نظرات در مورد ازدواج متفاوت است. برخی فکر می کنند که با ازدواج می توانند تمام آرزوهایشان را برآورده کنند؟ ازدواج در ذهن بعضی از افراد به عنوان موفقیت تلقی می شود این افراد فکر می کنند ازدواج مانند پلی به خوشبختی آن ها است و به آن ها ارزش می دهد.

نظرات در مورد ازدواج

این احساس در زنان بیش تر از مردان وجود دارد اصطلاح مرد مجرد به نظر بد نمی آید ولی برای دختران کلمات پیر دختر یا ترشیده به کار می رود که بسیار ناپسند و توهین آمیز است. 

نظر برخی مردها در مورد ازدواج

با وجود این بعضی از مردها هم فکر می کنند که اگر با دختر آرزوهای خود ازدواج کنند تمام مشکلات آن ها حل می شود و دیگر نگرانی و مشکل ندارند.

 با وجود پیشرفت هایی که جامعه به سمت برابری حقوق زنان و مردان داشته است به نظر می رسد که والدین هنوز هم بیش تر نگران ازدواج کردن دختر خود هستند تا پسرشان.

نظر برخی دختران در مورد ازدواج

یکی از دوستان صمیمی من سارا به دلیل مجرد بودن خودش را یک بازنده می دانست. او پس از طلاق از همسر قبلی خود دیگر مرد مناسبی را در زندگی خود پیدا نکرده بود او سی و نه سال سن داشت و در کار خود بسیار موفق و محترم بود، موقعیتی که زنان و مردان کمی از آن برخوردار بودند. اما او موفقیت های خودش را نمی دید و خودش را بخاطر شکست در ازدواج قبلی اش سرزنش می کرد.

یکی دیگر از دوستانم نرگس هم همین مشکل عزت نفس پایین را داشت اما برعکس سارا ازدواج کرده بود و بچه داشت، او می گفت که تمام زندگی خود را صرف همسر و مادر بودن کرده است حتی قبل از ازدواج هم همیشه به فکر آشپزی و خیاطی بوده و به دانشگاه رفته است که وجه اجتماعی پیدا کند تا بتواند یک همسر خوب پیدا کند. بالاخره هم این اتفاق افتاد و پس از فارغ التحصیلی ازدواج کردند. او به تمام چیز هایی که می خواست رسید فرزند، شوهر و یک خانه خوب. اما او می گفت که پس از مدتی به این نتیجه رسیده که آیا همه زندگی این بود؟

آیا با ازدواج تمام آرزوهایمان برآورده می شود؟ نظرات در مورد ازدواج

دوست دیگرم سیما هم دقیقا به این مشکل مبتلا شد البته همسر او با منشی اش به او خیانت کرده بود. سیما می گفت که نمی تواند کار دیگری انجام بدهد زیرا فقط بلد است که همسر باشد و هنگام ازدواج هم بسیار خوشحال بوده که ازدواج می کند. ولی ازدواج او را خوشبخت نکرده بود.

هر سه این مثال ها نمونه ای از شرایطی است که در آن افراد فکر می کنند ازدواج همه چیز است و با آن می توان خوشبخت شد. 

تنها راه کمک به این افراد این است که سعی کنیم دیدگاه آن ها را نسبت به این قضیه تغییر دهیم تا بفهمند که ازدواج می تواند یکی از مراحل زندگی شاد باشد ولی وجود آن الزامی نیست.

این موضوع باید آموزش داده شود که مهارت های بین فردی می تواند به افراد کمک کنند تا سازگاری لازم را به دست بیاورند و دلسوزی و توانایی دوست داشتن برای داشتن روبط مثبت واجب است.

تغییر نظرات در مورد ازدواج

تا به حال کسانی را دیده اید که پس از ازدواج ناگهان چاق شده اند یا زیبایی خود را از دست داده اند؟

آن ها تمام تلاششان را می کنند تا ازدواج کنند و بعد از آن دیگر برای آن ها اهمیتی ندارد چگونه به نظر می رسند و این موضوع به شدت تاسف بار است.

بسیاری از ازدواج ها پایدار می مانند ولی دلیل این پایداری ترس است. افراد می ترسند یکدیگر را از دست بدهند زیرا احساس می کنند نمی توانند بدون همسرشان زندگی کنند.

 این افراد به همسرشان می گویند که تو همه دنیای من هستی و واقعا هم اینطور فکر می کنند.

پیشنهاد مشاور در مورد باورهای مخرب: اصلاح رفتار بد همسر با بچه دار شدن امکان پذیری است.

آیا با ازدواج تمام آرزوهایمان برآورده می شود؟ نظرات در مورد ازدواج

این نوع وابستگی بیمارگونه و آزاردهنده است.

عشق واقعی هیچ وقت طرف دیگر را به اکسیژن احساسی تبدیل نمی کند. فرد بالغ در یک رابطه سالم احساس می کند که می تواند بدون همسرش زنده بماند و زندگی کند اما چون او را دوست دارد ترجیح می دهد که با او زندگی کند و امیدوار است همسرش هم همین حس را به او داشته باشد.

وابستگی نادرست باعث می شود که فرد فکر کند که شخص متعلق به او است این نوع تفکر بسیار رایج است.

 بسیاری از افراد اعتقاد دارند که رابطه خود را باید به هر شیوه ای که شده حفظ کنند. در این ازدواج ها کمبود شادی و لذت به شدت احساس می شود.

پیشنهاد مشاور: آیا در ازدواج باید اعتماد کامل داشته باشیم؟

آیا با ازدواج تمام آرزوهایمان برآورده می شود؟ نظرات در مورد ازدواج

باور مخرب و نادرست در مورد ازدواج

درست است که ازدواج موفق می تواند زندگی را زیباتر کند ولی یک امر ضروری محسوب نمی شود. این که ازدواج را همه چیز بدانید باعث ضرر و آسیب به هر دو طرف می شود. 

باورهای غلط در جامعه نباید باعث شوند که افراد فکر کنند مجرد ماندن ننگ محسوب می شود. امروزه تعداد زنان شاغل افزایش یافته است و زنان از موفقیت بیش تری برخوردار هستند.

اگر افراد نسبت به ازدواج آگاهی لازم را به دست بیاورند، آمار طلاق و جدایی کاهش پیدا می کند. در حقیقت ازدواج به دلیل فشار خانواده و اطرافیان اصلا کار درستی نیست و ممکن است زندگی را سخت و مشکل سازد. 

شما می توانید برای راهنمایی تخصصی نظرات در مورد ازدواج با مراکز برتر مشاوره ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره زندگی" تماس حاصل کنید، رزرو وقت: 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597