عاقبت بد اخلاقی با همسر چیست؟ وقتی احساسات گرم و شیرین میان زوجین پس از مدتی از بین می رود، می دانید که رابطه شما سمی و ناکارآمد شده است. با آمار بالای طلاق، افراد بیشتری نهاد ازدواج را زیر سوال می برند. 

عواملی مانند خیانت، بحران های میانسالی و تفاوت های مالی می توانند حتی قوی ترین اتحادیه ها را مورد آزمایش قرار دهند، اما نحوه ارتباط شما با همسرتان می تواند به همان اندازه مهم باشد.

اگر احساس می کنید ازدواج شما رو به فروپاشی می رود، وقت آن است که کمی فکر کنید. چه نگرش ها و رفتارهایی برای ازدواج مضر است؟ در زیر، شش رفتار مخربی را که می تواند به طور چشمگیری بر روابط شما تأثیر بگذارد، آورده شده است.

مردبداخلاق وبددهن

مرد بداخلاق و بدن دهن با رابطه خود چه کار می کند؟ گاهی اوقات افراد با رفتارهایی که دارند رابطه شاد و موفق خود را به سمت نابودی می برند. رفتارهایی وجود دارد که می تواند در دراز مدت برای رابطه شما مضر باشد. 

در اینجا 12 اشتباه ذکر شده است که باید از انجام آن ها خودداری کنیم، این کارها به مرور باعث می شود که زوجین از یکدیگر دور شده و نتوانند با یکدیگر رابطه خوبی برقرار کنند.

6 بداخلاقی مرد نسبت به زن

1. عدم صداقت

عدم صداقت را اغلب می توان از طریق نشانه های خاص و ظریف پیدا کرد، مانند زمانی که از شما سوء استفاده می کند. برخی از افراد حتی به آسیب هایی که می توانند از طریق دروغ های خود به دیگران وارد کنند توجه نمی کنند. اگر دیده اید که به دیگران دروغ می گوید و آن ها را دستکاری می کند، مطمئن باشید که او نیز همین کار را با شما خواهد کرد.

2. آزار و اذیت

اگر اغلب نظراتی می دهد که باعث تحقیر شما می شود، حتی اگر این کار را به شوخی انجام دهد، بسیار مراقب باشید، این کار می تواند منجر به سوء استفاده عاطفی شود. او واقعاً نمی خواهد که شما نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. 

16 مهارت که زندگی مشترک شما را نابود می کند

3. حسادت

یک مردبداخلاق وبددهن می خواهد زن خود را کنترل کند و او را تا جایی که ممکن است نزدیک نگه دارد. او نمی خواهد او را از دست بدهد، بنابراین ممکن است برای نزدیک نگه داشتن او دست به اقدامات ناسالم بزند. او حتی ممکن است آن را به عنوان پیام ها و تماس های تلفنی بیش از حد نشان دهد و به وسیله این کارها شما را کنترل کند. همچنین مراقب باشید که او نباید از موفقیت شما بترسد و باید برای موفقیت بیش تر شما تلاش کند.

پیشنهاد مشاور: اختلافات در ازدواج تا کی ادامه خواهد داشت+ تکنیک های معجزه آسا

4. بیکاری

 به دنبال مردی باشید که بتواند از خودش و شما حمایت کند و وقتی کاری برای او انجام می دهید سپاسگزار باشد. به یاد داشته باشید که برخی از مردهای نامناسب به شما تکیه می دهند و تمام مسئولیت ها را به گردن شما می اندازند.

در زندگی مشترک هردو زوج باید به یک اندازه برای موفقیت آن تلاش کنند و تمام مسئولیت ها نباید به گردن یکی از زوجین باشد.

5. به شدت انتقادی هستند

برای مردبداخلاق وبددهن، هیچ کاری که همسرش انجام می دهد به اندازه کافی خوب نیست. این نوع شوهر همیشه چیزی برای انتقاد و شکایت پیدا می کند، زیرا او فقط جنبه منفی همه چیز را می بیند، مسئولیت اعمال خود را بر عهده نخواهد گرفت و همیشه همسرش را مقصر همه چیز می داند.

6.همکاری نمی کنند

برخی از  مردان در تامین درآمد خانواده مشارکت نمی کنند. برخی دیگر معتقدند که با آوردن پول خود به خانه، همه کارها را انجام می دهند. این نگرش منجر به این می شود که شوهری روی مبل دراز کشیده و تلویزیون تماشا کرده و در هیچ یک از کارهای خانه یا مراقبت از کودک به همسرش کمک نمی کند.

7. تحقیر

تحقیر عامل شماره 1 طلاق بوده و برای ازدواج سم است. رفتارهایی مانند بی احترامی، فحش دادن، ناسزا گفتن و هر چیز دیگری که باعث می شود طرف مقابل نسبت به خودش احساس بدی داشته و نشان دهنده نیات تحقیرآمیز است. 

تحقیر شخصی که قرار است با او احساس امنیت و محافظت کنید می تواند آینده ازدواج شما را زیر سوال ببرد.

8. نق زدن

 نق زدن رفتاری است که ازدواج را آلوده می کند و به مرور زمان می تواند به آن پایان دهد. هیچ کس نمی خواهد خود را مانند یک کودک خطاکار و بی مسئولیت احساس کند. 

نق زدن باعث ایجاد فاصله بین زوجین و افزایش بی اعتمادی و انرژی منفی می شود. وقتی می‌دانید که به جای حل آن ها، مشکلاتی را ایجاد می‌کند، باید استراتژی متفاوتی را امتحان کنید.

