اعتماد کامل در ازدواج در همان روزهای اولیه رابطه شکل نمی گیرد. افراط در هرکاری نتیجه عکس به همراه دارد. مانند بقیه صفت ها اعتماد زیاد هم ممکن است دردسر ساز شود.

اعتماد کامل در ازدواج

سال ها پیش دوستی به نام سروش داشتم که در ازدواج خود کاملا به همسرش اعتماد داشت.

 از طرفی همسر او رابطه نسبتا نزدیکی با یکی از دوستان او داشت من بارها به او گفتم که مواظب رابطه نزدیک آن دو باشد ولی او همیشه به من می گفت که شکاک هستم و او سال هاست که دوستش و همسرش را می شناسد و دلیلی برای خیانت در زندگی آن ها وجود ندارد.

متاسفانه پس از مدتی زندگی آن ها به جدایی کشیده شد و پس از طلاق سروش فهمید که همسرش با دوستش وارد رابطه عاشقانه شده است.

از اول اعتماد کامل به همسرم نداشتم

موارد زیادی را می توانم نام ببرم که به این مشکل برخورده اند. زوج دیگری را می شناسم که درگیر این مشکل شده بودند، پریسا دوست من به صورت ناگهانی متوجه تغییرات اساسی در رفتار شوهرش شده بود.

 نیما شوهر او به صورت ناگهانی به لباس پوشیدن خود اهمیت می داد و از عطرها و ادکلن های مختلف استفاده می کرد و ساعات زیادی را پشت تلفن در اتاق در بسته می گذراند.

پریسا با دیدن این تغییرات سریع دست به کار شد، تحقیقات او به خانمی ختم شد که به تازگی در شرکت همسرش مشغول به کار شده بود او می دانست که تا رابطه آن ها شکل جدی به خودش نگرفته است باید رابطه میان آن ها را تمام کند. 

او با همسرش صحبت کرد و از او خواست که کارمندش را اخراج کند. در حقیقت عدم اعتماد کامل او به همسرش زندگی آن ها را نجات داد.

اعتماد در ازدواج - اطمینان کردن (1)

ازدواج موفق بر پایه اعتماد کامل نیست

دقت داشته باشید که ازدواج های موفق بر مبنای اعتماد کامل به وجود نمی آیند بلکه کمی عدم اعتماد در آن ها وجود دارد.

بهتر است به این موضوع واقع بینانه نگاه کنید، در حقیقت همسر شما فردی وفادار است ولی ممکن است تحت شرایط خاصی سست شود پس باید تا حد معینی آگاه باشید.

ارزشی که برای همسرتان قائل هستید هم در این موضوع تاثیر دارد. به طور مثال اگر همسرتان را فردی ببینید که جذاب نیست و نمی تواند کسی را به خود جذب کند، اعتماد شما باعث احساس رضایت وی نمی شود.

اما اگر همسرتان را قادر به جذب افراد دیگر بدانید به او اهمیت بیش تری می دهید و بیش تر به او محبت می کنید.

اعتماد در ازدواج - اطمینان کردن

مطلب پیشنهادی مشاور: باورهای مخرب در ازدواج

کمی احساس عدم امنیت ازدواج را با دوام تر می کند و باعث می شود که همسران حضور یکدیگر را عادی و یکنواخت جلوه ندهند. این عدم اطمینان باعث می شود که همسران به خود توجه کنند، متوجه رفتار خود باشند، به ظاهر خود برسند، با احترام صحبت کنند و به یکدیگر عشق بورزند. به علاوه این مسئله سطح عشق و محبت را افزایش می دهد.

اصمینان کامل در ازدواج باید به مرور شکل گیرد

به یاد داشته باشید که اطمینان کامل یک مفهوم ساختگی و نادرست است و می تواند به رابطه شما صدمه بزند.

چندی پیش مراجع خانمی داشتم که با همسرش رابطه جنسی برقرار نمی کرد وقتی به او هشدار دادم که شوهرش فرد جذابی است و ممکن است با خانم های دیگر ارتباط برقرار کند گفت که به همسرش اعتماد کامل دارد و همسرش چنین آدمی نیست.

ولی همسرش چنین آدمی بود و زندگی آن ها بخاطر این اعتماد کامل با شکست روبرو شد.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره پیش از ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.