج نکنید.

چه کسی نباید ازدواج کند؟

کسانی که عشق و ازدواج را جزو موفقت های زندگی خود بدانند و توانایی درک تمایزها و تفاوت های خود و همسرشان را نداشته باشند، باید برای ازدواج کردن دست نگه دارند. در واقع این افراد نمی توانند وارد زندگی مشترک شوند و مسئولیت های لازم را به عهده بگیرند.

افرادی که فداکاری، صبر، مسئولیت پذیری، گذشت و تعهد را نداشته و نیاز زیادی به آزادی دارند معمولاً برای ازدواج مناسب نیستند و در صورت تمایل به ازدواج، حتما باید دوره های پیش از ازدواج را گذرانده و آموزش های لازم را ببینند.

علاقه به ایجاد تعهد در DNA ما وجود دارد، ولی بعضی وقت ها افراد تمایلی به ازدواج نشان نمی دهند و ترجیح می دهند که بدون تعهد به دیگری زندگی خود را پیش ببرند.

چه کسی نباید ازدواج کند؟


ازدواج چیست؟

 ازدواج هدف و هویت شما را تعریف نمی کند. قبل از تصمیم به ازدواج به تمام جوانب آن فکر کنید. فقط برای حرف مردم یا راضی نگه داشتن خانواده تان ازدواج نکنید. به یاد داشته باشید که ازدواج تعهدی است که همیشه با شماست.

امروزه افراد کمتری ازدواج می کنند. تا زمانی که شرایط لازم برای ازدواج را ندارید، ازدواج نکنید و هنگامی که آمادگی لازم پیدا کردید و همسر مناسب خود را یافتید در این تعهد اخلاقی و قانونی درنگ نکنید.

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره برای مشاور ازدواج اقدام کنید. رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282و 02122247100و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 امکان پذیر است.مردانی که قصد ازدواج دارند را بشناسید

مردانی که قصد ازدواج دارند را بشناسید

چه مردانی قصد ازدواج دارند؟  نشانه های مردانی که قصد ازدواج دارند از کجا مشخص می شود و چه نشانه هایی دارند؟ بسیاری از دختران به قصد ازدواج با جنس مخالف وارد رابطه می شوند و زمانی که با مردی وارد رابطه می شوند مطمئن نیستند که آیا او قصد ازدواج دارد یا خیر. این قضیه ممکن است برای شما خوشایند و یا...
فواید ازدواج | مزایا و معایب ازدواج در سنین پایین

فواید ازدواج | مزایا و معایب ازدواج در سنین پایین

ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی هست که جنبه ها و پیامدهای مختلفی را با خود به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم به فواید ازدواج بپردازیم. البته که ازدواج نیز مانند هر پدیده ای دیگری جنبه های مثبت و منفی را کنار هم دارد و نمی توان گفت که ازدواج، اتفاقی مطلقا خوب است.
اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج ❤️ نکات طلایی

اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج ❤️ نکات طلایی

ویژگی های ظاهری در امر ازدواج تا چه حد مهم و تاثیرگذار می باشد؟ ظاهر همسر چقدر برای شما مهم می باشد و چقدر به ویژگی های ظاهری او اهمیت می دهید؟ ازدواج یک امر بسیار مهم می باشد که فرد بر اساس  معیارهای شخصی اش آن را انتخاب می کند و معیارهای هر کس برای این تصمیم با دیگران متفاوت می باشد.
دوران کودکی افراد در ازدواج آن ها چه تاثیری دارد؟

دوران کودکی افراد در ازدواج آن ها چه تاثیری دارد؟

تاثیر  دوران کودکی همسر در ازدواج بسیار مهم است. ر وابط دوران کودکی با خانواده ، دوستان و همسالان می تواند بخش عظیمی از شخصیت فرد را نشان دهد. سوال این است که دوران کودکی افراد در ازدواج آن ها چه تاثیری دارد؟
11 رابطه عاطفی بدون سرانجام

11 رابطه عاطفی بدون سرانجام

11 نوع رابطه عاطفی که سرانجام نخواهند داشت و در این موارد شما دچار شکست عشقی و شکست عاطفی می شوید و یا رابطه کات می شود.
11هدف از ازدواج چیست| آیا همه باید ازدواج کنند؟

11هدف از ازدواج چیست| آیا همه باید ازدواج کنند؟

اگر متاهل باشید، ممکن است متوجه شده باشید که چرا ازدواج انقدر مهم است و برخی از خوبی های حاصل از آن را تجربه کرده اید. برخی از افراد مجرد ممکن است از ازدواج وحشت داشته باشند یا هدف از ازدواج را به درستی درک نکنند، در این مقاله هدف از ازدواج به طور کامل ذکر شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.
چرا برخی مجرد می مانند؟ دلایل روانشناختی

چرا برخی مجرد می مانند؟ دلایل روانشناختی

افرادی که مجرد هستند باید از نظر احساسی و روحی آمادگی لازم برای ازدواج را پیدا کنند تا بتوانند رابطه ای صمیمی را تشکیل دهند، در غیر اینصورت آن ها نخواهند فهمید که علل مجرد ماندن آن ها چیست و آیا می توانند شخص مناسبی را برای ازدواج پیدا کنند یا نه.
هدف از ازدواج | آیا ازدواج راه خوشبختی است؟

هدف از ازدواج | آیا ازدواج راه خوشبختی است؟

تاکنون فکر کرده اید که چرا ازدواج می کنیم یا دلایل و هدف از ازدواج چیست؟ از آن جایی که امروزه  نیاز و خواسته های جوانان گسترش پیدا کرده در ازدواج‌ آن ها هم تغییراتی ایجاد شده است. در این مقاله اهداف و دلایل ازدواج مورد بررسی قرار گرفته است.