بسیاری از مردها در مورد ویژگی های همسر آینده خود رویابافی می کنند. مثلا درباره اینکه دوست دارند، همسرشان از نظر اخلاقی و ظاهری چه خصوصیاتی داشته باشد. داشتن معیار و ویژگی در انتخاب همسر بسیار مهم است اما نکته ی مهم این است که باید برای انتخاب همسر علاوه بر معیارهای مد نظر خود، از خصوصیات دختر خوب و مناسب برای ازدواج نیز آگاه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

توجه کنید که این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا انتخاب همسر یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی شما است. این انتخاب می تواند شما را خوشبخت و یا بدبخت کند. پس باید دقت زیادی در این مورد داشته باشید.

در این مقاله قصد داریم مهم ترین خصوصیاتی که باید یک دختر داشته باشد تا او را به گزینه ای ایده آل برای ازدواج تبدیل کند را بیان کنیم.

پیشنهاد مشاور: 16 ویژگی های یک شریک زندگی خوب که باید بدانید

1- مستقل است

یک زن ایده آل، یک زن مستقل است. از ویژگی های مهمی که یک زن مستقل دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • او می تواند شما را با انواع فعالیت ها و تجربیات جدید آشنا کند.
  • او به شما وابسته نیست.
  • زنان مستقل کمتر مستعد حسادت هستند.
  • آن ها صادق ترند.
  • با شما و احساساتتان بازی نمی کنند.
  • آن ها کمتر نگران کارهایی هستند که در اوقات فراغت خود انجام می دهید و شما را مدام چک نمی کنند.

15 ویژگی ِ یک دختر مناسب ازدواج

2-  صادق است

بدون وجود اعتماد شما نمی توانید عشق را تجربه کنید. یکی از مهم ترین اساس ایجاد اعتماد، صداقت است. پس لازم است کسی که با او در ارتباط هستید، صادق باشد. دختر ایده آل و اصیل یک دختر صادق است.

3- باهوش است.

مهم است دختری که با او قرار می گذارید فردی باهوش باشد؛ وقتی با یک زن باهوش قرار می گذارید، متوجه می شوید که می توانید گفتگوهای عمیق تر و هیجان انگیزتری با او داشته باشید. به علاوه، یک زن باهوش می تواند مسائل را به خوبی مدیریت کند و در صورت لزوم تکیه گاه و یاور شما باشد.

4- مهربان است.

مهربانی در هر رابطه ای مهم است. اگر دختری که با او در ارتباط هستید، فردی بدجنس و فاقد همدلی است پس در رابطه ای درستی قرار ندارید.

وقتی به دنبال یک همسر ایده آل هستید، روی زنانی تمرکز کنید که برای دیگران دوست خوبی هستند و با مردم با همدلی رفتار می کنند.

حتی در بهترین روابط بالا و پایین وجود دارد؛ شما باید زنی را پیدا کنید که بتواند در لحظات نه چندان دلچسب با شما مهربان باشد و با شما همدردی کند.

پیشنهاد مشاور:تشخیص همسر مناسب | همسر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 5- از عیب های شما آگاه است و آن ها را پذیرفته است.

هیچکس در این جهان وجود ندارد که بی نقص و بی عیب باشد. برای داشتن یک رابطه خوب و با دوام، باید دو طرف همه بخش های وجود یکدیگر حتی نقص ها و عیوب بدانند و آن ها پذیرفته باشند.

گرچه همه ما تلاش می کنیم تا بهترین نسخه خودمان باشیم اما رابطه با کسی که بخواهد ویژگی های اساسی شخصیت ما را تغییر دهد، خوشایند نخواهد بود. قطعا شما نیز به دنبال فردی نیستید که بخواهد شما را تغییر دهد، پس باید کسی را بیابید که با همه بخش های شما کنار بیاید.

6-  حمایت کننده است.

یک رابطه ایده آل رابطه ای است که در آن شما و شخصی که با او هستید واقعاً احساس کنید شریکِ زندگی هم هستید، این اتفاق زمانی می افتد که شما در هر شرایطی از هم حمایت کنید.

یک زن حمایت گر چه در دوران سختی، در چه شرایط تغییر شغل و چه در بازی و سرگرمی از شما حمایت می کند و این باعث ایجاد رابطه قوی و با دوام خواهد شد. پس باید این ویژگی نیز در لیست معیارهای و ویژگی های دختر مناسب ازدواج قرار گیرد.

7- صادق و قابل اعتماد باشد.

دختری مناسب ازدواج است که بتوانید به او اعتماد کنید. اعتماد موضوعی است که به مرور زمان بین طرفین شکل می گیرد. اما اگر در حاضر، در حال آشنایی با دختری هستید و حس می کنید که دائما در حال دروغ گفتن و پنهان کاری است، پس احتمالا او گزینه مناسبی برای ازدواج نخواهد بود. فردی برای ازدواج مناسب است که بتواند در تمام زمینه های اعتماد شما را جلب کند. زندگی مشترک بدون وجود اعتماد بسیار آسیب پذیر و دردسر ساز است و احتمالا رابطه ای طولانی مدت نیز نخواهد بود.

8- اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی از جذاب ترین ویژگی هایی است چه در مردان و چه در زنان، می تواند وجود داشته باشد. 

