عشق


عشق کافی نیست و فهم نادرست از تجربه زیبای عشق، زندگی ما را قشنگ نمی کند. گاهی سبب می شود زندگی ما درون یک سیاه چال افتاده و همواره درد بکشیم. از سوی دیگر فهم درست عشق سبب زیباتر شدن زندگی می شود. این مطلب را حتما بخوانید اگر در جریان عاشقانه ای قرار دارید.

عشق کافی نیست؟

عشق تجربه ای اعجاز گونه و قدرتمند است. در ابتدای هر دیدار، هر گفت و گو و هر لحظه از زندگی، بسیار درست و رویایی به نظر می رسد، اما هنگامی که این شیفتگی و جاذبه اعجاز گونه عشق به رابطه تبدیل شود، ما با چالش ها و دشواری های جدید ناشی از رابطه روبرو خواهیم شد.

عشق کافی نیست! تجربه زیبای عشق و زندگی در سیاه چال

روزها هفته ها و سال ها می گذرد و ما از خود می پرسیم آیا این شخص برای ما مناسب است؟

اگر تا کنون به کسی اندیشیده اید و قصد دارید با او ازدواج کنید، پیش از برقراری رابطه حتماً سوال بالا را از خود بپرسید.

عشق در جلسات مشاوره

من هر روز در طول جلسات مشاوره سوالات زیر را می شنوم. در واقع افراد زیادی با مشکلاتی که در متن زیر ذکر شده اند، دست و پنجه نرم می کنند.

 • نامزدم را دوست دارم اما از این که با او ازدواج کنم می ترسم. اگر چند سال بعد، علاقه ام را نسبت به او از دست بدهم، چه کار کنم؟
 • سه سال است که با زنی ازدواج کرده ام. اما با فرزندان او کنار نمی آیم. آیا به نظر شما، این رابطه سرانجام خوبی خواهد داشت؟
 • من و همسرم، مدام جر و بحث می کنیم و وی از این که به مشاور خانواده مراجعه کند امتناع می کند، جاذبه های عاطفی و جنسی میان ما از بین رفته است. من او را دوست دارم و نمی خواهم که بچه هایمان از این موضوع آسیب ببینند. احساس بدبختی می کنم چگونه می توانم پیش از آنکه از وی جدا شوم، مطمئن شوم که تصمیمم صحیحی گرفته ام؟
 • به تازگی طلاق گرفته ام و از یک رابطه دردناک خارج شده ام، به دنبال همسر مناسبی می گردم که زندگی ام را با او سهیم شوم. اما از این که وارد رابطه جدیدی شوم می ترسم، می ترسم قلبم بشکند. چگونه بفهمم که چه کسی برایم مناسب است؟

عشق کافی نیست! تجربه زیبای عشق و زندگی در سیاه چال

من درد و مشکلات این افراد را درک می کنم و سال ها در این زمینه درس خوانده و پژوهش کرده ام.

گاهی اتفاق می افتد که با فردی آشنا می شویم و خود را متقاعد می کنیم که او همان شخص مورد نظر است ولی به دلیل عدم تفاهم بعد از چند سال این ازدواج و رابطه به شکست منجر می شود، سوال این جاست که آیا عشق برای ایجاد رابطه کافی است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا موضوعاتی را بررسی می کنیم. 

انتخاب همسر آینده به چه روشی صحیح است؟

ما می خواهیم در زندگی احساس خوشبختی داشته باشیم و ازدواجمان سرانجام خوب و عاشقانهداشته باشد. این موضوع هنگامی رخ می دهد که فردی را انتخاب کنیم که مناسب ما باشد و به احساسات ما لطمه وارد نکند.

حال نکته این است که بسیاری از ما فرد نامناسب را برمی گزینیم و سپس می اندیشیم که چرا ازدواجمان با شکست روبرو می شود.

