ازدواج موفق را تضمین کنید


ازدواج موفق زمانی ایجاد می شود که همسران دارای درک مشترکی باشند در حدی که حتی اگر صحبت نکنند بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. رابطه ای باید بر پایه ای از اعتماد، احترام، تعهد، درک، حمایت و در نهایت عشق ایجاد شود.

مهارت های عاطفی  لازم برای ازدواج موفق

 1. توانایی شناخت احساسات خود در هر زمان.
 2. توانایی برقراری ارتباط مستقیم و شفاهی
 3. توانایی مدیریت احساسات نسبت به خود یا دیگران.
 4. آگاهی از نیازهای فیزیکی و فعالیت هایی که باعث بهبود روحیه فرد می شود.
 5. توانایی دیدن اینکه چگونه اعمال گاهی اوقات می تواند بر دیگران تأثیر منفی بگذارد.
 6. توانایی عذرخواهی و مسئولیت پذیری در مورد تأثیر اعمال بر دیگران.
 7. توانایی برقراری ارتباط کلامی، مستقیم، ملایم و محترمانه با دیگران.
 8. توانایی برخورد با انتقاد دیگران بدون استفاده از تکنیک های دفاعی مانند انکار، سرزنش، ایفای نقش قربانی یا قلدری.
 9. توانایی بیان آنچه از دیگران می خواهید به صورت شفاهی و مستقیم.
 10. توانایی رها کردن دردهای گذشته، بخشیدن خود یا دیگران و تمرکز مجدد بر زمان حال.
 11. توانایی جستجو و کشف راه هایی برای رشد، گسترش و تغییر.
 12. توانایی حفظ آرامش در هنگام بحث های دشوار یا درگیری با دیگران.

عوامل زیادی در ایجاد یک ازدواج موفق یا رابطه رضایت‌بخش نقش دارند، مانند: احترام، پایبندی، اعتماد به یکدیگر، صرف زمان کنارهم، گوش دادن و درک کردن، صبر، کمک، کنترل مشکلات، مهارت حرف زدن و مهارت شنیدن می باشد. این فهرست ممکن است در نگاه اول ساده باشد، اما در صورت بروز مشکلات یا زمانی که زوجین از هم دور می‌شوند، مشکل می باشد.

چهار فاکتور زیر می‌تواند به زوجین در ارزیابی رابطه‌شان کمک کند و همچنین می‌تواند به آن ها در نزدیک‌تر شدن و بهبود رابطه‌شان در هنگام بروز مشکلات یا زمانی که از یکدیگر دور شده‌اند کمک کند.


عشق و ازدواج موفق

کارهای زیر به شما کمک می کند تا ازدواج موفقی داشته باشید و روز به روز صمیمیت بیش تری را تجربه کنید:

باهم مشکلات را حل می کنند

هیچ ازدواجی وجود ندارد که دعوا، درام و جدایی نداشته باشد. مسائل رایجی که زوج‌ها در مورد آن با هم دعوا می‌کنند می‌تواند منجر به دوری آن ها از یکدیگر شود. درک این نکته مهم است که تمام زوج ها مشاجره و سوء تفاهم را تجربه می کنند اما یکی از ویژگی های یک ازدواج موفق، حفظ ارتباط بین آن زوجین است.

ازدواج موفق را تضمین کنید

انجام کارها با هم

زوجین باید با یکدیگر وقت بگذرانند. با زندگی پرمشغله امروزی، بسیاری از زوجین زمان بسیار کمی برای یکدیگر اختصاص می دهند. گذراندن زمان با یکدیگر، خرید، صرف غذا، رفتن به سینما، پیاده روی، شنا، ورزش، به اشتراک گذاشتن سرگرمی ها و تعطیلات می تواند به زوجین کمک کند تا با هم صمیمی تر شوند، زمان بیشتری برای گفتگو داشته باشند و بنابراین بهتر یکدیگر را درک کنند.

نزدیکی فیزیکی

زوجین باید از نظر فیزیکی نزدیکی داشته باشند. این می تواند شامل نگاه کردن، دست یکدیگر را گرفتن، در آغوش کشیدن یا ماساژ دادن باشد. هرچه صمیمیت فیزیکی بیش تر باشد رابطه زوجین گرم تر و بهتر می شود.

پیشنهاد مشاور: چگونه همسر مناسب خود را بیابیم+تست

آن ها می دانند که در آینده چه می خواهند

زوج‌های موفق، دید روشنی نسبت به جایگاه خود در آینده دارند. این باعث می شود که بتوانند برای هدف مشترکی تلاش کنند و بیش تر با یکدیگر در مورد رویاها و خواسته های خود صحبت کنند.

