آیا جذب تفاوت های نامزدتان شده اید؟ ازدواج با درونگرا خوب است یا ازدواج با برونگرا؟ ازدواج یک فرد آرام و درونگرا با فردی برونگرا به نظر طبیعی و منطقی است، افراد باثبات و درونگرا معمولا دوست دارند شریک زندگی آن ها گرم، دوست داشتنی و سرگرم کننده باشد تا سختی های زندگی را در کنار او از یاد ببرند.

ازدواج برونگرا با درونگرا

این تفاوت ها گاهی در زندگی مشترک دردسر ساز می شوند، به مرور پرصحبتی فرد برون گرا و علاقه آن به بودن در اجتماع ممکن است فرد درون گرا را اذیت کند و باعث ایجاد فاصله میان آن ها شود. در این شرایط تفاوت های اساسی میان آن ها آشکار می شود و به زندگی مشترک آن ها صدمه می زند.

با توجه به شخصیت زوجین، این تفاوت ها ممکن است باعث ایجاد جنگ بر سر قدرت در خانواده شود.

در حقیقت تحقیقات نشان می دهند که تفاوت ها در ابتدا بسیار جذاب هستند و افراد را به یکدیگر جذب می کنند ولی به مرور این جذابیت از بین می رود. 

ازدواج با برونگرا و درونگرا خسییس وسواسی ولخرج

نشانه های افراد درونگرا

این نشانه ها مربوط به افراد درونگرا است:

1- هنگام وقت صرف کردن با دیگران احساس کاهش انرژی می کنید.

آیا بعد از گذراندن وقت با افراد دیگر احساس خستگی می کنید؟ آیا بعد از یک روز تعامل با دیگران، نیاز به مکانی ساکت و زمان طولانی برای خود دارید؟ یکی از ویژگی های بارز در این نوع شخصیت این است که افراد درونگرا به  صرف انرژی در موقعیت های اجتماعی می پردازند بر خلاف افراد برونگرا که انرژی آن ها با تعاملات اجتماعی افزایش می یابد.


2- از تنهایی لذت می برید.

به عنوان یک فرد درون گر ، ایده شما برای وقت خوب بعد از ظهر آرام برای خودتان است تا از سرگرمی ها و علایق خود لذت ببرید.چند ساعت تنها با مطالعه کتابی خوب، طبیعت گردی آرام یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان می توانید انرژی خود را شارژ کنید و احساس بهتری داشته باشید. این بدان معنا نیست که یک فرد درونگرا می خواهد تمام وقت تنها باشد. 

بسیاری از افراد درونگرا عاشق گذراندن وقت با دوستان و تعامل با آشنایان در موقعیت های اجتماعی هستند. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که بعد از یک روز طولانی فعالیت اجتماعی، یک فرد درونگرا احتمالاً می خواهد در یک مکان آرام برای فکر کردن، تأمل و شارژ مجدد قرار گیرد.

3. شما گروه کوچکی از دوستان نزدیک دارید.

یک باور غلط رایج در مورد افراد درونگرا این است که آنها مردم را دوست ندارند. گرچه افراد درونگرا معمولاً معاشرت زیادی با دیگران ندارند، اما از داشتن گروه کوچکی از دوستان صمیمی لذت می برند. افراد درون گرا به جای داشتن حلقه اجتماعی وسیع و سطحی، ترجیح می دهند به روابط عمیق و طولانی مدت پایبند باشند.

محققان دریافته اند این افراد تمایل به داشتن گروه کوچکتر از دوستان دارند. در حالی که برون گراها عموماً دوستان و آشنایان گسترده ای دارند، افراد درون گرا معمولاً با دقت بیشتری دوستان خود را انتخاب می کنند. 

نزدیکترین روابط آنها عمیق و قابل توجه است. آنها همچنین ترجیح می دهند به جای یک گروه بزرگ، با افراد به صورت فردی در تعامل باشند.

4- مردم غالباً شما را ساکت توصیف می کنند و شناختن شما دشوار باشد.

افراد درونگرا اغلب ساکت، محفوظ، آرام توصیف می شوند و گاهی اوقات با خجالتی بودن اشتباه می شوند  .

در حالی که برخی از افراد درونگرا قطعاً خجالتی هستند، اما مطمئناً مردم نباید رفتار فرد درونگرا را با ترسو بودن اشتباه بگیرند. در بسیاری از موارد، افراد با این تیپ شخصیتی ترجیح می دهند کلمات خود را با دقت انتخاب کنند و وقت و انرژی خود را صرف چت و گفتگوی بی مورد نکنند.

