بیش تر اوقات به اطرافیان و نامزد خود فشار می آوریم تا آنگونه باشند که ما دوست داریم و هنگامی که نمی توانند مانند معیارهای ذهنی ما شوند آن ها را سرزنش می کنیم و مقصر می دانیم. این کار درست نیست بیایید از قانون جذب کمک بگیریم این قانون بیان می کند که «هر چیزی مشابه خود را جذب می کند.»

پس بهتر است به جای اینکه از دیگران انتظار بیش از اندازه داشته باشیم خودمان همانی شویم که از دیگران انتظار داریم به این شکل می توانیم فردی که می خواهیم را پیدا کنیم.

به جای قضاوت دیگران خودتان را مسئول آن بدانید و آن را بپذیرید، در این صورت می توانید آگاهانه بهترین و مناسب ترین همسر را برای خود پیدا کنید. شاید تصور کنید که این کار دشوار می باشد اما در حقیقت آسان تر از چیزی است که تصور می کنید. قدرت در دست شماست و شما می توانید رویاهایتان را به طرف خود جذب کنید.

پیشنهاد مشاور: هفت اشتباه مهلک درباره ی عشق

چگونه می توان این کار را انجام داد؟ به خودتان به عنوان یک نامزد نگاه کنید. رفتار شما در زندگی یا در زندگی عشقی شما چه تاثیری خواهد داشت؟ به جای این که نامزدتان را مسئول همه چیز بدانید به خودتان توجه کنید و با اطمینان و اعتماد به نفس بکوشید آنچه را که می خواهید به دست آورید. با این کار از نظر دیگران جذاب تر و قدرتمند تر به نظر می رسید.

توجه و تمرکز این فصل به بهتر شناختن خودتان و نقش آن در جذب فردی است که می خواهید. شاید تصور کنید که همه پسرهای خوب ازدواج کرده اند یا اینکه مرد خوب دیگر پیدا نمی شود. اما این تفکرات را کنار بگذارید.

اگر چنین افکاری را به ذهن خود راه دهید نتیجه درستی را دریافت نخواهید کرد. سعی کنید از انجام تمریناتی که در ادامه گفته شده است لذت ببرید و اجازه دهید که رویاهای بزرگی داشته باشید. بکوشید از مجرد بودن خود لذت ببرید و از آن برای شناخت بهتر و کامل تر خود و همسرتان استفاده کنید.

اعتماد به نفس

خودتان را چگونه می بینید و از نگاه خود شخصیتتان در چه معیاری قرار دارد؟ برداشت شما از خودتان نقش زیادی در ارتباط تان با دیگران دارد. اگر خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان احترام بگذارید می توانید فردی که می خواهید را به خودتان جذب کنید.

از همین حالا سعی کنید نگاه جدیدی به خودتان داشته باشید، وجود خودتان را جشن بگیرید، خودتان را محترم بدانید و به خودتان عشق بورزید، این زمان است که متوجه می شوید چه انسان خوبی هستید و چه میزان لایق احترام می باشید و هربار که به دیدن نامزدتان می روید احساس می کنید که با ارزش هستید و این احساس را به او نیز منتقل می کنید.

چه چیزی باعث می شود که شما فردی ایده آل برای فرد دیگری باشید؟

همان طور که گفته شد تصوری که شما از خودتان دارید نوع رفتار دیگران را مشخص می کند، به طور مثال شخصی که برای خود احترام زیادی قائل باشد هرگز در رابطه ای مسموم باقی نمی ماند و خود را نجات می دهد زیرا برای احساس و عاطفه خود ارزش قائل است.

بیایید با انجام یک تمرین از افکار خود آگاه شوید

پیشنهاد مشاور:  11 رابطه عاطفی بدون سرانجام

بر روی کاغذی نکات مثبت خود را بنویسید، چه چیزهایی از شما یک همسر ایده آل می سازد؟

به طور مثال بنویسید، «من به خوبی به صحبت های دیگران گوش می دهم» یا « من می توانم در جمع به خوبی صحبت کنم و افکار خودم را بیان کنم.» به همین شکل 5 نکته مثبت خود را بنویسید. پیش از این که به دیدار شخصی بروید این پنج نکته را مرور کنید این کار باعث می شود تا اعتماد به نفس شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و همین اعتماد به نفس باعث می شود تا در نظر او جذاب تر باشید.