آن ها بهترین دوستان هم هستند

بهترین دوست یکدیگر بودن یکی از ویژگی های یک ازدواج خوب است. تنها زمانی که هر دوی شما بهترین دوستان هم باشید و به یکدیگر اعتماد کنید، می توانید کاملاً خودتان باشید.

آن ها عمیق ترین و تاریک ترین ترس های خود و همچنین شادترین لحظات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. وقتی با همسرتان اینقدر صمیمی هستید، بدون شک می توانید بدون ایجاد دعوا در مورد هر چیزی با او صحبت کنید. گفتگو سالم و گوش دادن به نظرات یکدیگر یکی از ویژگی های ازدواج موفق است. 

نزدیکی جنسی

صمیمیت در رابطه جنسی باعث نزدیکی زوجین به یکدیگر می شود. رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد، زوجین نباید رابطه خود را با چیزهایی که در ذهن دارند مقایسه کنند.

به یکدیگر احترام می گذارند

احترام متقابل سنگ بنای اصلی هر رابطه خوبی است. وقتی شخصی که با او صحبت می کنید به شما احترام نمی گذارد، گفتگو دیگر وجود ندارد و بیش تر شبیه به دعوا و درگیری می شود.

یکدیگر را می بخشند

برخی از اشتباهات می توانند کوچک باشند، مانند عدم گذراندن زمان کافی با هم، اولویت دادن به کار در رابطه و غیره، در حالی که برخی دیگر می توانند بزرگ باشند، مانند خیانت به همسر. ما به عنوان یک انسان، هرازگاهی مجبوریم اشتباهات کوچک را ببخشیم.

قدر یکدیگر را می دانند

زوج های موفق از یکدیگر قدردانی می کنند و تمام تلاش خود را می کنند تا مسئولیت ها را بین خود تقسیم کنند و به عنوان یک تیم با هم کار کنند. قدردانی از یکدیگر به تقویت روحیه کمک می کند، علاوه بر این افراد از اینکه تلاش های آن ها مورد تایید قرار می گیرد احساس دوست داشتن و خوشحالی می کنند.

ازدواج موفق را تضمین کنید

روش های قدردانی از همسر

در اینجا 7 روش برای ابراز قدردانی از همسرتان وجود آورده شده است:

 • نامه ای بنویسید و قدردانی خود را ابراز کنید.
 • به طور خصوصی و عمومی از او تعریف کنید.
 • به آن ها هدایایی بدهید که نشان دهد آن ها را می شناسید.
 • سعی کنید دیدگاه شریک زندگی خود را درک کنید.
 • حتی زمانی که حوصله ندارید برای آن ها وقت بگذارید.
 • موقعیت های خاص را جشن بگیرید و به او نشان دهید که لحظات با او بودن را دوست دارید.
 • اگر کار اشتباهی انجام دادید عذرخواهی کنید.
 • به آن ها بگویید که چقدر از همه کارهایی که برای شما انجام می دهند، قدردانی می کنید.
 • آن ها را در آغوش بگیرید تا نشان دهید که به آن ها اهمیت می دهید.
 • در مورد مشکلات با آرامش و منطقی صحبت کنید.
 • ویژگی های مثبت همسرتان را کشف کنید. بیان ویژگی های مثبت همسرتان می تواند به تقویت رابطه شما کمک کند. وقتی نقاط قوت آن ها را بشناسید، به همسرتان نشان می دهید که به رفتار او توجه دارید.
 • از اهداف و رویاهای همسرتان حمایت کنید.
 • هنگام برقراری ارتباط با شریک زندگی خود صادق باشید.

پیشنهاد مشاور: شناخت پیش از ازدواج| مشاوره قبل از ازدواج

آیا افراد متاهل سالم تر هستند؟

در اینجا به نظر می رسد که پاسخ مثبت است. به نظر می رسد افراد متاهل سالم تر و طولانی تر از افراد مجرد، جدا شده، مطلقه یا بیوه زندگی می کنند. آن ها سلامت روانی بهتری دارند، مشکلات سلامت کمتری دارند و سریع تر از بیماری بهبود می یابند.  

