نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را می توان مشخص کرد؟ آیا می خواهید بدانید شریک عاطفی تان آمادگی شروع زندگی مشترک با شما را دارد یا خیر؟ به طور معمول خانم ها با هدف ازدواج وارد رابطه عاطفی می شوند به همین دلیل باید از نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند برای ادامه رابطه شان تصمیم بگیرند، شرایط ازدواج به دو دسته شرایط فردی و اجتماعی تقسیم می شوند.

آمادگی های قبل از ازدواج

منظور از شرایط فردی ویژگی های شخصیتی فرد می باشد آیا او توان فکری لازم برای قبول کردن و مدیریت زندگی مشترک را دارد؟ در ادامه مقاله به پاسخ این پرسش ها می پردازیم و بر اساس آن ها نشانه آمادگی مردان را برای ازدواج مورد بررسی قرار می دهیم. مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا دیدگاه جامع تری نسبت به این موضوع داشته باشید.

مرد مناسب برای ازدواج

بسیاری از زنان نمی توانند تشخیص دهند که آیا فردی که انتخاب کرده اند مناسب زندگی آینده آن ها می باشد یا خیر، موارد زیر نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج می باشد.

فایل صوتی و پادکست صوتی این مطلب

1. نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج، عمل گرایی

اولین مشخصه ی آمادگی برای ازدواج مردان که باید به آن توجه شود ویژگی عملگرا بودن فرد می باشد، مردانی که آمادگی ازدواج دارند مردانی فعال می باشند این مردان در هیچ کدام از موضوعاتی که مربوط به ازدواج می شود تظاهر نمی کنند بلکه آن ها تمام جنبه های مقدماتی ازدواج را در نظر می گیرند و آن را در ذهن خود پرورانده اند و به مرحله فعلیت رسانده اند. اما این طور مردی کم پیدا می شود و هر دو طرف قبل از ازدواج برای این رسیدن به مرحله باید تلاش کنند و تلاش آن ها لازم و سودمند می باشد، از فرصت رابطه عاطفی قبل از ازدواج نهایت استفاده را بکنید و به یکدیگر کمک کنید تا شرایط مقدماتی ازدواج به فعلیت برسد.

پیشنهاد مشاور: 1000 سوالات ازدواج | کاملترین سوالات ازدواج به تفکیک جلسه

2. مردان آماده ازدواج حداقل های مالی را دارند

این دسته از مردان قبل از ازدواج شان در مورد مسائلی مانند خرید ماشین، خانه و پس انداز و غیره با یکدیگر صحبت می کنند و به طور کلی مردان سعی دارند تا اطلاعات اقتصادی شان را به اشتراک بگذارند تا اطمینان دیگران را جلب کنند، از طرف دیگر یکی از اصول لازم برای ازدواج، اعتماد و اطمینان زوجین نسبت به یکدیگر می باشد.

بنابراین مرد باید در امر ازدواج حداقل های اقتصادی را داشته باشد و هم چنین محرم دانستن شما از نشانه های آمادگی مردان در ازدواج می باشد و برخی از زنان برای انتخاب همسرشان مسائل مادی را در نظر می گیرند و به همین مردان نسبت به ابراز تمامی اطلاعات مالی شان بیش از پیش می ترسند، پس شما در این برهه می توانید ملاک های آمادگی را مد نظر قرار دهید

3. محدوده ی رابطه عاطفی قبل از ازدواج

در صورتی که محیط فیزیکی رابطه عاطفی قبل ازدواج بزرگ تر باشد، آمادگی احساسی شریک تان برای امر ازدواج بیشتر خواهد بود او هنگامی که در کنار شما می باشد ترس از دیده شدن توسط آشنایان را ندارد و هم چنین از همراهی شما در مکان های عمومی نمی ترسد و اگر لازم باشد شما را به مهمانی های خانوادگی خودشان دعوت می کند.

در صورتی که لازم باشد شما را به خانواده و آشنایان معرفی می کنند و اگر او کارهای خانه را انجام می دهد به این معنی می باشد که او آمادگی احساسی لازم برای ازدواج با شما را دارد. اگر رفتار او نشان می دهد که علاقه ندارد با شما در مکان های عمومی دیده شود احتمالا تمایلی به ازدواج و زندگی مشترک با شما ندارد.

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را بشناسید

4. از هر فرصتی برای ابراز عشق استفاده می کنند

یکی دیگر از نشانه های مردان برای ازدواج ابراز عشق به فرد مقابل می باشد، برای این که بدانید شریک عاطفی شما چقدر پایبندی احساسی دارد باید ببینید برای شاد کردن شما تا چه حد تلاش می کند، او از هر فرصتی باشد برای شاد کردن و خوشحال کردن شما استفاده می کنند و می خواهد با استفاده از بهانه های کوچک برای شما خنده و لحظات شادی را بسازد هم چنین او برای شما ارزش و احترام قائل است و روزهایی مانند ولنتاین، سالگرد و غیره را به هیچ وجه فراموش نمی کند در صورتی که این روزها را فراموش کند تمام تلاشش را انجام می دهد تا حسن نیت خود را برای شما به اثبات رساند.

