شیطنت های دوران نامزدی چیست؟ و چه باید کرد؟ نامزدی برای بسیاری از افراد شیرین ترین دوران رابطه بوده، اما برای برخی تبدیل به یک کابوس وحشتناک می شود. چه چیزی باعث ایجاد این اختلاف می شود؟

در جامعه ما برخی از نامزدها از یکدیگر دور هستند و لحظات را در کنار یکدیگر تجربه نمی کنند. به همین دلیل زمانی که کنار یکدیگر می گذارنند از اهمیت بالایی برخوردار است.

زوجین باید تلاش کنند تا بهترین شرایط را فراهم سازند و هر از گاهی همسر خود را غافل گیر کنند. در این مقاله به روش هایی اشاره شده است که با کمک آن می توانید به رابطه خود شور و هیجان ببخشید.

پیشنهاد مشاور: رفتارها و حرف های دوران نامزدی

به یاد داشته باشید که رابطه شما مانند یک نهال کوچک است که به توجه و مراقبت نیاز دارد در غیر این صوت پژمرده شده و از بین می رود.

شیطنت های دوران نامزدی در راستای تقویت رابطه

برای تقویت رابطه خود به موارد زیر دقت کنید.

بدون دلیل به یکدیگر کادو بدهید

کادو دادن یکی از چیزهایی است که به همسرتان نشان می دهد به یاد او بوده اید، به خاطر داشته باشید که اندازه و قیمت این کادو مهم نیست. سعی کنید در طول حرف های همسرتان متوجه شوید که چه چیزی دوست دارد و آن را برای او تهیه کنید.

شیطنت های دوره نامزدی ناگفته روانشناسی (1)

به سرگرمی های او علاقه نشان بدهید

هر فرد به یک کار علاقه خاصی دارد که ممکن است از نظر دیگران عجیب به نظر برسد به طور مثال ممکن است همسر شما به فیلم دیدن علاقه خیلی زیادی داشته باشد بنابراین یک فیلم مناسب انتخاب کنید و سعی کنید محیط خانه را برای دیدن فیلم مناسب کنید. خرید خوراکی و تنقلات نیز می تواند فکر خوبی باشد. مطمئن باشید همسر  یا نامزد شما از این که به سرگرمی او علاقه نشان می دهید لذت می برد.

این سرگرمی می تواند اسب سواری، تیراندازی، خرید، کتاب خواندن یا هر چیز دیگری باشد.

پیشنهاد مشاور: آیا می توان با ازدواج رفتار نامزد را تغییر داد؟

شیطنت های دوره نامزدی ناگفته روانشناسی (1)مسافرت

ممکن است در دوران نامزدی نتوانید به سفر بروید ولی به راحتی و با کمک اینترنت می توانید مکان های گردشگری مناسب را در اطراف شهر خود انتخاب کنید. با این کار همسرتان احساس می کند که برای وقتی که با او می گذارنید اهمیت قائل هستید و برنامه ریزی می کنید.

پیشنهاد مشاور: رفتار با نامزد

غذای مورد علاقه او را درست کنید

اگر برای ناهار یا شام بیرون می روید سعی کنید غذای مورد علاقه همسرتان را درست کنید، برخلاف چیزی که فکر می کنید مرد ها نیز می توانند این کار را انجام دهند. با این کار می توانید به نامزد خود نشان دهید که سلیقه او را می دانید و برای او احترام قائل هستید.

یک دفترچه خاطرات دو نفره درست کنید

می توانید عکس های دو نفره خود را در دفترچه قرار دهید و برای هرکدام توضیح بنویسید با هدیه دادن این دفترچه ارزشمند به همسر یا نامزدتان تمام وقایع خوبی را که کنار یکدیگر داشته اید به او یادآوری می کنید.


روز تولد | شیطنت های دوران نامزدی

به یاد داشته باشید که روز تولد هرکس تنها روزی است که کاملا برای او است. در این روز سعی کنید علاوه بر هدیه به فعالیت هایی بپردازید که همسرتان انتخاب می کند. به هیچ عنوان تاریخ این روز را فراموش نکنید.


پیامک

این کار می تواند وقتی همسرتان خسته از کار به گوشی خود نگاه می کند به او انرژی بدهد. چند وقت یک بار یک پیام محبت آمیز به همسر خود بفرستید و از او برای تمام کارها و تلاش هایش تشکر کنید، برای این کار می توانید از جملاتی مانند:

  • «نمی توانم زندگیم را بدون تو تصور بکنم»،
  • «مرسی که برای آرامشم تلاش می کنی»،
  • «هر روز بیش تر عاشق تو می شوم»،
  • «هر روز خدا را شکر می کنم که تورو به من داد»
  • و جملات دیگر استفاده کنید.


انجام کارها

هرکس ممکن است از انجام دادن یک سری کارها بدش بیاید، سعی کنید وقتی همسرتان خواب یا سر کار است این کار را برای او انجام دهید.

 البته دقت کنید که این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید تا تازگی خودش را حفظ کند.

