با وجود مشکلات ازدواج مجدد، این کار شجاعت زیادی می خواهد زیرا همیشه این خطر وجود دارد که ازدواج مجدد مانند ازدواج اول شده و با شکست مواجه شوید. در این مقاله راه های زیادی ذکر شده است که موفقیت رابطه آینده شما را تضمین می کند.

البته بخاطر داشته باشید که شکست در ازدواج قبلی به این معنی نیست که شما محکوم به شکست هستید البته طبیعی است که احتمالاً هنوز هم شک و ترس دارید، اما باید بر این ترس غلبه کنید البته نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید تا ازدواج موفقی را تجربه کنید.

با بررسی الگوهای ناسالم می توانید تضمین کنید که ازدواج دوم موفقی خواهید داشت، بنابراین پیش از ازدواج دوم حتما زمان کافی را برای شناخت یکدیگر داشته باشید.

چالش های ازدواج مجدد

چالش های ازدواج موفق به طور خلاصه شامل موارد زیر می باشد:

  • مشکلات قدیمی و کینه نسبت به همسر قبلی
  • استقلال
  • تعهد
  • مشکلات مالی مشترک
  • فرزند از رابطه قبلی

پیشنهاد مشاور: سوالات در مورد ازدواج مجدد و ازدواج با مطلقه

موفقیت در ازدواج دوم

برای ازدواچ موفق ابتدا باید عوامل شکست رابطه را در گذشته تشخیص دهند در این شرایط واقع بین بودن بهترین راه برای مقابله با شکست های آینده می باشد.

موفقیت در ازدواج دوم به عوامل زیادی بستگی دارد و با رعایت این نکات می توانید خوشبختی خود را تضمین کنید:

1. رها کردن گذشته

آیا می توانید گذشته خود را رها کنید؟ آیا توانسته اید با گذشته خود کنار بیایید؟ به یاد داشته باشید که همه ما ضعف هایی داریم و انسان کامل وجود ندارد.

روابط گذشته می تواند بسیار خطرناک باشد، ممکن است هنوز کاملا پایان نیافته باشند و همین باعث شود که رابطه آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از افراد تنها احساسات خود را کنار می زنند و سعی می کنند با پنهان کردن آن ها رابطه جدیدی را شروع کنند، این امر به هیچ عنوان درست نمی باشد. 

بنابراین سعی کنید با خودتان صادق باشید، در حقیقت غم و اندوه از دست دادن ضروری است.

بخشش می تواند کمک کند که با گذشته خود کنار بیایید و موفقیت روابط آینده خود را تضمین کنید، البته بخشش  به این معنا نیست که اتفاقات گذشته را تایید کرده یا با آن ها موافق هستید بلکه تنها آن را می بخشید و فراموش می کنید. با این کار می تواند با تمام وجود بر روی آینده و همسر خود تمرکز کنید.

2. از گذشته درست بگیرید

درس هایی که از گذشته می گیرید مهم ترین و پر اهمیت ترین دروس می باشند که می توانند به شما کمک کند مشکلات و اشتباهات گذشته را دوباره تکرار نکنید.

بنابراین ابتدا باید مشکلاتی که تجربه کرده اید را بررسی کنید، ریشه این مشکلات چه بوده است؟ چرا اشتباهاتی را مرتکب شده اید که باعث بهم خوردن رابطه شما شده است؟

یادگیری از مشکلات گذشته می تواند خوشبختی آینده شما را تضمین کند، برای این کار بهتراست که اشتباهات روابط قبلی خود را روی کاغذ نوشته و در میان آن ها به دنبال الگویی بگردید که در روابط شما تکرار می شود.

پیشنهاد مشاور: پیدا کردن همسر مناسب پس از طلاق

3. کودکان

اگر فرزندی دارید باید بیش تر در مورد ازدواج مجدد نگران باشید. آوردن فرزند به ازدواج دوم نگران کننده می باشد بنابراین بهتراست که از مشاور کمک بگیرید تا به فرزند خود کمک کنید با این چالش بهتر روبرو شود.

به خاطر داشته باشید که نباید در این امر شتاب کنید، به احتمال زیاد کودکتان به زمان زیادی احتیاج دارد تا با ازدواج موفق کنار بیاید حتی ممکن است که نیاز به کمک همسر سابق شما نیز باشد.

