برای این که ازدواج موفقی داشته باشید و بتوانید تشکیل خانواده بدهید باید مهارت های شناخت شوهر خوب را به دست آورید و برای این شناخت نیاز به زمان و تصمیم گیری درست وجود دارد، زیرا عشق به تنهایی برای زندگی کافی نیست و زندگی مشترک تنها با وجود عشق امکان پذیر نمی باشد.

به همین دلیل افراد برای این که بتوانند ازدواج موفقی داشته باشند، باید بسیاری از ملاک ها را مورد بررسی قرار دهد و این ملاک ها را برای شناخت همسر در نظر بگیرد تا اگر به اشتراک و تفاهم رسیدند بتوانند اقدامات لازم برای ازدواج را انجام دهند.

پیشنهاد مشاور: ملاک های ازدواج

یکی از کار هایی که باید قبل از ازدواج صورت گیرد شناخت مردان می باشد، برای شناخت مردان قبل از ازدواج روش هایی وجود دارد که اگر آن ها را به خوبی بدانیم و به درستی به کار ببریم آشنایی و شناخت بهتری نسبت به فرد خواهیم داشت.

شناخت مردان در مقایسه با زنان سخت تر می باشد زیرا مردان در مورد خود اطلاعاتی نمی دهند و ابراز احساسات نمی کنند به همین دلیل نمی توان سریع به شناخت رسید، برای شناخت مردان فاکتور های وجود دارد که باید این فاکتور ها را مورد بررسی قرار داد.

در این مقاله راه هایی که برای شناخت مردان قبل از ازدواج و ملاک هایی که برای ازدواج لازم است را مورد بررسی قرار داده و مطرح می کنیم.

عوامل شناخت مردان قبل از ازدواج

برای همسر شناسی باید برخی از فاکتور هایی که باعث شناخت مرد می شود را مورد بررسی قرار داد زیرا اگر آشنایی کامل در امر ازدواج به وجود نیاید زوجین با شکست رو به رو می شوند، ازدواج بدون شناخت عواقب زیادی را به همراه دارد.

برخی از ملاک هایی که برای شناخت مردان قبل از ازدواج لازم است را در زیر مطرح می کنیم.

 • شناخت خانواده مرد 

خانواده یک اجتماع کوچک و بستری می باشد که همه در آن رشد می کنند و شخصیت خود را در آن شکل می دهند بنابراین باید قبل از ازدواج، خانواد فرد را به طور کامل شناخت، در شناخت مسائلی مانند خانواده، فرهنگ، آداب و رسوم و نحوه برخورد اعضای خانواده با یکدیگر اهمیت بسیاری دارد و باعث آشنایی افراد با یکدیگر می شود به طوری که به فرد کمک می کند تا تصمیم درستی پیش از ازدواج بگیرد.

برای این که تحقیقات قبل از ازدواج انجام گیرد می توان اطلاعاتی را از طریق صحبت کردن با فرد و یا اطرافیان او به دست آورد.

پیشنهاد مشاور: قبل از ازدواج دشمنان رابطه خود را شناسایی کنید

 • شناخت شخصیت فرد

هیچ وقت نمی توان به طور کامل یک فرد را شناخت و امکان شناخت کامل وجود ندارد اما اگر فردی بدون شناخت کافی اقدام به ازدواج کند در این صورت تصمیم او از نظر عقلانی درست نخواهد بود.

شما می توانید برای این که اطلاعاتی در مورد مرد به دست آورید با او معاشرت و رفت و آمد کنید در این صورت به مرور زمان اطلاعاتی در مورد شخصیت، دیدگاه و نحوه برخورد او با دیگران به دست می آورید و به خوبی می توانید با او آشنا شوید.

معمولا زنان و مردان در اوایل آشنایی شخصیت خودشان را بهتر از آن چه که هستند نشان می دهند و نمی توانید به طور صحیح آن ها را بشناسید به همین خاطر در امر شناخت عجله نکنید و برای آشنایی زمان نسبتا زیادی را در نظر بگیرید

 • شناخت علایق مرد قبل از ازدواج

شناخت علایق همسر یکی از مورد ضروری می باشد و برای آن باید وقت گذاشت و صبر و حوصله داشت تا بتوانیم بیشتر با سلیقه و علایق فرد آشنا شویم و و در مورد موضوعات مختلف در مورد علاقه فرد آشنایی لازم را به دست آوریم.

برای مثال شما می توانید در مورد موضوعاتی مانند هنر، استعداد، غذای مورد علاقه، سبک موسیقی، نحوه گذراندن اوقات فراغت و مسائل دیگر با مردی که دوست دارید با او ازدواج کنید بپرسد و شناخت کافی را در این مسائل به دست آورید.

