بازگشت عشق به رابطه عاطفی تمام شده ممکن است؟ آیا بازگشت به رابطه تمام شده درست است؟ در بسیاری از اوقات، زوجین زمانی که عشق و علاقه خود را نسبت به یکدیگر از دست می دهند به زندگی خود به همان شکل ادامه می دهند زیرا باور دارند که پس از مدتی دوباره عشق میان آن ها زنده می شود.

بازگشت عشق به رابطه تمام شده

بیش تر این روابط به دلیل انتظارات دیگران، فشارهای مالی، عقاید مذهبی و چیزهای دیگر ادامه پیدا می کنند. خیلی از افراد متوجه مشکلات خود می شوند ولی به جای تمام کردن رابطه ترجیح می دهند در این مشکلات دست و پا بزنند.

زوجی را می شناختم که 20 سال با وجود تمام مشکلات کنارهم مانده بودند، آن ها از همان 6 ماه اول متوجه مشکلات بنیادی شده بودند ولی گمان می کردند که مشکل در زندگی مشترک عادی است. 

این مشکلات ریز و درشت در زندگی آن ها بالاخره باعث شد که در دومین سال زندگی علاقه خود را به یکدیگر از دست بدهند ولی چه چیزی باعث شد که زندگی بدون عشق آن ها 20 سال دوام بیاورد؟

آن ها همیشه فکر می کردند که عشقی که به یکدیگر داشته اند دوباره زنده می شود. 

در حقیقت آن ها هیچ وقت دعوا شدید و کتک کاری نداشتند، حتی به یکدیگر احترام می گذاشتند ولی احترام برای ادامه زندگی مشترک کافی نیست.

پیشنهاد روانشناس: هفت اشتباه مهلک درباره ی عشق

بازگشت به رابطه تمام شده - بازگشت به رابطه پس از جدایی (2)

بازگشت به رابطه پس از جدایی

بگذارید حقیقت تلخی را به شما بگویم. 

آتش مرده عشق دیگر هیچ وقت بیدار نمی شود. عشق مرده مانند انسانی که فوت کرده و دیگر امکان ندارد زنده شود. شاید بتوان یک آتش دیگر درست کرد ولی نمی توان مرده را زنده کرد.

حقیقت تلخ دیگر این است که نمی توان کسی را به زور عاشق کرد.

 دوستی داشتم که هرکاری می کرد تا همسرش عاشق او شود. او هر روز به باشگاه می رفت، نحوه لباس پوشیدن خود را عوض کرد، به کلاس های خیاطی رفت و همیشه کتاب می خواند ولی حتی با تغییر دادن خودش هم نتوانست شوهرش را عاشق خود کند.

پیشنهاد مشاور: چرا برخی از رابطه های دوستی و ازدواج سرانجام خوبی ندارند؟

بازگشت به رابطه تمام شده - بازگشت به رابطه پس از جدایی (2)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره خانواده با شماره 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.

به یاد داشته باشید که سعی برای زنده کردن چیزی که از بین رفته مانند تنفس مصنوعی دادن به یک جسد است.

اگر واقعا قصد تلاش برای احیای زندگی خود را دارید بهتر است از مشاور کمک بگیرید. مشکلاتی که ممکن است در زندگی مشترک واقعا بی اهمیت به نظر بیایند به تدریج ممکن است مشکلات بزرگی را درست کنند که دیگر به راحتی قابل حل نیست.

ادامه دادن یک زندگی بدون عشق و علاقه دو طرفه تلف کردن عمر و هدر دادن زندگی دو نفر است.