جذب فرد مورد نظر در زندگی

موفقیت های شما

چه چیزی از شما یک چهره درخشان می سازد؟

اگر شما به خودتان عشق نورزید نمی توانید از افراد دیگر انتظار داشته باشید که شما را دوست داشته باشند. شما صفت هایی دارید که دوست دارید آن ها را تغییر دهید و همسرتان نیز حتما صفاتی دارد که باید تغییر کند اما این بدین معنی نیست که شما یا همسرتان جذاب نیستید. بسیاری از افرادی که برای مشاوره مراجعه می کنند بیان می کنند که چون نتوانسته اند وزن خود را به اندازه کافی کم کنند یا نتوانسته اند عیب خود را برطرف کنند از خودشان متنفر هستند و از جملات عصبی و منفی استفاده می کنند و به همین دلیل نتوانسته اند به دیدار دیگران بروند. زیرا باور دارند که به آن شکل کسی آن ها را دوست نخواهد داشت. در حالی که متوجه نمی شوند این مشکلات بخشی از شخصیت آن ها است.

پیشنهاد مشاور: راه تشخیص عشق سمی از عشق حقیقی؟ چرا عاشق شویم؟

بیایید با یک مثال این موضوع را مشخص کنیم، مراجعی داشتم که درگیر مشکلات افسردگی بود و تصور می کرد که با این ویژگی هیچ وقت نمی تواند ازدواج کند و مادر شود. اما در طول جلسات درمان پذیرفت که افسردگی بخشی از او است و توانست یک ازدواج سالم و موفق داشته باشد و سال ها بعد ازدواج کند و بالاخره در انتها توانست به کمک همسرش بر افسردگی خود غلبه کند.

تنها چیزی که برای او تغییر کرد نگرش او نسبت به خودش و پذیرش همه جانبه خودش بود. با این پذیرش تغییرات زیادی برای او پدید آمد. تمرین زیر به شما کمک می کند تا بتوانید خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید.

تمرین برای خروج افکار منفی

افکار منفی درون تان روابط شما را تحت تاثیر قرار می دهد. شما تنها زمانی می توانید به همسرتان اجازه دهید شما را دوست داشته باشد که خودتان را دوست داشته باشید. به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست و همه ما نقص ها و ایراداتی داریم.

بهترین رابطه آنی است که هر دو طرف یکدیگر با باوجود تمام ضعف ها و قدرت ها به همان شکلی که هست بپذیرند.

تمرین زیر را انجام دهید. در ابتدا از خودتان بپرسید که چه چیزهایی را راجع به خودتان دوست ندارید و علت آن ها چیست؟ فهرستی از آن ها یادداشت کنید:

 • من اضافه وزن زیادی دارم و به این دلیل نمی توانم جذاب باشم و کسی را به خودم جذب کنم
 • من خجالتی هستم و به همین علت نمی توانم زیاد با دیگران گرم بگیرم
 • از سیاست چیزی نمی دانم و احساس می کنم که احمق هستم.
 • دست پخت من بسیار بد است و به همین دلیل نمی توانم نامزد خود را راضی نگه دارم.
 • به اندازه کافی مرتب نیستم و وظیفه شناسی را به شکل درست بلد نیستم.

اکنون به خودتان پاسخ دهید که دلیل این احساسات شما چیست. و پاسخ های خود را یادداشت کنید اگر خاطره ای در این مورد دارید یا فردی باعث این احساس شده است دلیل آن را یادداشت کنید.

پیشنهاد مشاور: جلوگیری از افکار سرزده هنگام وسواس فکری

حال به پاسخ های خود نگاه کنید. کدام یک را می خواهید تغییر دهید و کدام را می پذیرید اگر می خواهید آن را تغییر دهید کنار آن روشی که می خواهید پیش بگیرید را بنویسید و اگر تغییر نمی دهید کنار آن مثبت بگذارید.

اگر می خواهید تغییر دهید موردی مانند متن زیر کنار آن بنویسید.

من بیش از اندازه کنترل گر هستم و زندگی اطرافیان خود را کنترل می کنم. تغییر: احساس می کنم ین ویژگی بدی است باید با دیگران مهربان تر باشم و اجازه دهم که زندگی خود را داشته باشند و آن ها را همان گونه که هستند بپذیرم.

