اگر می خواهید در مورد مدت زمان آشنایی قبل ازدواج بدانید، حتما بخوانید. امروزه بسیاری از دختران و پسران یک یا چند بار وارد رابطه عاطفی شده اند و آن را تجربه کرده اند در بعضی موارد به آن ها آسیب هایی وارد شده است و از رابطه شکست خورده اند و در بعضی موارد رابطه آن ها به ازدواج  ختم شده است.

سوالی که برای بسیاری از دختران و پسران که قصد ازدواج دارند پیش می آید این می باشد که مدت زمان مناسب برای این پیوند چه مدت می باشد، افرادی که می خواهند با هم ازدواج کنند باید شناخت نسبی از یکدیگر داشته باشند و همه جوانب را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند تصمیم درستی برای آینده و زندگی مشترک خود بگیرند و درگیر شکست و طلاق نشوند.

در صورتی که دو طرف تقریبا از یکدیگر شناخت داشته باشند و قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کنند می توانند انتخاب درست تری داشته باشند و مشاور در این امر به آن ها کمک می کند.

در این مقاله در مورد مدت زمان آشنایی قبل از ازدواج و راه های تشخیص آن به طور کامل مطرح شده است.

مدت زمان لازم برای آشنایی قبل از ازدواج

هنگامی که رابطه عاطفی بین دو نفر به وجود می آید مراحل مختلفی را باید طی کرد، در مرحله اول افراد حس بسیار شیرین و خوبی دارند و تجربه های شیرینی برای آن ها اتفاق می افتد و درگیر احساسات قوی و شدید می شوند و در بسیاری مواقعی فکر می کنند که آن فرد نیمه گمشده آن ها می باشد و تصمیم به ازدواج با او می گیرند و به فکر تشکیل خانواده هستند.

برای این که افراد ازدواج موفقی داشته باشند باید برای شناخت یکدیگر وقت بگذارند تا بتوانند با یکدیگر آشنا شوند، آن ها اگر نتوانند با یکدیگر به خوبی آشنا شوند و به شناخت کافی نرسند در زندگی با مشکلات و آسیب هایی مواجه می شوند و حتی ممکن است از یکدیگر جدا شده و طلاق بگیرند.

بسیاری از افراد این شناخت و مراحل آشنایی را در دوره نامزدی طی کرده اند که در این صورت این مسئله با آگاهی والدین و از راه درست شکل گرفته است.

مدت زمان آشنایی قبل ازدواج

بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که مردان و زنانی که رابطه آشنایی آن ها حدوداً تا 1.5 سال طول کشیده است به احتمال 20 درصد کمتر درگیر طلاق می شوند و افرادی که حدود 2.5 سال و یا بیشتر صرف آشنایی کرده اند تقریبا حدود 50 درصد کم تر طلاق عاطفی و قانونی می گیرند.

البته زمان آشنایی به سن هم مربوط می شود و زمان آشنایی قبل از ازدواج برای سن های 20 با 30 و 40 متفاوت می باشد و افرادی که تجربه بیشتری دارند زمان کمتری برای آشنایی آن ها لازم می باشد.

تشخیص مدت زمان مناسب برای ازدواج

یکی از مهم ترین انتخاب هایی که فرد برای آینده خود باید انجام دهد انتخاب همسر و ازدواج می باشد به طوری که ازدواج یکی از بزرگ ترین اتفاقات زندگی هر فردی بوده و بر روی آینده فرد و خود شخص تاثیر می گذارد.

به همین دلیل برای این که زنان و مردان یکدیگر را قبل از ازدواج به خوبی بشناسند باید مدت زمان مناسبی را برای این پیوند در نظر بگیرند تا به شناخت کافی برسند، در این مقاله چند نمونه از مواردی که برای آشنایی لازم است را مورد بررسی قرار می دهیم.

تحقیقات قبل از ازدواج برای آشنایی

در گذشته تحقیقات قبل از ازدواج مرسوم بوده و افراد در طول این تحقیقات اطلاعاتی در مورد ابعاد مختلف و مهم زندگی شخص به دست می آوردند.

