برای تشکیل یک زندگی موفق با فردی که دوست دارید و به او علاقه مند هستید باید قبل از ازدواج اقدامات لازم را، از جمله شناخت فرد و شناخت خانواده به درستی انجام گیرد. در این مقاله به بررسی چگونگی شناخت زنان پیش از ازدواج و عوامل این شناخت پرداخته می شود.

تمام این تلاش ها برای این است که بتوانید تصمیم درستی در مورد زندگی مشترک بگیرید و با اطمینان طرف مقابل را برای زندگی خود انتخاب کنید.

یکی از ضروریات برای ازدواج و زندگی مشترک همسر شناسی می باشد و  شناخت درست قبل از ازدواج باعث انتخاب درست تری می شود و فرد دیگر به اشتباه وارد زندگی زناشویی نافرجام نمی شوند.

ازدواج باید با شناخت باشد و برای این که از عواقب ازدواج بدون شناخت جلوگیری شود، فرد باید با استفاده از روش های شناخت زن و مرد، قبل از ازدواج اطلاعات کافی به دست آورد تا بتواند ازدواج درستی داشته باشد.

چگونگی شناخت زنان پیش از ازدواج

شناخت زنان قبل از ازدواج

همسر شناسی بسیار اهمیت دارد به همین دلیل باید قبل از ازدواج زن مورد علاقه یا دوست دختر خود را به خوبی بشناسید، برای شناخت آن ها چند عامل تاثیر دارد که با در نظر گرفتن این عوامل می توانید به شناخت خوبی برسید و بهترین تصمیم را بگیرید، در ادامه مقاله عواملی که برای شناخت زنان قبل از ازدواج مهم می باشد را ارائه می دهیم.

پیشنهاد مشاور: سوالات ازدواج | کاملترین سوالات ازدواج به تفکیک جلسه

 • شناخت شخصیت زن

برای این که افراد بتوانند زندگی زناشویی مناسبی داشته باشید، باید شخصیت فرد را مانند رفتار ها، افکار، احساسات را به خوبی بشناسید، شناخت این عوامل باعث تشکیل زندگی بهتری می شود.

معمولا در ابتدا افراد جذب فردی می شوند که رفتار متفاوتی را از خود نشان می دهد مثلا افراد درون گرا، برون گراها را جذب می کنند و این موضوع تا مدتی برای آن ها لذت بخش است و زندگی شادی خواهند داشت اما در دراز مدت این تفاوت باعث اختلاف در زندگی زناشویی می شود.

 • شناخت خانواده زن

در مسئله ازدواج شناخت خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد زیرا باید بدانید که همسر شما در چه خانواده و فرهنگی رشد کرده است. 

در حقیقت بسیاری از مشکلاتی که در زندگی زوجین به وجود می آِید به دلیل تفاوت های فرهنگی و عدم هماهنگی بین ارزش های خانوادگی می باشد، بنابراین تحقیقات قبل از ازدواج اهمیت بسیاری دارد و باید این مسئله به درستی مورد بررسی قرار بگیرد.

 • شناخت علایق از راه های شناخت زنان قبل از ازدواج

هر چه در مورد علایق و سلیقه های فرد مورد نظر بدانید، صمیمت بیشتری با او خواهید داشت. بنابراین شناخت علایق همسر آینده بسیار مهم می باشد و باید در مورد مواردی مانند علاقه به سفر، شغل مورد نظر و هنر و استعداد های آگاهی های لازم را به دست آورید.

 • شناخت اهداف زن

یکی مهم ترین عواملی که برای شناخت زنان قبل از ازدواج مهم می باشد، شناخت اهداف او در زمینه فردی، زوجی، فرزند آوری و حتی مهاجرت می باشد، اگر اهداف همسرتان با شما متفاوت باشد باید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید و پس از بررسی اهداف، برای ازدواج انتخاب درستی را در نظر بگیرید و از ازدواج با زن مورد علاقه خود مطمئن شوید.

چگونگی شناخت زنان پیش از ازدواج

راه های شناخت زنان قبل از ازدواج

برای شناخت مردان و زنان راه هایی وجود دارد و راه های شناخت مردان قبل از ازدواج با زنان تفاوت هایی دارد. برای شناخت زن روش هایی وجود دارد که آشنایی با آن ها باعث می شود تا شناخت بهتری نسبت به زنان پیدا کنید.

در این مقاله برخی از راه های شناخت زن قبل از ازدواج را مطرح شده است.

 • تفاوت اصلی بین زن و مرد

از نظر روانشناختی و بیولوژیکی زنان و مردان با یکدیگر متفاوت می باشند، بر این اساس زنان مانند مردها فکر نمی کنند و شناخت این تفاوت ها باعث می شود تا زن را بهتر بشناسید، برای مثال زنان نسبت به مسائل جزئی نگرتر از مردان هستند و به مسائل کوچک بسیار اهمیت می دهند.

