رفتار عاشقانه با همسر چگونه باید باشد؟ بسیاری از افراد فکر می کنند که سازگاری حقیقی و عشق واقعی به همسر به معنای همفکر بودن است. مثل اتفاقی که در فیلم ها و کتاب ها زیاد دیده می شود، نگاه افراد به یکدیگر جلب می شود، وقتی دیگری ناراحت است احساسات او را متوجه می شوند و همیشه هرکاری می کنند تا یکدیگر را خوشحال کنند.

باورهای نادرست در رفتار عاشقانه با همسر

در هر باور نادرستی حقیقتی وجود دارد. دوستان، عاشقان، همکاران و همسران هنگامی که احساسات یکدیگر را درک کنند بهتر می توانند از پس کارها برآیند و نسبت به یکدیگر حساس تر می شوند و واکنش های یکدیگر را بهتر پیشبینی می کنند.

با وجود این ممکن است افراد در خواندن احساسات دیگران اشتباه کنند مثلا ممکن است شما احساس کنید همسرتان عصبی است در حالی که او عصبی نیست و به او اصرار کنید که چرا عصبی است، همین مسئله به تنهایی ممکن است باعث دعوا یا مشکل بشود.

رفتار عاشقانه با همسر حساس

همسرم احساسات من را بیشتر از خودم می شناسد؟

بسیار دیده می شوند که افراد احساس می کنند همسرشان را بهتر از خودش می شناسند. هیچ کس نمی تواند دیگری را بهتر از خود انسان بشناسد و هیچ فردی ذهن خوانی بلد نیست.

هیچ وقت به کسی نگویید که چگونه فکر می کند یا چگونه احساس می کند. من بسیاری از وقت ها می شنوم که افراد می گویند:

«لازم نیست احساسات خود را به او توضیح دهم اگر او واقعا مرا دوست داشته باشد و مرا بشناسد خودش متوجه می شود».

 یا می گویند « او خودش باید متوجه شود من چه حسی دارم اگر برای او توضیح دهم که دیگر فایده ای ندارد» این افراد فکر می کنند که اگر شخص مقابلشان متوجه احساسات آن ها نشود به این معنی است که آن ها را دوست ندارد.

نیاز به رابطه جنسی را به همسرمان نگوییم؟

این باور در روابط جنسی بسیار مشاهده می شود که زوجین حاضر نیستند به شوهرشان بگویند دوست دارند چگونه با آن ها ارتباط برقرار شود آن ها می گویند که خود همسرشان باید متوجه این موضوع شود. به طور مثال می گویند:

 « اگر او واقعا عاشق من باشد می داند که چگونه مرا راضی نگه دارد. اگر لازم باشد به او بگویم چکار کند یا نکند یعنی برای هم ساخته نشده ایم.»

هیچ کس نمی تواند احساسات دیگری را کامل درک کند و انسان هم موجودی نیست که بر اساس غرایز خود عمل کند پس به دلیل وجود تمام پیچیدگی های انسان لازم است که خواسته های خود را به زبان بیاوریم.

رفتار عاشقانه با همسر حساس

گربه را دم حجله بکشید!

رفتارهای دیگری هم وجود دارد که جزو باورهای نادرست به شمار می روند به طور مثال «گربه را دم حجله کشتن» یا « به او نشون بده رییس کیه » از این دسته باورها به شمار می آیند. 

به یاد داشته باشید که کشمکش بر سر قدرت به طلاق و جدایی ختم می شود.

البته توانایی این که احساسات دیگران را حدس بزنیم و آن ها را خوش حال کنیم یک امتیاز به حساب می آید، مثلا او را با عطر مورد علاقه، فیلم مورد علاقه یا صبحانه مورد علاقه او خوشحال کنید.

اگر این نگرانی ها و توجه ها وجود نداشته باشد، زندگی شیرینی خودش را از دست می دهد و اتحاد بین زوجین کمرنگ می شود. ولی نباید برعکس این موضوع فکر کرد:

«اگر به راستی دوستم داشت فلان کار را برایم انجام می داد.» مراقب اینگونه تفکرات باشید و به جای آن به همسرتان بگویید که وقتی فلان کار را انجام می دهد احساس می کنید شما را بیش تر دوست دارد.

رفتار عاشقانه با همسر حساس

روش درست رفتار عاشقانه با همسر

زن و شوهر باید به یکدیگر یاد بدهند که چگونه با هم همراه باشند و شانه به شانه هم مشکلات را رد کنند. با ذهن خوانی یا حدس زدن ممکن است به احساسات همسرتان آسیب بزنید.

انتظار هم نداشته باشید که فکر و احساسات شما را بدون این که چیزی بگویید متوجه شوند.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره ازدواج همچون "مرکز مشاوره ستاره زندگی" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.