 • شناخت اهداف مرد

برای این که آشنایی لازم را در مورد فرد به دست آورید باید قبل از ازدواج با اهداف مرد آشنا شوید، تا بتوانید برای زندگی زناشویی و آینده خود تصمیم درستی را بگیرید.

اگر اهداف شما با یکدیگر تضاد بسیاری داشت زود تصمیم نگیرید و با کمک مشاور بهترین تصمیم را بگیرید.

برای مثال یکی از اهداف همسر آینده شما می تواند مهاجرت به کشور دیگری باشد در حالی که شما اینطور اهدافی ندارید در این صورت باید به درستی و به کمک مشاور تصمیم درستی را بگیرید.

چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

راه های شناخت مردان قبل از ازدواج

بر اساس مطالبی که ذکر شد شناخت مردان پیش از ازدواج بسیار سخت تر از شناخت زنان می باشد، زیرا مردان اهل اطلاعات دادن نیستند و مانند زنان زیاد اهل صحبت کردن نیستند به همین دلیل نمی توان به شناخت دقیقی در مورد آن ها رسید، برای شناخت آن ها باید موارد زیر را مورد بررسی قرار داد.

 • نحوه برخورد با دیگران

یکی از روش هایی که می تواند در شناخت مردان کمک کند بررسی نوع برخورد و تعامل آن ها با افرادی مانند دوستان، همکاران و خانواده می باشد و تنها برخورد آن فرد با شما ملاک درستی نیست.

زیرا افراد با توجه به موقعیت های مختلف برخورد های متفاوتی با افراد دارند به همین دلیل باید همه برخورد آن ها را زیر نظر گرفت تا به نتیجه درستی برسید.

 • صحبت با مرد

یکی از اصل ترین راه ارتباطی که می توان به راحتی از فرد اطلاعاتی را به دست آورد صحبت و گفت و گو می باشد بنابراین برای شناخت مرد قبل از ازدواج باید فرصتی را برای پرسیدن سوال هایی مانند علایق، خانواده و شخصیت فرد کنار گذاشت.

اما پرسیدن و سوال کردن از آن ها نباید به صورت بازجویی باشد زیرا در این حالت فرد طفره می رود و اگر تحت فشار قرار بگیرد به سوال ها به درستی پاسخ نخواهد داد و علاقه ای به ادامه صحبت نخواهد داشت در این صورت امکان پنهان کردن مسائل و تحریف اطلاعات بسیار زیاد می باشد.

پیشنهاد مشاور: سوالات ازدواج | کامل ترین سوالات ازدواج به تفکیک جلسه

 • نحوه برخورد مرد با شما

برای شناختن مردان و این که میزان علاقه آن ها را به خود بسنجید روش های متفاوتی وجود دارد که می توان با بررسی آن ها به علاقه مرد نسبت خود پی ببرید.

اگر مرد برای شما وقت می گذارد و سعی می کند زمان زیادی را در کنار شما باشد و یا هنگامی که در کنار شما است از لباس های تمیز و شیک استفاده می کند و به ظاهر خود اهمیت می دهد، به معنای علاقه او به شما است.

اگر مرد علاقه مند به شنیدن سخن های شما می باشد و به خوبی به صحبت های شما گوش می دهد و تلاش خود را انجام می دهد تا نظر و علاقه شما را به خود جلب کند در این صورت به شما علاقه مند می باشد.

 • پرس و جو از دیگران

در بسیاری از موارد برای این که اطلاعاتی در مورد اخلاقیات و شخصیت فرد و موارد دیگر به دست آورید می توانید با دوستان و اطرافیان او به گفت و گو بنشینید و از آن ها در مورد این موضوعات سوالاتی را بپرسید اما باید این سوالات در حدی باشد که به حریم خصوصی مرد تجاوز نشود.

 • وقت گذرانی

یکی دیگر از راه های شناخت مردان قبل از ازدواج وقت گذرانی و ارتباط زیاد با مرد می باشد، هنگامی که تصمیم به ازدواج با شخصی را دارید و نامزد هستید می توانید برای این که او را بهتر بشناسید با او بیرون رفته و مدت زمانی را صرف شناخت یکدیگر کنید در این صورت بهتر با هم آشنا خواهید شد.

 • مشاوره قبل از ازدواج

برای این که ازدواج موفقی داشته باشید و همسر خوبی را برای خود انتخاب کنید بهتر است به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید. به کمک مشاور می توانید شباهت ها و تفاوت های یکدیگر را به خوبی بشناسید و این موضوع به شناخت بهتر مرد کمک می کند و شناخت شما نسبت به یکدیگر کامل تر خواهد شد.