این مطالعات مربوط به زمان قدیم می باشد و مطالعات اخیر نتایج تقریباً مشابهی را برای مردان و زنان نشان می‌دهد. همچنین شواهد قابل‌توجهی وجود دارد که نشان می‌دهد اگرچه ازدواج شاد ممکن است ما را سالم‌تر کند اما ازدواج ناخوشایند برای سلامتی بسیار مضر است. این افراد نه تنها نسبت به افرادی که ازدواج خوشبختی دارند، سلامت کمتری دارند، بلکه از افرادی که هرگز ازدواج نکرده‌اند نیز سلامت کمتری دارند. 

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر زوج درمانی" مرکز مشاوره ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت از طریق  02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 انجام می شود.


16 کار که زندگی مشترک شما را نابود می کند

16 کار که زندگی مشترک شما را نابود می کند

چه عادت هایی در زندگی مشترک مخرب هستند؟ وقتی احساسات گرم و شیرین میان زوجین پس از مدتی از بین می رود، می دانید که رابطه شما سمی و ناکارآمد شده است. با آمار بالای طلاق، افراد بیشتری نهاد ازدواج را زیر سوال می برند.

9 راه برای رسیدن به ازدواج موفق با فرد دوقطبی

9 راه برای رسیدن به ازدواج موفق با فرد دوقطبی

در مورد اختلال دو قطبی و تاهل و ازدواج با فرد دوقطبی چه می دانید؟ هنگام ازدواج ما عهد می بندیم که همسر خود را در بیماری و سلامتی دوست داشته باشیم و کنار او بمانیم.

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

قانون جذب برای ازدواج که از آن خبر ندارید

استفاده از قانون جذب برای ازدواج و میزان تاثیرگذاری آن یکی از سوالاتی است که برای بسیاری از جوانان به وجود می آید، بسیاری از جوانان که سن ازدواج شان است می خواهند بدانند که آیا با قدرت تفکر می توان فرد مناسبی را برای ازدواج جذب کرد؟ در این مقاله به قانون جذب و تاثیر آن در جذب عشق پرداخته شده است بنابراین این مقاله را از دست ندهید.

شناخت پیش از ازدواج ❤️ مشاوره قبل از ازدواج

شناخت پیش از ازدواج ❤️ مشاوره قبل از ازدواج

برای این که ازدواج موفقی داشته باشید شناخت پیش از ازدواج از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، ازدواج انتخابی مهم در زندگی هر فردی می باشد زیرا تصمیم گیری حیاتی، کل زندگی فرد را دستخوش تغییر و تحول می کند، به طور معمول این تغییرات غیر قابل بازگشت می باشند.

آیا با تلاش می توان ازدواج موفقی داشت؟

آیا با تلاش می توان ازدواج موفقی داشت؟

آیا با تلاش می توان ازدواج موفقی داشت؟ برخی جواب می دهند آری با تلاش کردن هر چیزی ممکن است. اما اینگونه نیست. رابطه نیاز به تلاش و نگداری دارد در صورتیکه یک رابطه منطقی و درست باشد و هر ازدواجی را نمی توان گونه قضاوت کرد. پس باید چکار کرد؟

در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه کنیم❤️ تضمین خوشبختی آینده

در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه کنیم❤️ تضمین خوشبختی آینده

در انتخاب همسر به چه نکاتی توجه کنیم؟ چگونه شریک زندگی انتخاب کنیم؟ در رابطه به دنبال چه چیزی هستید؟ در رابطه باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

معیارهای ازدواج موفق براساس تحقیقات جهانی

معیارهای ازدواج موفق براساس تحقیقات جهانی

آیا می دانید چه معیارهایی نشان دهنده ازدواج موفق لازم است؟ انتخاب همسر یکی از دغدغه های مهم در زندگی هر فرد می باشد، زیرا این معیارها کل زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود فرد انتخاب سرنوشت سازی داشته باشد.

چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

برای این که ازدواج موفقی داشته باشید و بتوانید تشکیل خانواده بدهید باید مهارت های شناخت شوهر خوب را به دست آورید و برای این شناخت نیاز به زمان و تصمیم گیری درست وجود دارد، زیرا عشق به تنهایی برای زندگی کافی نیست و زندگی مشترک تنها با وجود عشق امکان پذیر نمی باشد.

چگونه همسر مناسب خود را بیابیم+تست

چگونه همسر مناسب خود را بیابیم+تست

عشق در برخی موارد با یک نگاه یا کشش جنسی ایجاد می شود که می تواند چند ساعت تا چند روز و ماه طول بکشد. سپس پیش از آنکه دلبستگی و تعلق خاطر، کنترل همه چیز را به دست بگیرد، شیفتگی از راه می رسد. در این مقاله به راه های تشخیص همسر مناسب پرداخته شده است.

دسته‌بندی