ازدواج چیست؟


نوع و ویژگی های ازدواج از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است و با گذشت زمان می تواند تغییر کند. بطور کلی دو نوع ازدواج وجود دارد:

ازدواج سفید و ازدواج مذهبی (ازدواج های مذهبی اغلب توسط دولت مجاز است و به رسمیت شناخته می شود. برعکس ازدواج سفید، از قوانین دینی طبیعیت نمی کند) . ازدواج بین مذاهب مختلف، ازدواج بین دینی نامیده می شود.


5حقیقت در مورد ازدواج

ازدواج اولین قدم برای هر زوجی است که از بلوغ کافی برای تشکیل زندگی مشترک برخوردار هستند.

متأسفانه، ازدواج هایی که براساس جذابیت ظاهری و فرار از تنهایی انجام می شود مدت زیادی دوام نمی آورد. به یاد داشته باشید که ازدواج آسان و سراسر خوشی نیست.

ازدواج چیست؟

ازدواج چیست؟

بسیاری از جوانان ممکن است تصور کنند که یک عروسی زیبا، پر از مهمان، کیک و شامی که بیش تر از حقوق چند ماه آن ها هزینه دارد، ضامن خوشبختی آن ها است.

یکی از عروسی هایی که به تازگی رفته بودم مضمون پرنسسی داشت، لباس عروس، ساقدوش ها، چیدمان صندلی ها و دکور سالن مانند فضای فیلم های دیزنی بود. مطمئناً، عروس تصور می کرد که از بقیه عروس ها خوشبخت تر می شود. ولی خوشبختی و موفقیت یک زندگی مشترک به چیز های مهم تری بستگی دارد.

 ازدواج چه معنایی دارد؟

  1. مهم نیست که چقدر حق با شماست، در زندگی مشترک گاهی باید به اجبار بپذیرید که اشتباه می کنید.
  2. مهم نیست که چقدر به دنبال کمال و زیبایی هستید، بعضی وقت ها باید قبول کنید که زندگی مشترک آن چیزی نیست که تصور می کردید، حتی ممکن است گاهی مجبور شوید انتظارات خود را تغییر دهید.
  3. شما نمیتوانید متوقف شوید یا به عقب برگردید، حتی اگر اوضاع خیلی سخت شود.
  4. دعوا نباید منجر به جدایی حتی به شکل کوتاه مدت شود.

 چه شما دوست داشته باشید چه نه، ازدواج تعهدی همیشگی است.

ازدواج چیست؟


ازدواج به معنای این است که. . .

  1. مهم نیست که چقدر بیمار، مریض و عصبی هستید، شخصی وجود دارد که از شما مراقبت کند و شما را دوست بدارد.
  2. وقتی از دوست قدیمی خود یا از استاد خود عصبانی هستید کسی هست که به اندازه شما عصبی و ناراحت شود.
  3. وقتی که کار خود را از دست می دهید یا خسارت به بار می آورید کسی وجود دارد که حق را به شما می دهد و به شما کمک می کند

بنابراین، ازدواج به معنای شریک شدن در زندگی، احساسات و گرفتاری های یکدگیر است.

 اما ازدواج همچنین بدان معنی است که همسرتان دسترسی به حساب ها، پس انداز ها و مدارک شخصی شما را خواهد داشت.

چه کسی باید ازدواج کند؟

اگر می توانید ویژگی های خوب و بد همسرتان را ببینید و بدون در نظر گرفتن گذشته او می توانید به او عشق بورزید، احتمالا اولین شرط برای ازدواج کردن را دارید.

اگر گشتن و تفریح با دوستانتان را به وقت گذراندن با همسرتان ترجیح می دهید، ازدواج ممکن است گزینه مناسبی برای شما نباشد. ازدواج هنگامی موفق می شود که زوجین همدیگر را با وجود تمام عیب ها و نقایص بپذیرند و برای کمک به یکدیگر وقت بگذارند. 

اگر از افشای راز یا مشکلی در زندگی خود وحشت دارید یا دوست ندارید که زندگی خود را با کسی شریک شوید بهتر است ازدواج نکنید.

چه کسی نباید ازدواج کند؟

کسانی که عشق و ازدواج را جزو موفقت های زندگی خود بدانند و توانایی درک تمایزها و تفاوت های خود و همسرشان را نداشته باشند، باید برای ازدواج کردن دست نگه دارند. در واقع این افراد نمی توانند وارد زندگی مشترک شوند و مسئولیت های لازم را به عهده بگیرند.

افرادی که فداکاری، صبر، مسئولیت پذیری، گذشت و تعهد را نداشته و نیاز زیادی به آزادی دارند معمولاً برای ازدواج مناسب نیستند و در صورت تمایل به ازدواج، حتما باید دوره های پیش از ازدواج را گذرانده و آموزش های لازم را ببینند.

علاقه به ایجاد تعهد در DNA ما وجود دارد، ولی بعضی وقت ها افراد تمایلی به ازدواج نشان نمی دهند و ترجیح می دهند که بدون تعهد به دیگری زندگی خود را پیش ببرند.

چه کسی نباید ازدواج کند؟


ازدواج چیست؟

 ازدواج هدف و هویت شما را تعریف نمی کند. قبل از تصمیم به ازدواج به تمام جوانب آن فکر کنید. فقط برای حرف مردم یا راضی نگه داشتن خانواده تان ازدواج نکنید. به یاد داشته باشید که ازدواج تعهدی است که همیشه با شماست.

امروزه افراد کمتری ازدواج می کنند. تا زمانی که شرایط لازم برای ازدواج را ندارید، ازدواج نکنید و هنگامی که آمادگی لازم پیدا کردید و همسر مناسب خود را یافتید در این تعهد اخلاقی و قانونی درنگ نکنید.