9. امتناع از حل و فصل مسائل

وقتی زوج‌ها به‌جای برقراری ارتباط بالغانه و حل تعارض، از یکدیگر دور می‌شوند، مسائل روی هم جمع می‌شوند. این مسائل معمولاً در طول دعوا به عنوان بهانه منفجر می شوند و بیشتر به رابطه آسیب می زنند. 

بسیاری از زوج ها وانمود می کنند که همه چیز خوب است تا از درگیری جلوگیری کنند. اگرچه ممکن است فعلاً بین این دو صلح ایجاد کند، اما تا زمانی که حل نشده باقی بماند، این موضوع بارها و بارها مطرح خواهد شد.

10. انتظارات غیر واقعی

وقتی یکی از طرفین انتظار زیادی از دیگری دارد، ممکن است طرف مقابل احساس شکست کند. بله، این مهم است که رسا باشید و به روشی ملایم بخواهید تا نیازهایتان برآورده شود. با این حال به این معنا نیست که به آنچه می‌خواهید خواهید رسید. هنگامی که چیزی را درخواست می کنید، باید توانایی های همسرتان را نیز در نظر داشته باشید

11.قهر

کناره‌گیری، دوری‌کردن و سایر مصادیق عدم همکاری برای ازدواج مضر است. گاهی اوقات، به جای اینکه مشکل را با یک شریک در میان بگذاریم، از همکاری و بیان نیازهای خود خودداری کرده و از ابراز نیازهای خود یا دسترسی به احساسات درونی خود جلوگیری می کنیم. این سنگ اندازی می تواند منجر به ایجاد رنجش و سایر احساسات منفی در فرد مقابل شود. جدایی جسمی یا عاطفی به عنوان یک مانع در برقراری ارتباط عمل می کند و به سلامت رابطه آسیب می رساند.

16 مهارت که زندگی مشترک شما را نابود می کند

12. سوء مصرف مواد

در مطالعات مختلف، بین 10 تا 35 درصد از مردم گفتند که به دلیل مشروبات الکلی یا مواد مخدر طلاق گرفته اند یا قصد طلاق دارند.

نشانه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد همسر شما ممکن است اختلال مصرف مواد داشته باشد، از جمله این موارد می توان به زیر اشاره کرد:

  • تغییرات در خواب، اشتها و بهداشت
  • رفتار پنهانی
  • نوسانات خلقی ناگهانی
  • پارانویا یا سایر تغییرات شخصیتی
  • نادیده گرفتن مسئولیت ها
  • ترک دوستان یا فعالیت های قدیمی
  • نیاز شدید به پول اضافی
  • مشکلات توجه یا حافظه

پیشنهاد مشاور: نشانه های تحریک جنسی مردان که باید بدانید

13. رفتن به رختخواب در زمان های مختلف

ممکن است این کار طبیعی به نظر برسد زیرا شما دو نفر برنامه های متفاوتی دارید، اما اضافه کاری می تواند باعث ایجاد رنجش شود. سعی کنید در زمان مشخصی هردو به رخت خواب بروید و قبل از خواب کمی در مورد روزی که داشته اید صحبت کنید و احساسات خود را در مورد یکدیگر بیان کنید تا کمی به یکدیگر نزدیک شوید، این کار در طولانی مدت نتایج زیادی را به همراه دارد.

14. بی توجهی به برنامه همسرتان

برای داشتن رابطه شاد، بسیار مهم است که به برنامه طرف مقابلتان توجه کنید. قبل از اینکه هر برنامه ای تنظیم کنید از همسرتان در مورد برنامه او بپرسید هیچ گاه بدون نظر پرسیدن از او برنامه ای تنظیم نکنید که باعث ناراحتی او شود.

15. مشکلات عاطفی زوجین

کلمه صمیمیت مفاهیم جنسی به خود گرفته است. اما خیلی بیشتر از این است و تمام ابعاد مختلف زندگی ما را شامل می شود. این شامل جنبه های فیزیکی، اجتماعی، عاطفی، ذهنی و معنوی و همچنین مولفه های جنسی است که می تواند احساسات با هم بودن را بین زوج های عاشقانه افزایش دهد.

16. رفتن به رختخواب با عصبانیت

دلیلی وجود دارد که کارشناسان روابط می گویند نباید عصبانی به رختخواب بروید. این اجازه می دهد تا درگیری به روز بعد برود و به سوء تفاهم ها و رنجش ها را دامن بزند. همچنین باعث می شود که شریک زندگی شما احساس کند که این موضوع به اندازه کافی مهم نیست که بتوانید فوراً آن را حل کنید.

پیشنهاد مشاور: عواقب دروغ گفتن در رابطه| آیا همسرم به من دروغ می گوید؟

مشاوره حل مشکلات زناشویی

بسیاری از ازدواج‌های موفق دچار بحران می‌شوند، زیرا ما باور نمی‌کنیم که چقدر کار  و تلاش برای حفظ سلامت و شکوفایی روابط لازم است.  به زمانی فکر کنید که برای اولین بار همسرتان را ملاقات کردید، چقدر تلاش می کردید تا قلب او را به دست بیاورید اینکار نیازمند تعهد و کار سخت بود.
مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا مشکلات زناشویی را به راحتی پشت سر بگذارید و مسائلی را که دشوار به نظر می رسد پشت سر بگذارید و به سلامتی از مشکلات عبور کنید. در جلسات مشاوره می آموزید که چگونه باید با همسر خود ارتباط برقرار کنید و مهارت های ارتباطی درست را یاد می گیرید.

مشاوره همراه با تکالیف درسی و برنامه در طول زمان همراه است. برنامه را ادامه دهید و از دوستانی که به آن ها اعتماد دارید بخواهید که به شما کمک کنند. وقتی هر دو همسر مسئولیت را بر عهده بگیرند، همه چیز ممکن می شود.
شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره ازدواج و زوج درمانی همچون "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.