چرا برخی از رابطه های دوستی و ازدواج سرانجام خوبی ندارند؟ چرا عاشق می شویم؟  روابط معمولاً به دلایل مختلفی با شکست مواجه می شوند، شکست عشقی چه دلایلی دارد؟

1-با فرد مناسب هستید ولی به روش مناسبی مهرورزی نمی کنید

به بیان دیگر شما و همسرتان عادات ارتباطی ضعیفی دارید و به درستی نمی دانید که چگونه صمیمت حقیقی را ایجاد کنید.

چیزی را که می خواهید مطالبه نمی کنید و در نهایت احساس ناراحتی و دلخوری نسبت به یکدیگر پیدا می کنید.

از رابطه خود غافل می شوید و درگیر کار یا مسائل جانبی همچون شبکه های مجازی می گردید.

شکست عشقی در رابطه های دوستی و ازدواج

2. با فرد نامناسب هستید

عشقیا سبک زندگی شما هیچ شباهتی یا تفاهم کمی با عشق و سبک زندگی همسرتان دارد. شما ارزش های مشترک کافی را ندارید و به اصول، رفتارها و عقاید مشترکی نیز پایبند نیستید.

شریک شما ممکن است عیب ها و نقص های بزرگی داشته باشد که باعث عدم موفقیتازدواج شود زیرا شما توان برطرف سازی نیاز های یکدیگر را ندارید.

فایل صوتی این مطلب: تقدیم با عشق

دقت کنید که کسی که برای مهرورزیدن انتخاب می کنید، به اندازه ی روشی که برای مهرورزیدن می گزینید مهم است.

شکست عشقی در رابطه های دوستی و ازدواج

3- چرا عاشق می شویم؟

در جلسات مشاوره از بسیاری از افراد سوال می شود که چرا عاشق شده اید؟ و در جواب موارد زیر را بیان کرده اند.

  • من مریم را در یک برنامه کوهنوردی ملاقات کردم، جایی که خودم هر هفته میرفتم. جدیت او در این کار بسیار زیاد بود و انرژی زیادی در او وجود داشت. همین موضوع مرا جذب او کرد.
  • ساناز در عروسی پسرخاله ام ساقدوش بود. در آن لباس بسیار محجوب به نظر می رسید، همان جا بود که دانستم همسر مطلوب خود را پیدا کرده ام.
  • من و سارا از بچگی همدیگر را می شناختیم، همه می گفتند که وقتی بزرگ شدیم، باهم ازدواج می کنیم. من حتی لحظه ای شک نداشتم و فکر می کردم که من و او برای هم ساخته شده ایم.
  • من در دفتر پروژه کار می کردم و آنجا با فاطمه آشنا شدم او حلال هر مشکلی بود. به تدریج خلاقیتش مرا به او جذب کرد.
  • شایان تمام دستش تتو بود و همین موضوع او را برای من جذاب کرده بود و من فکر می کردم با او خوشبخت می شوم!
  • من همیشه دیوانه وار موسیقی را دوست داشته ام و وقتی ساز زدن همایون را دیدم، همان لحظه دانستم که همسر مطلوبم را یافته ام.
  • این یک واقعه وحشتناک برای من بود. همیشه فکر می کردم، مردی قد بلند با موهای تیره و سیبیل با یک اسب سفید به دنبالم می آید و از من خواستگاری می کند و برای همین تا امروز تنها مانده ام.
  • شوهر قبلیم خیلی خودخواه و کنترل گر بود، فکر می کردم بعد طلاق از او مردی دیگر را می یابم که ملاحظه گر و دلنشین باشد برای همین با دیدن علی عاشق او شدم ولی بعد فهمیدم که فقط معیار ملاحظه گر بودن برای ازدواج کافی نیست.

مواردی که توسط مراجعان در مورد عشق بیان شد

 شاید دلایل اولیه و ابتدایی برای شروع رابطه به نظر برسند اما دلایل اصلی برای انتخاب همسر نیستند. اکنون عیب موارد بالا را به ترتیب برایتان ذکر می کند.

شکست عشقی در رابطه های دوستی و ازدواج

تمام چیزی که از خواستگار خود می دانست این بود که او انرژی زیادی دارد.

آیا ویژگی های دیگر شخصیتی یا نوع رفتار در خانواده و رفتار های فردی او اهمیت بیش تری از این موضوع ندارد؟

ساناز ممکن است در لباس پوشیدن موقر و جذاب باشد اما رفتارهای مختلفی از خود بروز دهد و یا در مهمانی های دیگر لباس های غیر محجوب بپوشید و پوشش تنها معیار عشق و ازدواج نیست.

این فرد به نظر می رسد بیش تر تحت تاثیر حرف های خانواده و جو میان دوست هایش قرار گرفته است و حتی نمی داند چرا سارا را دوست می دارد.

در واقع این شخص از مهارت های شغلی فاطمه خوشش آمده و چیزی در مورد روابط او در خارج از محیط کار نمی داند بنابراین فاطمه می تواند با این شناخت فقط یک همکار خوب باشد نه شریک زندگی.

برخی از افراد بخصوص خانم ها یک معیار خاص را در ذهن خود پرورش داده و آن را دلیل عاشقی خود قرار می دهند بدون آنکه به ویژگی های شخصیتی و رفتاری فرد توجه کنند.

این مراجع نیز همان مشکل فرد قبل را دارد.

یک شخصیت رمانتیک که تحت تأثیر نوازندگی قرار گرفته است. سوال اینجاست که اگر نوازنده ای بهتر از شایان در کنار او قرار گیرد، عشق به شایان از بین می رود یا خیر.

ظاهر و جذابیت اولیه در ازدواج و عاشقی مهم است.

 اما شخصیتی که زیر این قیافه نهفته است مؤلفه مهم تری است که در خوشی ها و سختی های زندگی خودش را نشان می دهد.

تنها معیاری که از علی در ذهن او جای گرفته است تفاوتش با همسر قبلی اوست. وی ترجیح می دهد که دنبال فردی متضاد با همسر قبلی خود بگردد تا اینکه به معیارها و خواسته های خودش در مورد ازدواج فکر کند.

شکست عشقی در رابطه های دوستی و ازدواج

افراد ذکر شده بدون این که متوجه شوند مرتکب اشتباهی وحشتناک شده اند و بدون این که انتخاب هوشمندانه و درستی داشته باشند فقط بخاطر یک یا دو ویژگی سطحی عاشق فرد شده و با او ازدواج می کنند.

برای رابطه و شناخت وقت بگذارید

دقت کنید که اغلب مردم انرژی و وقت بیش تری را صرف تصمیم گیری برای خرید ماشین یا دستگاه ویدیو می کنند تا صرف این که تصمیم بگیرند با چه کسی ازدواج کنند و تشکیل خانواده دهند یا حتی چند جلسه به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند.

پس تعجب نکنید که چرا ازدواجبرخی از افراد به جدایی می انجامد و رؤیاها و امیدهای افراد به یاس و ناامیدی تبدیل می شود.

در سایر مقالات سایت، آموزش شناخت درست پیش از ازدواج و چگونگی تشخیص عشق واقعی برای شما فراهم شده است.

شماره تماس جهت رزرو وقت مشاوره ازدواج 02122354282و 02122247100  به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050و 09108347597امکان پذیر است.