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره برای مشاور ازدواج اقدام کنید. رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282و 02122247100و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 امکان پذیر است.تفاوت کودک همسری و ازدواج در سن پایین| ازدواج زودهنگام

تفاوت کودک همسری و ازدواج در سن پایین| ازدواج زودهنگام

ازدواج زودهنگام مسئله ای رایج در برخی از جوامع به خصوص ایران می باشد، البته این مسئله چالش برانگیز مخالفان و موافقانی دارد که به بررسی و نقد آن می پردازند. به ازدواج های زیر 18 سال ازدواج زود هنگام می گویند که به علل مختلفی در ایران رواج یافته است.

معیارهای ازدواج موفق براساس تحقیقات جهانی

معیارهای ازدواج موفق براساس تحقیقات جهانی

آیا می دانید چه معیارهایی نشان دهنده ازدواج موفق لازم است؟ انتخاب همسر یکی از دغدغه های مهم در زندگی هر فرد می باشد، زیرا این معیارها کل زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود فرد انتخاب سرنوشت سازی داشته باشد.

تفاوت سنی مناسب در ازدواج چقدر است؟

تفاوت سنی مناسب در ازدواج چقدر است؟

یکی از معیارهای که در زمان ازدواج باید به آن توجه شود اختلاف سنی در ازدواج می باشد، در بسیاری از باورهای فرهنگی و اعتقادی برای زن و مرد اختلاف سنی مناسب را تعیین می کنند، بسیاری از خانواده ها اعتقاد دارند باید سن مرد بیش تر از زن باشد در این صورت زندگی زوجین ثبات بیش تری خواهد داشت.

اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی

اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی

ویژگی های ظاهری در امر ازدواج تا چه حد مهم و تاثیرگذار می باشد؟ ظاهر همسر چقدر برای شما مهم می باشد و چقدر به ویژگی های ظاهری او اهمیت می دهید؟ ازدواج یک امر بسیار مهم می باشد که فرد بر اساس معیارهای شخصی اش آن را انتخاب می کند و معیارهای هر کس برای این تصمیم با دیگران متفاوت می باشد.

مردانی که قصد ازدواج دارند را بشناسید

مردانی که قصد ازدواج دارند را بشناسید

چه مردانی قصد ازدواج دارند؟ نشانه های مردانی که قصد ازدواج دارند از کجا مشخص می شود و چه نشانه هایی دارند؟ بسیاری از دختران به قصد ازدواج با جنس مخالف وارد رابطه می شوند و زمانی که با مردی وارد رابطه می شوند مطمئن نیستند که آیا او قصد ازدواج دارد یا خیر. این قضیه ممکن است برای شما خوشایند و یا گیج کننده باشد.

آیا برخی صحبت ها و رفتارهایی در دوران نامزدی عجیب هستند؟

آیا برخی صحبت ها و رفتارهایی در دوران نامزدی عجیب هستند؟

نحوه خوابیدن در دوران نامزدی چگونه است؟ | ترفند های دوران نامزدی برای دلربایی کردن | خواسته های مردان در دوران نامزدی چیست؟ |شیطنت های دوران نامزدی چیست؟ | خاطرات شیطنت دوران عقد لذت بخش است؟ | خجالت در دوران عقد طبیعی است؟ | و چگونه حل می شود؟ | صحبت های تلفنی دوران نامزدی باید در مورد چه موضوعاتی باشد؟

تردید در ازدواج و نگرانی برای انتخاب همسر آینده

تردید در ازدواج و نگرانی برای انتخاب همسر آینده

خواستگار داشتن و دادن پاسخ مثبت به وی و همچنین شک و تردید در ازدواج از مواردی است که در زندگی هر یک از افراد ممکن است رخ دهد و تصمیم گیری در مورد آن کار راحتی نیست و نیاز به مشورت و صرف کردن وقت زیادی می باشد.

آیا همسر آینده شما وفادار است؟| سوالات وفاداری در جلسه خواستگاری

آیا همسر آینده شما وفادار است؟| سوالات وفاداری در جلسه خواستگاری

وفاداری و تعهد در هنگام بستن پیمان زناشویی یکی از ارکان اصلی عشق و رابطه عاطفی سالم است. تشخیص وفاداری در جلسات اول بسیار سخت می باشد بنابراین در این مقاله به سوالات وفاداری در جلسه خواستگاری پرداخته شده است که می تواند به بسیاری از زوجین کمک کند.

مشاوره ازدواج+ هزینه و زمان جلسات+ نکات طلایی

مشاوره ازدواج+ هزینه و زمان جلسات+ نکات طلایی

یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی، ازدواج می باشد، مشاوره ازدواج به فرد کمک می کند که ازدواج یک نوع آغاز برای زندگی مجدد و نقطه عطفی می باشد، زیرا بعد از ازدواج یک خانواده تشکیل می شود که در آن تعهد بلند مدتی ایجاد شده و به فرد فرصت رشد و پرورش صفت از خود گذشتگی و کنار گذاشتن منیت را می دهد بنابراین  قبل از آن که ازدواج پیوند فیزیکی باشد یک نوع پیوند روحی و احساسی می باشد.

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

استفاده از قانون جذب برای ازدواج و میزان تاثیرگذاری آن یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از جوانان به وجود می آید، بسیاری از جوانان که سن ازدواج شان است می خواهند بدانند که آیا با قدرت تفکر می توان فرد مناسبی را برای ازدواج جذب کرد؟ در این مقاله به قانون جذب و تاثیر آن در جذب عشق پرداخته شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.