پیشنهاد مشاور: شناخت تیپ شخصیتی نامزد را بیاموزید


شیطنت های دوره نامزدی ناگفته روانشناسی (1)

تعریف کردن

هنوز کسی نمی داند چه جادویی در تعریف کردن وجود دارد. سعی کنید از دست پخت، رانندگی، ویژگی های رفتاری و اخلاق او تعریف کنید. به طور مثال پس از این که از مهمانی بیرون آمدید به او بگویید که عاشق رفتار او در جمع هستید.

پیشنهاد مشاور: آیا برای ازدواج آمادگی دارید؟ + تست آمادگی برای ازدواج

گل

هنوز مشخص نیست چرا ولی اغلب خانم ها علاقه شدیدی به گل دارند مخصوصا اگر دسته گل طبیعی و رنگارنگ باشد. البته برخی از خانم ها نیز ترجیح می دهند که گل های طبیعی داشته باشند زیرا دسته های گل در نهایت خشک می شوند.

شیطنت های دوره نامزدی ناگفته روانشناسی (1)

کارهای کوچک

به هیچ عنوان از اهمیت کارهای کوچک غافل نشوید.

به صحبت های همسر خود دقت کنید، با این کار متوجه می شوید که به چه چیزهایی نیاز دارند و می‌توانید با تهیه یا انجام این کارها به او نشان دهید که چقدر برای شما ارزشمند هستند.


توهین نکنید

به هیچ عنوان احساسات نامزد یا همسر خود را مسخره نکنید. کلید یک زندگی موفق بیان صادقانه احساسات بدون هیچگونه ترس و اضطرابی است.

اگر علاقه دارید که زندگی مشترک شما سالم و صادقانه باشد باید به احساسات یکدیگر احترام بگذارید.


فعالیت های جدید را تجربه کنید | شیطنت های دوران نامزدی

تجربه فعالیت های جدید می تواند شادابی و طراوت اولیه زندگی زناشویی را حفظ کند ممکن است انجام این کار آسان نباشد ولی پس از مدتی امتحان کارهای جدید باعث تقویت روحیه شما و همسرتان می گردد.


غافل گیر کردن یا سوپرایز

همیشه به یاد داشته باشید که غافل گیر کردن همسرتان ( درصورتی که علاقه داشته باشد) می تواند او را بسیار خوشحال سازد.

این سوپرایز می تواند غذای مورد علاقه او در کنار شمع و گل باشد.

شیطنت های دوره نامزدی ناگفته روانشناسی (1)

صداقت

همیشه با همسر خود صادق باشید. این موضوع هیچگاه نباید زیر پا گذاشته شود.

 از بین رفتن اعتماد بین زوجین عواقب زیادی به همراه دارد و می تواند زندگی مشترک شما را نابود سازد.

صداقت ممکن است در برخی از شرایط واقعا سخت و غیرممکن به نظر برسد اما به یاد داشته باشید که عدم صداقت صدمه بیش تری به رابطه شما می زند.


به خودتان برسید

به یاد داشته باشید که ابن موضوع بدین معنی نیست که باید بی نقص باشید، اما آراستگی شما باعث می شود که همسر شما نیز احساس بهتری پیدا کند و بیش تر به شما افتخار کند.


دلبری

مشکلی که بسیاری از زوج ها با آن روبرو می شوند عدم وجود دلبری و روابط خشک و بی روح بین زوج ها است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که زوجین دیگر تلاشی برای ایجاد روابط عاشقانه بین یکدیگر نمی کنند و رابطه آن ها به سمت یکنواختی می رود .

سعی کنید که همیشه آتش عشق و دلبری را بین خود روشن نگه دارید.


خلاقیت

روش های مختلفی برای ابراز علاقه وجود دارد، سعی کنید یکنواختی را در رابطه خود از بین ببرید. خلاقیت باعث می شود که همیشه تلاش کنید و این کار به پیشرفت رابطه شما کمک می کند.

به هیچ عنوان نگران نباشید که خلاقیت های شما احمقانه به نظر برسد، پس از مدتی درک می کنید که خلاقیت شما چگونه باعث افزایش شق بین شما و همسرتان می شود.


چادر زدن

ممکن است این گزینه به ذهن شما نرسد اما با چادر زدن در یک روز بارانی یا آفتابی و کنار گذاشتن هر گونه شبکه مجازی می توانید بیش تر به همسر خود نزدیک شود و با یکدیگر وقت بگذرانید، حتما در کنار انجام این کار یک ورزش مانند والیبال را هم در نظر بگیرید.

روز خاص

زوجین می توانند یک روز خاص در سال را برای خود انتخاب کنند که در آن تنها به فعالیت های دو نفره بپردازند و از اینترنت یا شبکه های مجازی فاصله بگیرند. در این روز زوجین می توانند با یکدیگر قدم بزنند، فیلم ببینند، ورزش کنند و به سینما یا تئاتر بروند. اما در هر حال باید برای انجام این فعالیت با یکدیگر توافق داشته باشند.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره دوره نامزدی "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.