تکنیک های کسب محبوبت را یاد بگیرید. بیاموزید که با چه روش هایی می توانیم جذاب باشیم و دیگران دوستمان بدارند. فردی که به همنوعان خود علاقه مند نباشد در زندگی دچار مشکلات زیادی می شود و خود بیش از دیگران آسیب می بیند. در بررسی های روانشناسی بیش تر افراد شکست خورده از همین نوع بوده اند.

تکنیک کسب محبوبت

1- صادقانه به دیگران مهربورزید

اگر بخواهیم دوستانی برای خود پیدا کنیم باید صرف وقت و انرژی نه با غرض ورزی و خودخواهی به مردم کمک کنیم.

 این یک اصل مهم در دوست یابی و کسب محبوبیتاست. هنگامی که دیگران صداقت شما در رفتار و مهرورزی را مشاهده کنند، به شما جذب شده و پس از اندکی دوستان بسیاری پیدا خواهید کرد.


علاوه بر آن در زندگی کاری خود نیز موفق تر عمل خواهید کرد.

اگر می خواهید دیگران شما را دوست بدارند و دوستانی واقعی داشته باشید و اگر می خواهید به خودتان و دیگران کمک کرده باشید این نکته را بخاطر بسپارید که علاقتان به دیگران باید واقعی باشد.

هفت تکنیک کسب محبوبت

2-لبخند بزنید

تکنیک دوم کسب محبوبیت لبخند زدن است. لبخند زدن هزینه ای ندارد اما بسیار تاثیر گذار است. دریافت کننده آن قوی می شود بی آنکه بخشنده آن فقیر شود. 

لبخند زدن در یک لحظه رخ می دهد و خاطرات آن تا مدت زیادی باقی می ماند. هیچ کس آنقدر قوی نیست که از آن بی نیاز شود و هیچ کس آنقدر فقیر نیست که از منافع آن بهره مند نشود. 

لبخند به خانه خوشبختی می آورد، موجب استحکام دوستی و رشد شغلی شده و از نشانه های دوستی است.

طی بررسی های روانشناسی لبخند موجب رفع خستگی و امیدواری ناامیدان می شود و به عنوان یک پادزهر طبیعی برای رفع ناراحتی و افسردگی استفاده می شود.

جالب آن است که خنده را نمی شود خرید یا گدایی کرد و نمی توان آن را دزدید و برخی عقیده دارند که لبخند یک هدیه آسمانی برای انسان ها است.

هفت تکنیک کسب محبوبت

3-فراموش نکنید که نام یک فرد مهم ترین کلمه در هر زبان است.

از نظر روانشناسی مردم به طور کلی به اسم خود بیش از هر اسمی در دنیا علاقه مند هستند، به یاد آوردن آسان نام مخاطب، تعارفی شیرین و ظریف است اما فراموش کردن و یا به اشتباه خواندن آن به شدت فرد را می رنجاند.

 شاید دقت کرده باشید که یک روانشناس و بازاریاب و حتی معلم برای برقراری ارتباط بهتر با افراد نام آن ها را صدا می زند. 

البته باید توجه کرد که به خاطر سپردن اسامی یک توانایی محسوب می شود و در علوم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است.

هفت تکنیک کسب محبوبت

رئیس یکی از شرکت های موفق در خاطرات خود بیان می کند که اغلب در رستوران شرکت ناهار می خورده و زنی که پشت پیشخوان قرار داشت فردی عبوس بود او همیشه متوجه می شد که زن برای درست کردن یک ساندویچ حدود نیم ساعت وقت صرف کرده و هنگام تحویل سفارش تعجیل زیادی در این کار می داشت.

روز بعد که فرد دوباره به آنجا می رود همان زن اخمو را مشاهده می کند با این تفاوت که روی برچسبی نام او نوشته شده بود، فرد نام زن را از روی برچسب خوانده و با لبخند به او سلام می کند و نام او را ذکر می کند. جالب این جا است که غذا در سریع ترین زمان ممکن آماده شده و بیش از دفعات پیش مخلفات در آن قرار گرفته بود.

ما باید از جادوی نام افراد باخبر باشیم و متوجه شویم که این تنها دارایی آن کسی است که ما با او سر و کار داریم و نه دارایی شخص دیگری.

نام شخص موجب می شود که او از سایر افراد مجزا شود و در میان دیگران بی همتا باشد.