 • خودداری از پیش داوری زن

برای شناخت زنان نباید پیش داوری کنید، بنابراین از تصاویر ذهنی خود استفاده نکنید. زیرا زنان نسبت به قضاوت احساس ترس می کنند، بنابراین برای شناخت زنان اصلا عجله نکنید.

برای مثال هنگامی که مردان، زنی را می بینند که سن او بالا رفته اما هنوز ازدواج نکرده است در مورد او پیش داوری می کنند و تصور می کنند که حتما آن زن ایرادی دارد و به همین دلیل تا به حالا ازدواج نکرده است.

 • ایجاد اعتماد در زن از راه های شناخت زنان

برای این که بتوانید در مورد زنان اطلاعاتی کسب کنید باید در ابتدا اعتماد او را جلب کنید و وفاداری خود را ثابت کرده در این صورت زن اطلاعاتی در مورد شخصیت، علایق، اهداف و ...به شما می دهد. در غیر این صورت اگر نتوانید اعتماد و وفاداری خود را ثابت کنید زن ها به راحتی با شما صمیمی نمی شوند و اطلاعات شان را در اختیار شما قرار نمی دهند.

 • سوال پرسیدن از زنان

مرد می تواند با سوال پرسیدن و صحبت با زن در مورد احساسات، علایق و ارزش های او اطلاعاتی به دست آورند زنان از صحبت کردن و گپ زدن لذت می برنند و به همین دلیل می تواند با این روش به شناخت زن رسید.

اما اگر سوال هایی که از زن پرسیده شود بیش از حد خصوصی باشد، به زن احساس ناامنی دست می دهد و زن از مرد فاصله می گیرد.

چگونگی شناخت زنان پیش از ازدواج

 • خوب گوش دادن به زن

علاوه بر این که گفت و گو یک روش برای شناخت زن می باشد، باید هنگام صحبت با زن باید گوش شنوا داشته باشید و به حرف های زنان به خوبی توجه کنید و به آن ها گوش دهید. زیرا زنان توجه را دوست دارند و می خواهند مورد توجه بقیه قرار بگیرند و در این صورت احساس صمیمیت و اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

 • وقت گذرانی با یکدیگر

یکی از روش هایی که می توان افراد را شناخت این است که با آن ها وقت بگذرانید. زیرا افراد در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی را نشان می دهند و واکنش های خاص خودشان را دارند از این طریق می توان شناخت خوبی را از آن ها به دست آورد.

 • پرس و جو از دیگران

یکی از روش ها و راه های شناخت زنان بر اساس تحقیقات قبل از ازدواج و پرس و جو از دیگران می باشد، برای مثال برای این که با اخلاقیات و علاقه زنان آشنا شوید می توانید از دوستان صمیمی و نزدیکان او سوال هایی بپرسید تا در این زمینه به شناخت کافی برسید اما این راه باید با رعایت حریم شخصی و احترام به حقوق فرد صورت گیرد.

 • چگونه خود را جای زنان گذاشتن به شما در شناخت کمک می کند؟

یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن زن را شناخت این است که خود را جای او قرار بدهید. زنان در جوامع مختلف از جمله ایران فشار های زیادی را تحمل می کنند. بنابراین برای این به شناخت خوبی از آن ها برسید سعی کنید از دید او به مسائل نگاه کنید و شرایط زنان را به خوبی درک کنید.

کلام آخر

همسر شناسی و شناخت فردی که با او قصد ازدواج دارید اهمیت بسیار زیادی دارد و برای این که افراد نسبت به یکدیگر شناخت بهتری به دست آورند و با یکدیگر به تفاهم برسند باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند زیرا در این زمینه مشاوران اطلاعات کافی در اختیار آن ها می گذارند و با پرسیدن سوالات و حرف هایی که می زنند شخصیت همسر، اشتراکات و اختلافات را به خوبی تشخیص می دهد.

سوالات متداول

یکی از انتخاب های مهم زندگی انتخاب همسر می باشد که بهتر است قبل از ازدواج با شناخت کامل این انتخاب صورت گیرد. همسر شناسی یکی از ضروری ترین مسائل زندگی مشترک می باشد که در این مقاله توضیحاتی در مورد آن داده شده است.

برای این که زن و دوست دختر مورد علاقه خود را به خوبی بشناسید، باید قبل از ازدواج چند عامل را مورد بررسی قرار دهید که در این مقاله به بررسی این عوامل پرداخته شده است.

برای این که زن را به خوبی بشناسید راه های مختلفی وجود دارد که باعث می شود شناخت زن به درستی انجام شود در متن مقاله این راهکار ها بیان شده است.

شناخت پیش از ازدواج علاوه بر اینکه به شما در انتخاب همسر مناسب کمک می کند می تواند شما را در زندگی مشترک یاری کند و روش های موثر ارتباطی با همسر را به شما بیاموزد


شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره پیش از ازدواج " کلینیک مشاوره ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.