اما اگر این تحقیقات به درستی انجام شود باعث می شود که اطلاعات زیادی در مورد سابقه خانوادگی و شخصی فرد، شناخت بهتر فرد و بسیاری دیگر به دست آید و فرد بتواند ازدواج بهتر و موفق تری داشته باشد.

برای این تحقیقات باید زمان کافی گذاشته شود و زمانی که این تحقیقات کامل شود، دو نفر تقریبا از یکدیگر شناخت پیدا کرده و از یکدیگر مطمئن می شوند در این صورت باید به طور جدی در مورد ازدواج اقدام کنند و با یکدیگر ازدواج کنند.

مشاوره قبل ازدواج برای آشنایی بیشتر

یکی از روش هایی که دختر و پسر می توانند به آشنایی لازم نسبت به یکدیگر برسند مشاوره قبل از ازدواج می باشد در این حالت آن ها به کمک مشاوره می توانند به تصمیم گیری درستی برسند و به ازدواج به طور جدی فکر کنند.

اگر آن ها با گذشت از جلسات صلاح خود را در این ازدواج دیدند در این صورت زمان مناسبی است تا دختر و پسر با یکدیگر ازدواج کنند.

زیرا مشاوره با استفاده از علم و آگاهی هایی که در این زمینه دارد سوالاتی را می پرسد و مصاحبه هایی را با افراد انجام می دهد که باعث می شود دو نفر به اشتراکات لازم برسند و به خوبی یکدیگر را بشناسند.

آشنایی با شخصیت و علایق فرد

دختر و پسری که وارد رابطه دوستی می شوند تقریبا در این رابطه با شخصیت یکدیگر تا حدودی آشنا می شوند و نسبت به علایق و سلیقه های یکدیگر با خبر هستند، در این صورت هنگامی که آن ها به شناخت رسیدند می توانند در مورد خواستگاری و ازدواج با یکدیگر صحبت کنند.

شخصیت زنان با مردان متفاوت است و به همین دلیل راه های شناخت زنان قبل از ازدواج با شناخت مردان متفاوت می باشد زیرا نوع تربیت، بیولوژیک و شخصیت آن ها با یکدیگر متفاوت است و در صورتی که دو طرف راه های شناخت را بشناسد راحت تر می تواند به آشنایی برسد.

پیشنهاد مشاور: چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

مدت زمان آشنایی قبل ازدواج

در اوایل ازدواجمعمولا افراد نقاط قوت خود را پر رنگ تر نشان می دهند و سعی می کنند ویژگی های مثبت و خوب شان را نشان دهند که این زمان برای تصمیم در مورد ازدواج مناسب نمی باشد.

آن ها برای آشنایی باید زمان بیشتری را بگذارند و به مرور زمان با اهداف یکدیگر آشنا شوند و در صورت عدم تداخل اهداف می توانند زندگی مشترکی را تشکیل دهند و در زندگی خود موفق باشند.

مهارت های لازم برای ازدواج

فرد قبل از ازدواج ابتدا باید مهارت های قبل ازدواج را به خوبی یاد بگیرد تا زمانی که مشکلی ایجاد شد بداند چطور آن را حل کند و در مورد خود و خواسته هایش به شناخت کامل برسد و مسئولیت پذیر باشد، در این صورت می تواند وارد زندگی مشترک شود و سال های سال در کنار یکدیگر به خوبی خوشی زندگی کنند.

فرد برای ازدواج ابتدا باید در زمینه فردی آمادگی لازم را داشته باشد و این آمادگی فردی بسیار اهمیت دارد زیرا تا زمانی که فرد به بلوغ عاطفی و استقلال شخصی نرسیده باشد نمی توانند به ازدواج فکر کند و تشکیل زندگی مشترک موفق برای او دشوار و سخت خواهد بود.

