شوهر دروغگو و پنهان کار، درمان دروغگویی شوهر. در این مقاله راه های تشخیص دروغگویی همسر و درمان آن ذکر شده است.

دروغ شنیدن از سوی کسی که در زندگی تان برای او ارزش قائل هستید، مثلاً همسرتان، می تواند دلخراش باشد. این به این دلیل است که به آن ها اعتماد داشته و این دروغگویی باعث می شود که ناگهان تمام اعتماد خود را از دست بدهید. با این حال، اگر مشکوک هستید که همسرتان به شما دروغ می گوید می توانید موارد زیر را بررسی کنید:
با این حال، فراموش نکنید که دلیل دروغ نیز مهم است. اگر همسرتان برای نجات شما از یک موقعیت خاص به شما دروغ می گوید نباید بیش از اندازه ناراحت شوید زیرا همسرتان به دلیل اهمیتی که به شما می دهد دروغ گفته است.
اما اگر فکر می‌کنید همسرتان همیشه دروغ می‌گوید باید برای تغییر شرایط فکری کنید زیرا زندگی مشترک بدون اعتماد نمی تواند ادامه پیدا کند.

پیشنهاد مشاور: عواقب دروغ گفتن در رابطه| آیا همسرم به من دروغ می گوید؟

چرا همسرم دروغ می گوید؟

وقتی متوجه می شوید که همسرتان با شما ناصادق بوده است، ممکن است تعجب کنید که چرا با شما صادق نیست. در ادامه دلایلی آمده است که می تواند باعث دروغگویی همسرتان شده باشد:

 • همسرتان ممکن است به شما دروغ بگوید زیرا قول داده کاری انجام دهد اما به آن قول عمل نکرده است.
 • او ممکن است قصد داشته باشد که برخی از عادات خود را تغییر دهد اما موفق به انجام این کار نشده است.
 • همسرتان ممکن است زودتر شما را ناامید کرده باشد و از اینکه اگر دوباره کاری اشتباه انجام دهد، از واکنش شما می ترسد.
 • آن ها ممکن است برای جلوگیری از درگیری به شما دروغ بگویند.
 • همسر شما ممکن است دروغ بگوید زیرا می ترسد شما را از دست بدهد یا از طرف شما طرد شود.
 • آن ها برای کنترل یک موقعیت خاص و تبدیل آن به نفع خود دروغ می گویند.
 • همسر شما برای پنهان کردن خیانت خود دروغ می گوید ( دروغ گفتن می تواند نشانه خیانت باشد)
 • آن ها دروغ می گویند تا خود را فردی با استعداد، خاص یا موفق نشان دهد.

12 نشانه شوهر دروغگو و پنهان کار

دروغ از بین برنده اعتماد است. دروغ گفتن در رابطه می تواند مسائل را پیچیده کرده و مشکلاتی را ایجاد کند که ممکن است نامتناسب باشد و پیامدهای جدی برای رابطه شما داشته باشد.

1. همسرتان غیرعادی صحبت می کند

شما حتما نحوه صحبت کردن همسرتان را می شناسید. بنابراین اگر همسرتان به طرز عجیبی صحبت کند متوجه خواهید شد. اگر همسرتان مانند همیشه صحبت نمی کند می توانید مشکوک باشید که همسرتان به شما دروغ می گوید.

چرا؟ زیرا افرادی که دروغ می گویند معمولا لحن صدا، زیر و بم و سرعت گفتار خود را تغییر می دهند تا دروغ خود را پنهان کنند. اگر متوجه شدید که همسرتان در موقعیت‌های خاص خیلی سریع‌تر از حد معمول صحبت می‌کند، می‌تواند به این دلیل باشد که تا حدودی دروغ می گوید یا چیزی را پنهان می کند.

2. حرکات چشم

آیا همسرتان هنگام صحبت در مورد موضوعات خاصی از تماس چشمی اجتناب می کند؟ اگر بله، پس این امکان وجود دارد که آن ها چیزی را از شما پنهان می کنند. حتی ممکن است وقتی شما سعی می کنید در مورد چیزی صحبت کنید که آن ها سعی در پنهان کردن آن دارند، مکرراً شروع به پلک زدن کنند.

اگر می‌خواهید بفهمید که همسرتان در مورد خیانت دروغ می‌گوید یا نه، به حالات چهره و رفتار او توجه کنید.

3. همسرتان بیش از حد بی قراری می کند| با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم نی نی سایت

بی قراری در واقع نشانه های تشدید اضطراب و عصبی است که افراد وقتی به کسی دروغ می گویند تجربه می کنند به طور مثال مضطرب می شوند، عرق می کنند و یا دست ها و پاهای خود را بیش از حد حرکت می دهند.