تمرین برای پذیرش نامزدتان

این تمرین به شما کمک می کند نگاه دقیق تری داشته و پذیرش بیش تری برای نقاط ضعف و قدرت خود و نامزدتان داشته باشیدبعد از این که نامزد خودتان را ملاقات کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 1. نقاط مثبت نامزد شما چیست؟
 2. چه چیز خوبی از ملاقات با او نسیب شما شده است؟
 3. از نامزدتان چه یاد گرفته اید؟
 4. از خودتان چه چیزی آموخته اید؟
 5. چه احساسی نسبت به نامزدتان دارید؟
 6. آیا توانسته اید نکات مثبتی میان خود و او پیدا کنید؟

جذب فرد مورد نظر در زندگی

احترام به خود

همواره مشاهده می کنیم که زنان زیادی هستند که به خودشان احترام نمی گذارند یا خودشان را شایسته احترام نمی دانند. تنها با داشتن همسر یا نامزد است که آن ها می توانند مشکلات درونی خود را پوشش دهند و کسی را پیدا کنند که به جای خودشان آن ها را دوست داشته باشد.

شکی نیست که وجود کسی که شما را دوست داشته باشد بسیار آرامش بخش و زیبا است اما این موضوع احساسی که شما به خودتان دارید را نمی تواند تغییر دهد. احترام به خودتان یعنی همیشه خود را در اولویت می بینید و با عشق و مهربانی با خودتان رفتار می کنید.

اگر رفتار شما با خودتان اینگونه باشد نامزد یا همسرتان هم راهی بجز این که شما را دوست داشته باشد ندارد و با مهربانی و احترام با شما رفتار می کند.

پیشنهاد مشاور: تست ازدواج با فرد مناسب (ضریب هوشی عاشق پیشگی)

چند سال پیش مراجعی به نام سیما داشتم که دختر بسیار زیبا و مهربان ولی در عین حال خجالتی بود متاسفانه او خوبی ها و نکات مثبت خود را نمی دید او خودش را فردی خسته کننده می دید در طول جلسات او به مرور متوجه شد که در مورد خود اشتباه فکر می کرده است، او همیشه دوست داشت به کلاس های آشپزی برود ولی چیزی مانع او می شد بالاخره او تصمیم گرفت که کاری که می خواهد را انجام دهد نه بخاطر دیگران یا نامزد یا پیدا کردن نامزد بلکه بخاطر چیزی که خودش می خواست.

او با تصمیمی که گرفت موفق شد از زندگی خود لذت ببرد و این بار از نگاه خودش انسان جالب و شاداب تری شده بود او خواستگارهای زیادی هم پیدا کرد اما در پاسخ دادن به آن ها عجله نکرد و با صبر، حوصله و جلسات مشاوره توانست انتخاب درستی انجام دهد.

به خاطر داشته باشید که با تعیین چیزهایی که خودتان را روزی از آن ها محروم کرده بودید می توانید مشکلات خودتان را ریشه یابی کنید و احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید.

باید خطر را بپذیرید باید به خود واقعیتان اجازه دهید که متبلور شود. این امر صمیمیت، احساسات و همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد. هرچه بیش تر بتوانید خود را بشناسید و احساسات خود را آشکار کنید بیش تر مورد احترام و علاقه دیگران قرار می گیرید و این در جذب فردی که به درستی مناسب شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد.

به عبارتی دیگر تنها زمانی می توانید همسر مناسبتان را به خودتان جذب کنید که شناخت لازم از خودتان را داشته باشید.

به کمک تمرین بعدی می توانید مشخص کنید که چقدر در مورد خودتان و همسرتان شناخت دارید و چقدر از همنشینی با خودتان لذت می برید آنگاه متوجه می شوید که چه ویژگی هایی را در مورد خودتان بیش تر دوست دارید و کدام جنبه ها را نمی پسندید

تمرین: میزان احترام به خود را تعیین کنید.