در مورد سبک های تربیتی با یکدیگر صحبت کنید و مطمئن شوید که با هم موافق هستید. بنابراین اگر به ازدواج مجدد فکر می‌کنید باید تمام عوامل را در نظر بگیرید و از مشاور خانواه کمک بگیرید.

4. چالش همسر سابق

اگر همسر سابق شما هنوز در قید حیات می باشد، باید با جالش همسر سابق نیز کنار بیایید. به یاد داشته باشید که اگر فرزندی از ازدواج قبلی خود دارید ناخودآگاه با همسر سابق خود نیز ارتباط هایی خواهید داشت و همسر کنونی شما باید در این مورد مطلع باشد. 

اگر رها کردن و درس گرفتن از گذشته را پشت سر گذاشته باشید می توانید در این مرحله نیز موفق شوید در غیر این صورت ممکن است آسیب های زیادی را تجربه کنید که باعث شود نتوانید رابطه مناسبی را شکل دهید.

حتما با همسر خود در مورد دلایل، شرایط و وضعیت ازدواج قبلی خود صحبت کرده و اطمینان حاصل کنید که همسرتان با این شرایط مشکلی ندارد. البته به یاد داشته باشید که کمک مشاور در این شرایط بهترین راه برای تضمین آینده رابطه می تواند باشد.

پیشنهاد مشاور: تربیت یک فرزند شاد و سالم پس از طلاق

5. چالش مالی|روانشناسی ازدواج مجدد بعد از طلاق

مسائل مالی یکی از مسائل اصلی در ازدواج می باشد که می تواند باعث جدایی شود بنابراین باید چالش های مالی را به طور کامل پیش از ازدواج بررسی کنید.

بهترین راه برای حل این چالش های مالی بهتراست که در ابتدای رابطه شفاف باشید و در مورد مشکلات مالی باهم صادقانه صحبت کنید. مسائل مالی ممکن است باعث عدم اعتماد میان زوجین شود بنابراین همیشه توصیه می شود که با صداقت باعث افزایش اعتماد شوند.

6. چالش تعهد

ازدواج اول باعث می شود که مفهوم تعهد کمی برای شما کمرنگ شده باشد بنابراین باید ابتدا مفهوم تعهد را دوباره برای خود پررنگ سازید. شکست ازدواج اول گاهی اوقات باعث می شود افراد نسبت به ازدواج احساس اضطراب و استرس داشته باشند و روابط آینده خود را محدود سازند.

تعهد یکی از مهم ترین اصول زندگی مشترک می باشد و بدون آن زندگی مشترک معنی خود را از دست می دهد، بنابراین ابتدا سعی کنید تا مفهوم تعهد را در زندگی خود به دست آورید. 

7. در مورد انتظارات خود صحبت کنید

به یاد داشته باشید که همسر شما نمی تواند ذهن شما را بخواند بنابراین همیشه صادقانه انتظارات خود را بیان کنید.  البته سعی کنید انتظارات منطقی داشته باشید که در توان همسرتان باشد.

پیشنهاد مشاور: نکات طلایی در ازدواج مجدد

ازدواج مجدد با همسر سابق

ازدواج مجدد با همسر سابق عجیب به نظر می رسد اما آمار نشان می دهد که بین 10 تا 15 درصد زوجین به هم بازمی گردند. این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. 

دلایل این کار می تواند متفاوت باشد به طور مثال بسیاری از مردم، پس از عصبانیت و ناامیدی از طلاق، متوجه می شوند که دلتنگ همسر سابق خود هستند و نمی توانند بدون یکدیگر زندگی کنند. اگر این تصمیم را گرفتید بهتراست که به مشاور مراجعه کنید تا بتوانید راه ها و مهارت های درست را برای ارتباط با یکدیگر به شما بیاموزد.

آمار طلاق در ازدواج دوم

برخی از آمار سرشماری ایالات متحده نشان می‌دهد که آمار طلاق در ازدواج مجدد حدود 60 درصد می باشد که آمار قابل توجهی است. 

این آمار از احتمال طلاق در ازدواج اول (50 درصد) بالاتر بوده و همین می تواند نگران کننده باشد اما نباید نگران باشید با بررسی های کافی و مراجعه به مشاور می توانید بهترین ازدواج را تجربه کنید و موفقیت آینده را تجربه کنید.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره ازدواج " مرکز مشاوره خانواده ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و به وسیله موبایل از طریق شماره های 09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.