اگر از نوع افراد ساکت و آرام هستید، احتمالاً درون گرا هستید.

5- تحریک بیش از حد باعث می شود احساس حواس پرتی کنند.

وقتی افراد درونگرا اگر مجبور به گذراندن وقت خود در فعالیت ها یا محیط هایی شلوغ کنند، احساس عدم تمرکز دارند. از طرف دیگر، برونگراها در شرایطی که فعالیت زیادی وجود دارد احتمال کسل شدن کنمی کنند و تمایل به رشد دارند.

6. دوست دارید با تماشاک کردن یاد بگیرید.

ازدواج و ویژگی افراد درونگرا

در جایی که برونگراها ترجیح می دهند از طریق تجربه عملی یاد بگیرند، افراد درونگرا معمولاً یادگیری را از طریق مشاهده ترجیح می دهند. در حالی که برون راها معمولاً از طریق آزمون و خطا یاد می گیرند، افراد درون گرا با تماشای و تحقیق بهترین نتیجه را می گیرند.

7- شما به مشاغلی می پردازید که استقلال را درگیر می کنند

همانطور که تصور می کنید، مشاغلی که به تعامل اجتماعی زیادی احتیاج دارند معمولاً جذابیت کمی در میان افراد درونگرا دارند. از طرف دیگر، مشاغلی که مستلزم کار مستقل هستند، غالباً انتخاب بسیار خوبی برای افراد درونگرا هستند. به عنوان مثال: یک فرد درون گرا ممکن است از کار زیر لذت ببرد.

  1. نویسنده
  2. حسابدار
  3. برنامه ریز رایانه
  4. طراح گرافیک
  5. داروساز
  6. هنرمند

در ازدواج باید تفاوت ها بیشتر از شباهت ها باشد؟

رابطه طولانی و موفق زمانی شکل می گیرد که شباهت ها بر تفاوت ها غلبه می کند.

به خاطر داشته باشید که هیچ دو فردی کامل شبیه بهم نیستند ولی تفاهم آن ها در گذراندن اوقات فراغت، مسافرت، فیلم دیدن و تربیت بچه می تواند در صمیمت و آرامش خانواده تاثیر بگذارد.

مطلب پیشنهادی مشاور: آیا خانه مکانی امن برای تخلیه ی خشم است؟

ازدواج وسواسی با شلخته

موارد بسیاری را دیده ام که شوهر وسواسی باعث شده همسرش دچار مشکلات عصبی بشود یا وسواس زن باعث شده شوهرش به مصرف مواد روی بیاورد. 

در عین حال زوج هایی که هردو وسواسی بوده اند به راحتی با یکدیگر کنار می آیند و پا به پای هم برای تمیزی خانه و محیط زندگی خود فعالیت می کنند.

ازدواج با برونگرا و درونگرا خسییس وسواسی ولخرج

ازدواج فعال جنسی و سردمزاج

بسیار زیاد با زوج هایی روبرو می شوم که یکی از آن ها از لحاظ جنسی فعال و دیگری سرد مزاج است. این مشکل اساسی به این دلیل به وجود می آید که در اوایل آشنایی به مسائل جنسی توجه نمی شود، برای همین زیاد دیده می شود که در جلسات مشاوره یکی از زوجین دیگری را محکوم به سردی یا گرمی می کند و از او ایراد می گیرد.

ازدواج خسیس و دست و دلباز

مراجعی داشتم که ادعا می کرد به شدت دست و دلباز است و با فردی آشنا شد که خسیس بود و این تنها اختلاف آن ها بود. پس از ازدواج این مشکل باعث می شد که همیشه دعوا کنند. یکی از آن ها شوهرش را به خسیسی متهم می کرد و دیگری می گفت که همسر من ولخرج است.

ازدواج با برونگرا و درونگرا خسییس وسواسی ولخرج

مطلب پیشنهادی مشاور: باورهای مخرب در ازدواج

ازدواج با چه شخصیتی خوب است؟

همان طور که قبلا گفته ام فقط یک راه برای خوشبختی وجود ندارد و افرادی وجود دارند که سازش زیادی از خودشان نشان می دهند و تفاوت ها را از بین می برند.

ولی سازگاری با تفاوت های اساسی ممکن است غیرممکن باشد پس بهتر است که در زندگی مشترک شباهت ها از تفاوت ها بیش تر باشد.

این تفاوت در تربیت فرزندان ممکن است باعث ایجاد تناقض در رفتار آن ها شود، تفاوت های ارزشی باعث بروز کشمکش و دعواهای زیادی می شود.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.