به سوالات زیر در یک برگه پاسخ دهید:

 1. آیا وقت کافی به خودتان اختصاص می دهید؟
 2. آیا بیش تر به خوبی های زندگی توجه می کنید یا بدی های آن؟
 3. آیا بیش تر به خوبی های خود توجه می کنید یا بدی های آن؟
 4. آیا وقت کافی برای مراقبت از خود دارید؟
 5. آیا بیش تر انرژی  خود را صرف کارهایی می کنید که خودتان مایل هستید یا کارهایی که «باید» انجام دهید؟
 6. آیا در نظر شما کسب رضایت شخصی خود ارزش بیشتری از کسب رضایت دیگران دارد؟
 7. آیا صرف نظر از شرایط بیرونی خودتان را از درون دوست دارید؟
 8. آیا به برنامه استراحت، تغذیه، خواب و خوش گذرانی به یک اندازه اهمیت می دهید؟
 9. آیا فکر می کنید که شما مسئول آن چیزی هستید که در زندگی به دست آورده اید؟
 10. آیا برای انجام کارهایی که دوست دارید زمان می گذارید؟

اگر به هریک از سوالات بالا پاسخ منفی داده اید باید دوباره پاسخ خود را بررسی کنید، چه چیزی مانع و سد راه شما شده است؟

در  ادامه مقاله به راه هایی برای این که بیش تر به خودتان عشق بورزید پرداخته شده است.

راه های بالا بردن احترام به خود

چقدر خودتان را دوست دارید؟ پاسخ به این سوال به باورها و افکار شما باز می گرد، به اینکه با خودتان چه رفتاری دارید. بیش تر به شما گفته شد که خودتان را دوست داشته باشید. اکنون می خواهیم بی آموزیم که چگونه می توانیم عشق بیش تری به خودمان داشته باشیم چه گام هایی در این راه می توانیم برداریم و چه کار هایی می توانیم انجام دهیم تا با خودمان رفتار بهتری داشته باشیم.

به خودتان اهمیت دهید

مراقبت از خود را جزو برنامه های روزانه خود قرار دهید، کارهایی مانند قدم زدن در پارک، رفتن به آرایشگاه، خرید گل، سینما رفتن و بسیاری از کارهای دیگر می تواند نشان دهد که چه میزان به خودتان اهمیت می دهید.

گاه گاهی این کار ها را انجام دهید و از خودتان غافل نشوید، هر کاری که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید را امتحان کنید و به خاطر داشته باشید که شما ارزش این کارها را دارید.

خودتان را خوشنود کنید

بررسی کنید که چقدر به خوشحال کردن دیگران اهمیت می دهید آیا به همان اندازه برای خوشحالی خودتان تلاش می کنید؟ آیا احساس خوشحالی و شادی دارید؟ اگر راضی کردن دیگران برای شما اولویت دارد تلاش کنید که آن را تغییر دهید. بعضی اوقات باید خودتان را در اولویت قرار بدهید این کار برای سلامتی روحی و روانی شما بسیار مهم می باشد. به یاد داشته باشید که برای آنکه دیگران را خوشحال کنید ابتدا باید خودتان انسانی خوشحال و راضی باشید. راضی نگه داشتن خودتان انرژی لازم برای راضی نگه داشتن دیگران را فراهم می کند.

باید ها و خواسته ها

به کارهایی که انجام می دهید بیش تر توجه کنید، چند درصد از کارهایی که انجام می دهید «باید» انجام شوند؟ چند درصد از کارهایی که انجام می دهید برای این است که دوست دارید و خواست خودتان می باشد و از آن لذت می برید؟

شما ابتدا باید پی ببرید که از انجام چه کارهایی لذت می برید برخی از افراد به کتاب خواندن علاقه زیادی دارند در حالی که بقیه ممکن است از خرید کردن لذت ببرند بنابراین سرگرمی مورد علاقه خود را کشف کنید. اجازه ندهید که احساس گناه در شما رخنه کند و شما را مجبور به کارهایی سازد که دوست ندارید. به خودتان اجازه دهید که به انجام کارهایی بپردازید که بی شک از درون به آن علاقه دارید و از انجام آن لذت می برید.

جذب فرد مورد نظر در زندگی

قدردانی از راه های جذب عشق

به نکات و ویژگی های مثبت زندگی خود توجه داشته باشید و لیستی از آن ها تهیه کنید. یادتان باشد که هرچقدر به چیزی بیش تر توجه کنید، بیش تر آن را به زندگی خود دعوت می کنید بنابراین تمرکز خود را بر نکات مثبت بگذارید.

هر روز دست کم سه نکته مثبت از زندگی خود را در جایی مشخص یادداشت کنید و به مرور به آن اضافه کنید. سعی کنید این موارد را بیش تر در درون خودتان جست و جو کنید.