پیشنهاد مشاور: تست دروغگویی، فریبکاری و کلاهبرداری همسر

4. زبان بدن

وقتی همسرتان به شما دروغ می گوید ممکن است خود را از شما دور کند، از جایش بلند شود و در حین صحبت با شما احساس آشفتگی کند، حتی ممکن است عرق کند یا قرمز شود.

علائم زبان بدن همسر به هیچ وجه به بزرگی دروغ ربطی ندارد. اگر نمی‌توانید این احساس را که «شوهرم دروغ می‌گوید و چیزها را پنهان می‌کند» از خود دور کنید، بیشتر به تحلیل زبان بدن او بپردازید و ممکن است بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی راست می‌گوید و چه زمانی نه.

5. همسرتان باعث می شود نسبت به افکارتان تردید داشته باشید

اگر همسرتان گفتگو و حقیقت را طوری تحریف کند که شروع به زیر سوال بردن خود و افکارتان کنید، به این معنی است که چیزی اشتباه است. اگر در پایان هر مکالمه شما سرزنش می شوید، وقت آن رسیده است که موضوع را بیشتر بررسی کنید تا بفهمید واقعاً چه خبر است.

6. همسرتان سعی می کند حواس شما را پرت کند

همسر دروغگو ممکن است سعی کند از موضوعات اجتناب کند یا بحث را تغییر دهد. آن ها ممکن است سعی کنند با مطرح کردن موضوعات دیگر و تغییر مسیر گفتگو، حواس شما را پرت کنند و اگر همسرتان نتواند این کار را انجام دهد، توجه را به شما جلب می‌کند تا در کانون توجه قرار نگیرید.

7. آن ها بیش از حد تدافعی می شوند

اگر متوجه شدید که همسرتان حتی برای ساده ترین چیزها هم توضیحات طولانی بی مورد می دهد، به احتمال زیاد به شما دروغ می گوید. آن ها عمیقاً در مورد جزئیات مسائل حرف زده و بیش از حد خود را توضیح می دهند.

9. احساس می کنید همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست

وقتی صحبت از احساسات درونی شد، اگر صدای کوچکی در سرتان می شنوید که می‌گوید ازدواج شما مملو از دروغ است، آن را نادیده نگیرید. به عنوان نزدیک ترین فرد به همسرتان، بلافاصله احساس خواهید کرد که به شما دروغ می گویند و چیزی اشتباه است البته احساسات همیشه درست نیستند بنابراین با احساسات خود تصمیم نگیرید و حتما نشانه ها را پیگیری کنید.

پیشنهاد مشاور: 33 نشانه که با فرد خودشیفته ازدواج کرده اید

10.  داستان های همسرتان معنا ندارد

وقتی همسرتان به شما دروغ می گوید، ممکن است در داستان های او ناسازگاری وجود داشته باشد، یا اگر دوباره در مورد همان حادثه از آن ها سؤال شود، ممکن است جزئیات خاصی را حذف یا تغییر دهند. برای دستگیری همسر دروغگو خود، از او بخواهید که پس از گذشت مدتی، داستان خود را از یک رویداد خاص بازگو کند.

دروغگوها معمولاً در نهایت اشتباه می کنند و جزئیات جزئی را در داستان های خود تغییر می دهند. اگر متوجه چنین ناهماهنگی هایی شدید بهتراست از آن ها سوال بپرسید یا از آن ها بخواهید که حقیقت را بگویند.

درمان دروغگویی شوهر

برخورد با دروغگویی همسر دشوار می باشد، ممکن است احساس کنید که اعتماد شکسته شده است و دیگر نمی توانید همسرتان را باور کنید اما بهتراست که درست با این شرایط برخورد کنید برای این کار بهتر است از مشاور کمک بگیرید یا موارد زیر را مد نظر بگیرید:

 • سعی کنید بفهمید که چرا همسرتان به شما دروغ گفته است.
 • با همسرتان آرام و فهمیده صحبت کنید و به آن ها حمله نکنید.
 • همسرتان را مستقیماً سرزنش نکنید و قبل از شنیدن سخنان او از قضاوت بپرهیزید.
 • سوالات مشخص و مستقیم بپرسید به یاد داشته باشید که سوالات مستقیم پاسخ مستقیم می گیرند.
 • به او یادآوری کنید که دروغ چه عواقبی در زندگی مشترک به همراه دارد.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره خانواده" مرکز مشاوره ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت از طریق  02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 انجام می شود.