علائم جذب کننده اولیه

گاهی اوقات در ابتدا برخی موارد برای فرد مشکل ساز نیست و حتی برای او بسیار جذاب می باشد اما بعد از مدتی ممکن است برای فرد خسته کننده و اذیت کننده شود و به عبارتی این ویژگی روی اعصاب فرد باشد.

بنابراین باید زمان مناسبی به رابطه اختصاص داده شود تا دختر و پسر به میزان سازگاری لازم در مورد زندگی با یکدیگر برسند و مشخص کنند تا چه حد این سازگاری وجود دارد.

این موضوع به میزان ارتباط آن ها و تعداد رفت و آمد ها و وقت هایی که دختر و پسر با هم می گذارند بستگی دارد و هر چه وقت بیشتری صرف شناخت کنند به نتیجه بهتری می رسند.

پیشنهاد مشاور: آیا برای ازدواج آمادگی دارید؟ + تست آمادگی برای ازدواج

وجود عناصر عشق قبل از ازدواج

برای این که افراد بتوانند یک زندگی مشترک موفق با فرد مورد علاقه خود داشته باشند باید سه عنصر مثلث عشق را در نظر بگیرند. این سه عنصر تاکنون توسط بسیاری از روانشناسان مطرح شده است بنابراین بهتر است به این موارد توجه ویژه ای کنید.

مثلث عشق شامل صمیمیت، تعهد، شور هیجان یا همان شهوت می باشد و این عناصر باید بین آن ها وجود داشته باشد. در صورتی که هر یک از این عنصر ها نباشد یا به میزان کمی وجود داشته باشد، اختلاف بین زوجین ایجاد می شود و مشکلاتی در زندگی زوجین به وجود می آید.

اعتماد به یکدیگر کلید ازدواج موفق

یکی از مهم ترین عواملی که برای ازدواج باید به آن توجه کرد "اعتماد" می باشد ، اعتماد در طی زمان به وجود می آید و هر چه شناخت بیشتر شود اعتماد نیز بیشتر می شود و اگر فرد به طرف مقابل خود اعتماد نداشته باشد در مورد هر مسئله از او سوال می کند و مداوم او را مورد سوال قرار می دهد که این به معنی عدم اعتماد می باشد که در زندگی و آینده فرد مشکلاتی را به وجود می آورد.

پیشنهاد مشاور: با همسر بدبین چگونه رفتار کنیم؟

مدت زمان آشنایی قبل ازدواج

کلام آخر مرکز مشاوره ستاره

ازدواج امر بسیار مهمی می باشد که نباید در مورد آن عجله کرد زیرا اگر انتخاب اشتباهی کنید ممکن است آسیب های جبران ناپذیری برای فرد به وجود آید پس باید قبل از ازدواج به شناخت کامل برسید و هنگامی که احساس آشنایی کردید و از احساس خود مطمئن شدید میتوانید اقدامات لازم برای ازدواج را انجام دهید.

در غیر این صورت باید به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید تا راه خوبی را در اختیار شما بگذارد و به نتیجه گیری صحیحی و درستی برسید.

سوالات متداول

  • مدت زمان لازم برای آشنایی قبل از ازدواج چه مقدار است؟

برای این که افراد ازدواج موفق و درستی داشته باشند باید برای آشنایی یکدیگر وقت و زمان کافی بگذارند و به شناخت کافی برسند اگر آن ها نتواند به شناخت صحیحی برسند در این صورت مشکلاتی برای آن ها به وجود می آید که در متن مقاله زمان مناسب مطرح شده است.

  • تشخیص زمان مناسب برای ازدواج به چه صورتی است؟

زمانی افراد نسبت به ازدواج به آمادگی کامل می رسند که نسبت به بسیاری از مسائل به شناخت کافی رسیده باشند که در متن مقاله این عوامل شرح داده شده است.

  • برای شناخت زمان مناسب چه کنیم ؟

برای این که به شناخت زمان مناسب در ازدواج برسید باید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید که در این مقاله توضیحاتی  در این باره ارائه شده است.

جهت رزرو وقت مشاوره ازدواج با شماره های 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 تماس حاصل فرمایید.