با نفس بدتان بجنگید

همه افرادی یک صدای درونی دارند که پیوسته از آن ها ایراد می گیرد. اجازه ندهید که این نفس بد قدرت را به دست بگیرد و با او بجنگید. این صدا به مرور احساس اعتماد و احترام را درون شما می کشد و از بین می برد. برای مقابله با آن می توانید از جملات مثبت استفاده کنید و روحیه خود را تقویت بخشید.

مسئولیت پذیر باشید

به خاطر داشته باشید که شما آفریننده زندگی خودتان هستید. شما فردی هستید که به زندگی تان جهت می بخشد و به هیچ عنوان قربانی آن نیستید. هر فردی مسئول احساسی است که درونش ایجاد می شود. بنابراین اگر تاکنون نتوانسته اید سکوی هدایت زندگی خود را به دست بگیرید و به آن جهت ببخشید.

خودتان را بپذیرید از راه های جذب معشوق

یاد بگیرید که همه جنبه های زندگی خودتان را بپذیرید. شما زمانی می توانید به سمت خوشبختی حرکت کنید که خودتان را همان گونه که هستید با نقاط ضعف و قدرت بپذیرید.

پیشنهاد مشاور: آیا عشق رمانتیک منجر به ازدواج می شود؟

نکات قوت خود را بشناسید

به نکات قوت خود توجه بسیار زیادی داشته باشید و آن را تغذیه کنید. اگر از آشپزی لذت می برید به کلاس های آشپزی بروید برای خانواده خود غذاهای مختلفی درست کنید می توانید حتی برای اطرافیان و دوستان خود آشپزی کنید و لذت خود را با آن ها سهیم شوید. می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی با افرادی که علاقه مشترکی مانند شما دارند آشنا شوید و از آن ها کمک بگیرید. هر راهی که به ذهنتان می رسد را امتحان کنید و از طریق آن کارها و فعالیت هایی که دوست دارید را دنبال کنید به خاطر داشته باشید که شما شایسته این احساس لذت هستید.

استعدادتان را به اشتراک بگذارید

استعداد ها و توانمندی های خود را به دیگران به اشتراک بپذارید، خودتان را به دنیا نشان دهید. هیچ وقت از استعدادهای خود خجالت نکشید مطمئن باشید یک روز شخصی شما را برای کسی که هستید دوست خواهد داشت. به این روش می توانید عشق حقیقی خود را پیدا کنید.

کارهای داوطلبانه از راه های قانون جذب عشق

یکی از مواردی که می تواند به شما در یافتن همسر ایده آلتان کمک کند انجام کارهای داوطلبانه است، به خودتان این اجازه را بدهید که تغییری در زندگی دیگران ایجاد کنید. کمک کردن به دیگران باعث می شود درک کنید که وجود شما چقدر ارزشمند است و چقدر می توانید در رابطه با دیگران و جهان اطرافتان سودمند باشید.

مشاور

مشاور می تواند با کمک جلسات درمانی در مورد یادگیری مهارت های ارتباطی و موارد دیگری که در این مقاله گفته شد به شما کمک کند. مشاور به شما کمک می کند تا خودتان را همان طور که هستید بپذیرید و به خودتان عشق بورزید.

متعهد بمانید

به مواردی که گفته شد تعهد داشته باشید اگر همواره با خودتان رابطه خوب و صحیحی برقرار کنید و اعمال و کلامتان در یک جهت باشد یاد می گیرید که به خودتان اعتماد کنید. پیگیری مداوم احترام به نفس شما را افزایش می دهد.

بهترین دوست خود باشید

به نیازهایی که دارید توجه کنید. احساس شما نسبت به خودتان به راحتی به دیگران القا می شود، بنابراین قبل از ایجاد هرگونه رابطه با دیگران سعی کنید بهترین رابطه را با خود ایجاد کنید. وقتی خوشحال، سالم، راضی و در آرامش باشید، چیزها را آسان تر به دست می آورید و هرآنچه به دست می آورید در حکم پاداش رابطه می باشد. این رابطه ی خوب با خویش اجباری نمی باشد اما داشتن این رابطه باعث می شود در دیدگاه دیگران جذاب تر به نظر بیایید.


شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره پیش از ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.