اطلاعاتی که دریافت می کنیم و تقاضایی که ارائه می دهیم با به کار بردن نام شخص اهمیت ویژه ای پیدا می کند. تأثیر استفاده از نام شخص از پیشخدمت گرفته تا مدیر ارشد را جادو میکند.

4-دیگران را به صحبت درباره خودشان تشویق کنید و شنونده خوبی باشید

این یکی از مهمترین تکنیک کسب محبوبیت، این مورد است.

 تاکنون از خود پرسیده اید که راز گفت و گوی موفقیت آمیز در چیست؟

رازی که در یک گفت و گو موفقیت آمیز وجود دارد، توجه کامل به حرف های شخصی است که با شما صحبت می کند. این کار بسیار مهم است و هیچ چیز دیگری به اندازه آن برای طرف مقابل شما خوشایند نیست.

در واقع این کار به افراد اعتماد به نفس ارزشمندی می دهد و سبب دگرگونی زندگی فرد در بلند مدت می شود. شاید برای شما هم پیش بیاید که افراد کسل کننده و خودخواه خود را مهم تر از دیگران دانسته و فقط خود صحبت می کنند و به صحبت های دیگران توجهی نمی کنند.

کسانی که فقط درباره خودشان حرف می زنند فقط به خودشان فکر می کنند اگر می خواهید سخنور خوبی باشید، باید شنونده دقیقی نیز باشید.

هفت تکنیک کسب محبوبت

برای این که مورد توجه قرار بگیرید باید به دیگران توجه کنید، باید سوالاتی بپرسید که جوابش را با رضایت خاطر بدهند، آن ها را تشویق کنید که در مورد خودشان و موفقیتشان صحبت کنند.

فراموش نکنید افرادی که با آن ها صحبت می کنید صد بار بیش تر از شما به خودشان و خواسته هایشان علاقه مند هستند.

دندان درد او برایش خیلی مهم تر از قحطی چین است که میلیون ها نفر را از بین برده است یا یک جوش روی گردن او بیش تر از 40 زلزله آفریقا توجهش را به خود معطوف می کند. پس شنونده خوبی باشید و دیگران را تشویق کنید تا در مورد خودشان صحبت کنند.

تکنیک کسب محبوبیت سبب کسب موفقیت هم می شود.

5-در مورد علایق طرف مقابل صحبت کنید

صحبت در مورد آنچه که مورد علاقه دیگران است، به نفع هردو طرف تمام خواهد شد. برای تفهیم این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

رئیس بخش کارکنان یک شرکت همیشه از این اصل پیرو می کند وقتی از او سوال شد که این کار برای شما چه سودی دارد او جواب می داد که نه تنها از هر فرد پاداش دریافت کرده است بلکه به طور کلی این پاداش هر بار که در مورد آن با کسی صحبت  می کند افزایش می یابد.

هفت تکنیک کسب محبوبت

6-از صمیم دل کاری کنید که طرف مقابل خود را مهم بپندارد

قانون بسیار مهمی در معاشرت وجود دارد که اگر از آن قانون اطاعت کنیم هرگز به زحمت نخواهیم افتاد در واقع اگر از این قانون پیروی کنیم دوستان زیادی پیدا خواهیم کرد اما با زیر پا گذاشتن آن به دردسر خواهیم افتاد.

 اصلی ترین قانون این بحث این است که همیشه کاری بکن که طرف مقابل احساس مهم بودن بکند.

عمیق ترین اشتیاق انسان نیاز او به تحسین شدن است. 

هفت تکنیک کسب محبوبت

شما می خواهید که بقیه شما را تأیید کنند و به ارزش راستینتان احترام بگذارند شما می خواهید در دنیای کوچکتان احساس مهم بودن بکنید و نمی خواهید به تملق ها گوش دهید. 

در حقیقت شما تشنه تحسین واقعی هستید می خواهید دوستان و همکارانتان شما را صمیمانه تحسین کنند و در این کار سخاوتمند باشند. 

در حقیقت همه ما این را می خواهیم پس بگذارید این قانون طلایی را به کار گیریم و با یکدیگر همان گونه رفتار کنیم که دوست داریم آن ها با ما رفتار کنند.

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره برای مشاور موفقیتاقدام کنید. رزرو وقت از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و به صورت موبایلی از طریق شماره های 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.