 • آیا تا کنون درباره ازدواج خود افکار زیر را داشته اید؟
 • چگونه تا این حد کور بودم؟
 • چرا چشمانم را باز نکردم و انتخاب واقع گرایانه ای نداشتم؟
 • من مطمئن بودم که این بار، ازدواج موفقی خواهم داشت اما کجای کار اشتباه بوده است؟
 • اولین بار و در نگاه اول خیلی فوق العاده بود اما الان نمی توانم تحملش کنم، چرا؟
 • تمام شواهد حاکی از آن است که من به او علاقه نداشته ام، پس چرا با نادیده گرفتن خود با او ازدواج کرده ام؟

ما همدیگر را خیلی دوست داشتیم اما درباره هیچ چیز توافق نداشتیم، ما همیشه جر و بحث می کردیم.

عشق کافی نیست! تجربه زیبای عشق و زندگی در سیاه چال

بسیار مطمئن بودن که او با همه مرد های روی کره زمین متفاوت است، دو سال طول کشید تا فهمیدم انتخاب اشتباهی کرده ام چطور این اتفاق افتاد؟

روز های اول را به یاد دارم که به او علاقه بسیار داشتم و مخفیانه با او ازدواج کردم او همیشه شرمنده بود که همسری همچون من دارد و من همیشه شرمنده خودم بودم.

همیشه چیزی که مطلوب به نظر می رسد باعث خوشبختی نمی شود، با گذشت سال ها هیچ جذابه عاطفی بین من و همسرم ایجاد نشده است.

عشق کافی نیست! تجربه زیبای عشق و زندگی در سیاه چال

تحلیل رفتار کورکورانه

تمامی موارد گفته شده تصمیم گیری های کورکورانه و اشتباهات رایج در مورد ازدواج می باشد، ما باید بیاموزیم که چرا و چگونه باید فردی را برای ازدواج انتخاب می کنیم.

 1. چه میزان رضایت در ازدواج و رابطه مهم است؟
 2. چگونه فرد مناسب را انتخاب کنیم؟
 3. در صورتی که فردی را برای ازدواج انتخاب می کنیم، چگونه می توانیم او را محک بزنیم؟

پاسخ به تمامی این سوالات به صورت مقالات جداگانه در سایت برای شما آورده شده است.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره زندگی" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با شماره های 02122354282و 02122247100و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597امکان پذیر است.


تکنیک های معجزه آسا برای به دست آوردن دل همسر

تکنیک های معجزه آسا برای به دست آوردن دل همسر

مشکلی که بسیاری از زوجین امروزه با آن روبرو هستند ناتوانی در برقراری ارتباط موثر می باشد. در این مقاله به بررسی راه های به دست آوردن دل همسر پرداخته شده است که به شما کمک می کند ارتباط بهتر و موثرتری با همسر خود برقرار کرده و او را عاشق خودتان بکنید.

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

استفاده از قانون جذب برای ازدواج و میزان تاثیرگذاری آن یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از جوانان به وجود می آید، بسیاری از جوانان که سن ازدواج شان است می خواهند بدانند که آیا با قدرت تفکر می توان فرد مناسبی را برای ازدواج جذب کرد؟ در این مقاله به قانون جذب و تاثیر آن در جذب عشق پرداخته شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.

ازدواج با خواستگار خارجی

ازدواج با خواستگار خارجی

ازدواج با فرد خارجی به دلیل توسعه فضای مجازی امروزه بیش تر از گذشته دیده می شود. قبل از اینکه فضای مجازی به این اندازه در زندگی روزمره مردم جا باز کند، امکان کمتری برای روبرو شدن و برقراری ارتباط با افراد ملیت های دیگر وجود داشت.

قانون جذب عشق | جذب فرد مورد نظر در زندگی

قانون جذب عشق | جذب فرد مورد نظر در زندگی

بیش تر اوقات به اطرافیان و نامزد خود فشار می آوریم تا آنگونه باشند که ما دوست داریم و هنگامی که نمی توانند مانند معیارهای ذهنی ما شوند آن ها را سرزنش می کنیم و مقصر می دانیم. این کار درست نیست بیایید از قانون جذب کمک بگیریم این قانون بیان می کند که «هر چیزی مشابه خود را جذب می کند.»