اینکه دختری که در حال آشنایی با او هستید اعتماد به نفس داشته باشد بسیار مهم است. کسی که اعتماد به نفس بالای دارد، احساس ارزشمندی می کند و به راحتی در دسترسی عاطفی قرار نمی گیرد. یک دختر با اعتماد به نفس، کسی نیست که بخواهد شما به دنبال خود بکشاند یا مدام دعوا کند و یا از شما سوء استفاده مالی کند. 

علاوه بر این، یک زن با اعتماد به نفس دقیقاً می داند چه می خواهد و به دنبال چیست و در مسیر رسیدن به اهدافش قدم بر می دارد. او به طور غیرمنطقی حسادت نمی کند یا سعی نمی کند شما را کنترل کند.

 9- جذاب و زیبا است.

زیبایی و جذابیت یکی از معیارهای بسیار مهم برای مردان است، پس حتما به این نکته دقت کنید که باید ظاهر دختری که با او در ارتباط هستید از نظر شما فوق العاده باشد تا در صورت ازدواج و در گذر زمان به مشکل بر نخورید. همچنین او باید از نظر جنسی نیز برای شما جذاب بوده و کشش لازم را در شما ایجاد کند زیرا مسائل جنسی و زناشویی هم تاثیر بسیار زیادی در ارتباط زوجین دارند.

پیشنهاد مشاور: اهمیت ویژگی های ظاهری در ازدواج| نکات طلایی

 10- او حسود نیست.

اگر در طرف مقابلتان متوجه علائم حسادت زیاد شدید، این را یک پرچم قرمز بزرگ در نظر بگیرید. 

همان طور که در بالا گفته شد، رابطه بدون اعتماد دوام زیادی ندارد؛ یک دختر حسود، در اعتماد کردن به شما دچار مشکل می شود، حتی لازم نیست شما کاری کرده باشید تا او شما را زیر سوال ببرد و حسادت کند.

افراد حسود، افرادی ناامن هستند و این برای یک رابطه و ازدواج خوب نیست. گاهی اوقات فرد به خاطر یک تجربه بد در گذشته مانند خیانت دچار این مشکل می شوند.

اما این امر به هر دلیلی اتفاق افتاده باشد، مهم این است که شخص قبل از وارد شدن به یک رابطه با آن مسائل برخورد کند و مشکلاتش را حل نماید. 

اگر دختری که با او قرار ملاقات دارید مشکل حسادت دارد، آن را نادیده نگیرید؛ یک دختر خوب و مناسب برای ازدواج، بدون دلیل حسادت نمی کند و همچنین او مشکلاتش را می پذیرید و در جهت رفع آن ها قدم بر می دارد.

 15 ویژگی ِ یک دختر مناسب ازدواج

11- سازگار و منطقی و اهل گفت و گو است.

یک زن ایده آل، زنی است که منطقی و اهل گفت و گو باشد. در یک رابطه سالم جایی برای رقابت و اینکه چه کسی می تواند در یک بحث و مشاجره، پیروز شود نیست.

اگر بتوانید با کمک یکدیگر برای مشکلات خود راه حل مناسب پیدا کنید، هر مشکل و مشاجره ای می تواند رابطه ی شما را محکم کند.

پس باید همسر شما نیز اهل گفت و گو باشد تا به کمک یکدیگر بتوانید از پس مشکلات و تعارضات بر بیایید.

 12- به ظاهر و سلامت جسمی خود اهمیت می دهد.

درست است که در ازدواج فقط ظاهر نقش تعیین کننده ندارد؛ اما هر فرد باید برای داشتن اندامی مناسب و ظاهری آراسته تلاش کند.

ورزش کردن و  داشتن رژیم غذایی متعادل می تواند در داشتن ظاهری بهتر و سلامت جسمانی کمک کننده باشد و باعث ایجاد احساس بهتری نسبت به خودتان گردد. همچنین رسیدگی به ظاهر، باعث افزایش عزت نفس نیز می شود.

دختری که انتخاب می کنید باید به زیبایی ظاهر، اندام و سلامت خود اهمیت دهد، اما در عین حال باید ظاهر خود را پذیرفته باشد و فردی سطحی نگر یا دچار وسواس ظاهری نباشد.

 13- شوخ طبع است.

یک زن ایده آل حس شوخ طبعی دارد. بازیگوشی و شوخ طبعی بخش مهمی از هر رابطه است. زمانی که با کسی در ارتباط هستید که می توانید با او بخندید، ارتباط شما را تقویت می شود و میزان آسیب پذیر بودن رابطه شما نیز کاهش پیدا می کند.

14- پر انگیزه و فعال و پرشور است.

یکی از ویژگی های مهم یک دختر ایده آل برای ازدواج این است که پرانگیزه و فعال باشد. یک زن باانگیزه و فعال کسی است که به دنبال رشد شخصی و دستیابی به اهدافش باشد و در این راه حاضر است ریسک کند. فعال بودن با مستقل بودن نیز همراه است.

یک زن فعال و پرشور به شما نیز انگیزه می دهد و برای رسیدن به اهدافتان از شما حمایت می کند. همچنین پرشور بودن زن باعث می شود رابطه سرد و کسل کننده نباشد.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره خانواده "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 است.