 • صحبت در مورد اهداف

هنگامی برای ازدواج به شناخت همسر آینده خود می پردازید باید در مورد اهداف تان با او صحبت کنید زیرا اگر در مورد اهداف و نحوه برنامه ریزی آن ها به شناخت خوبی داشته باشید، انتخاب بهتری برای آینده دارید. این موارد برای آشنایی و وارد شدن به زندگی مشترک لازم می باشد.

پیشنهاد مشاور: رفتارها و حرف های دوران نامزدی

 • نحوه مدیریت مالی

یکی از روش هایی که می تواند به شناخت مرد کمک کند، بررسی مدیریت مالی او است زیرا اگر فرد در مورد مسائل اقتصادی هدفمند باشد و قبل از ازدواج به درستی این موضوع را مدیریت کند می تواند گزینه خوبی برای ازدواج باشد .

در غیر این صورت آینده مالی خوبی نخواهد داشت، به طور مثال مردی که درآمد متوسطی دارد اما به طور صحیح آن را مدیریت نمی کند و خرج های بیهوده زیادی دارد به احتمال زیاد در مدیریت مالی زندگی آینده خود نیز به مشکل برمیخورد.

 • شناخت مرد در زمینه رابطه جنسی

بسیاری از مردان هستند که هدف آن ها برای نزدیک شدن به زن، تنها رابطه جنسی می باشد و رفتارهایی نشان می دهند تا بتوانند زن را به خود جذب کنند.

بنابراین باید مردی که صرفا به دنبال رابطه جنسی می باشد را شناخت و نشانه مردی که فقط به دنبال رابطه است عبارت اند از لمس زیاد بدن زنان در زمان آشنایی، صحبت زیاد در مورد مسائل جنسی، عدم علاقه به زندگی شخصی با زن و موارد دیگر می باشد.

چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

نشانه های یافتن همسر مناسب

اگر در کنار او موارد زیر را احساس می کنید به احتمال زیاد شوهر مناسب خود را پیدا کرده اید:

 1. در کنار او می توانید خودتان باشید.
 2. در کنار او آرامش دارید.
 3. در روزهای سخت دوست دارید که کنارتان باشد.
 4. واقعا به حرف های شما گوش می دهد و به شما کمک می کند.
 5. از خوشحالی و خوشبختی شما خوشحال می شود.
 6. دوست دارید تمام زندگی خود را با او به اشتراک بگذارید.
 7. هنگام کنار هم بودن، اوقات خوب شما از اوقات بد بیش تر است.
 8. او شما را برای چیزی که هستید دوست دارد و نمی خواهد شما را تغییر دهد.
 9. شما را محدود نمی کند.
 10. برای خوشحالی شما تلاش می کند.
 11. در هنگام سختی ها شما را تنها نمی گذارد و می توانید به او تکیه کنید.
 12. شما اولویت زندگی او هستید و دیگران را به شما ترجیح نمی دهد.
 13. برای رسیدن به آرزوهایتان به شما کمک می کند.
 14. سعی می کند تا امنیت شما را تامین کند.
 15. به وسیله کلیشه های جنسیتی سعی در محدود کردن شما ندارد.
 16. در بیش تر موارد نظر شما را می پرسد و به آن اهمیت می دهد.

کلام آخر

همان طور که بیان شد برای شناخت مردان قبل از ازدواج روش های بسیاری وجود دارد اما بهتر است به مشاور مراجعه کنید تا این شناخت به درستی صورت گیرد، در غیر این صورت برای زندگی مشترک زیاد عجله نکنید و برای شناخت و آشنایی خود با همسر آینده وقت بگذارید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سوالات متداول

 • ضرورت همسر شناسی چیست ؟

افراد برای ازدواج باید ملاک هایی را در نظر بگیرند تا به کمک آن ها به شناخت همسر آینده خود برسند. آن ها با کمک راه های گفته شده با اشتراکات، تفاهم و تفاوت های یکدیگر آشنا می شوند و با توجه به تفاهم ها و پذیرفتن تفاوت ها می توانند اقدام به ازدواج کنند.

 • عوامل شناخت مردان قبل از ازدواج چیست ؟

برای این که شناخت مردان به درستی صورت گیرد باید فاکتور هایی را مورد بررسی قرار دهیم زیرا اگر ازدواج بدون شناخت باشد در اکثر مواقع با شکست هایی رو به رو می شود که در مقاله این عوامل بررسی شده است.

 • راه های شناخت مردان قبل از ازدواج چیست؟

مردان مانند زنان معمولا علاقه زیادی به صحبت و دادن اطلاعات ندارند به همین دلیل نمی توان به راحتی آن ها را شناخت و برای شناخت آن ها مواردی را باید در نظر گرفت که در متن مقاله ذکر شده است.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره پیش از ازدواج" مرکز مشاوره ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت از طریق  02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 انجام می شود