چرا همیشه درگیر روابط اشتباه می شوید + تاثیر سبک های دفاعی

چرا همیشه درگیر روابط اشتباه می شوید + تاثیر سبک های دفاعی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از جوانان با آن درگیر هستند روابط اشتباه می باشد، برخی از افراد احساس می کنند که همیشه در روابط اشتباه وارد می شوند و برای همین روابط آن ها دوام نمی آورد. به این مقاله به دلیل گیر کردن در روابط اشتباه پرداخته شده و راه های عبور از آن نیز ذکر شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.

حفظ رابطه عاشقانه با همسر و جلوگیری از خیانت

حفظ رابطه عاشقانه با همسر و جلوگیری از خیانت

اگرچه عشق پایه و اساس هر رابطه عاشقانه شاد و سالمی می باشد، اما عشق تنها عامل موفقیت زندگی مشترک نیست برای داشتن یک رابطه سالم، هر دو طرف باید مایل باشند روی رابطه کار کنند و برای آن وقت بگذارند.

ده راه برای داشتن زندگی مشترک موفق

ده راه برای داشتن زندگی مشترک موفق

در این مقاله می خواهیم به بررسی ده راه برای داشتن زندگی مشترک موفق بپردازیم، این مهارت ها باعث می شوند تا افراد ازدواج موفقی داشته باشند و بتوانند ارتباط بهتری را با یکدیگر برقرار کنند و تفاوت ها را به خوبی بشناسند و از پس آن ها برآیند.

عشق وسواس گونه | اختلال وسواس عشقی و درمان

عشق وسواس گونه | اختلال وسواس عشقی و درمان

درمان عشق وسواس گونه و اختلال وسواس عشقی چگونه است؟ اختلال وسواس عشقی (OLD) که با نام های عشق بیمارگونه ، بیماری توهم عشق ، وسواس عاطفی ، بیماری عاشق پیشگی و اختلال عشق نامیده می شود به شرایطی گفته می شود که فرد احساس می کند باید از کسی که دوستش دارد محافظت کند، حتی اگر این حفاظت به قیمت کنترل کردن و مالکیت فرد باشد.

آیا جذب تفاوت های نامزدتان شده اید؟ | ازدواج با درونگرا

آیا جذب تفاوت های نامزدتان شده اید؟ | ازدواج با درونگرا

آیا جذب تفاوت های نامزدتان شده اید؟ ازدواج با درونگرا خوب است یا ازدواج با برونگرا؟ ازدواج یک فرد آرام و درونگرا با فردی برونگرا به نظر طبیعی و منطقی است، افراد باثبات و درونگرا معمولا دوست دارند شریک زندگی آن ها گرم، دوست داشتنی و سرگرم کننده باشد تا سختی های زندگی را در کنار او از یاد ببرند.

هفت اشتباه مهلک درباره ی عشق

هفت اشتباه مهلک درباره ی عشق

هفت اشتباه مهلک درباره ی عشق را بدانید. دانستن اشتباه عشقی سبب می شود تا بتوانید عشق واقعی خود را پیدا کنید و از عشق های خیالی و اشتباه دور شوید. آسیب نبینید و زندگی خود رانابود نکنیم. نیمه گمشده خود را به درستی بیابیم.

چرا برخی از رابطه های دوستی و ازدواج سرانجام خوبی ندارند؟

چرا برخی از رابطه های دوستی و ازدواج سرانجام خوبی ندارند؟

چرا برخی از رابطه های دوستی و ازدواج سرانجام خوبی ندارند؟ چرا عاشق می شویم؟  روابط معمولاً به دلایل مختلفی با شکست مواجه می شوند، شکست عشقی چه دلایلی دارد؟