پیشنهاد مشاور: 11 نشانه مردانی که فقط دنبال رابطه جنسی هستند

5. از بچه دار شدن حرف می زنند از آمادگی و شرایط لازم برای ازدواج

یکی از تفاوت های اساسی رابطه قبل از ازدواج با زندگی مشترک، فراهم شدن بستر بچه دار شدن می باشد، در صورتی که شریک زندگی تان در مورد بچه صحبت و شوخی می کند مطمئن باشید در تنهایی خود به این موضوع فکر کرده است و هم چنین او به ازدواج با شما و بچه دار شدن می کند و یکی از نشانه هایی مردی که آمادگی ازدواج با شما را دارد صحبت و شوخی در مورد بچه دار شدن می باشد.

6. از خود گذشتگی

مردانی که آمادگی ایجاد زندگی مشترک را کسب کرده اند بسیار از خود گذشته بوده و کم تر درگیر غرور و خودخواهی می شوند. از خود گذشتگی مردان کاملا قابل مشاهده است و نیاز به دقت خاصی نیست تا متوجه آن شوید، به طور مثال ممکن است فاصله زیادی را طی کند تا تنها شما را ملاقات کند و با شما صحبت کند.

از طرفی خودخواهی نشانه آماده نبودن برای تشکیل زندگی مشترک می باشد و نشانه این است که فرد هنوز نتوانسته منیت و غرور خود را کنار بگذارد و یک نفر دیگر را وارد دنیایش کند.

7. ملاقات با خانواده

به خاطر داشته باشید که مردی که می خواهد با شما آینده داشته باشد شما را به خانواده خود معرفی کرده و سعی می کند با خانواده شما آشنا شود. از طرفی دیگر مردی که برای این کار بهانه می آورد یا ترجیح می دهد اطلاعات خصوصی و خانوادگی خود را با شما به اشتراک نگذارد احتمالا برنامه ای برای آینده با شما ندارد. 

8. شما اولویت او هستید

این نشانه به سادگی قابل مشاهده است. برای درک بیش تر این موضوع سوالات زیر را از خودتان بپرسید.

  • آیا تماس های شما را پاسخ می دهد یا در صورت پاسخ ندادن خودش دوباره به شما زنگ می زند؟
  •  آیا به شما پیام می دهد یا شما همیشه اولین پیام را به او می دهید؟
  •  آیا برنامه هایش با شما اولویت او هستند یا به دلیل قرارهای کاری مختلف قرار با شما را به وقت دیگری موکول می کند؟

این سوالات می تواند در همه جنبه ها از جمله دیر رسیدن سر قرار، تمایل به وقت گذراندن با شما، پیدا کردن مکان های خاص برای بازدید و خرید و غیره باشد. با این سوالات می توانید متوجه شوید که چه جایگاهی در زندگی او دارید. 

9. در فعالیت های مورد علاقه شما شرکت می کند

شخصی که به شما علاقه مند باشد و شما را برای زندگی مشترک و آینده بخواهد دوست دارد شما را بهتر بشناسد برای همین سعی می کند که بیش تر علایق شما را دریابد و در فعالیت هایی که دوست دارید شرکت کند. از طرفی دیگر شخصی که فعالیت های مورد علاقه شما را کوچک می شمارد یا علاقه ای به شرکت در آن ها ندارد نشان می دهد که نمی خواهد در آینده او جایگاهی داشته باشید.

پیشنهاد مشاور: چگونگی شناخت مردان پیش از ازدواج

10. برنامه

یکی از نشانه های مردی که برای ازدواج اقدام کرده است وجود برنامه مالی، اقتصادی و غیره است. این بدین معنی است که همسر شما برنامه ای کامل برای رابطه با شما دارد، در این حالت فرد در مورد آینده زیاد حرف می زند و برنامه های تقریبا مشخصی برای خرید خانه، ماشین و غیره دارد. از طرفی شخصی که از آینده خود صحبت نمی کند یا هنگامی که از او در مورد آینده می پرسید برنامه ای ارائه نمی دهد قصدی برای ازدواج ندارد.

11. دقت زیاد از آمادگی و شرایط لازم برای ازدواج

مردان به زنانی که دوستشان دارند بسیار توجه می کنند و احساسات آن ها را مهم می دانند. ممکن است تنها به دلیل یک اخم که برای دیگران واضح نیست، نگران شود حال شما را بپرسد یا تنها به دلیل ناراحتی در تن صدای شما کنجکاو یا نگران شود. 

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج را بشناسید

12. به آرامش شما اهمیت می دهد

شخصی که شما را دوست دارد تا جایی که ممکن است به آرامش شما اهمیت می دهد و دوست ندارد سختی بکشید برای همین سعی می کند با حرف هایش و کارهایش به شما آرامش دهد.

به خاطر داشته باشید که تنش در همه زندگی ها وجود دارد و نمی توان زوجی را پیدا کرد که هیچ گاه با یکدیگر دعوا نکرده باشند اما مردی که شما را دوست داشته باشد به ناراحتی شما اهمیت می دهد و نمی گذارد این ناراحتی دوام پیدا کند.

13. به شخصیت شما اهمیت می دهد نشانه مرد مناسب برای ازدواج

مردی که شما را دوست داشته باشد اجازه می دهد که شخصیت خودتان را داشته باشید و سعی نمی کند آن را عوض کند یا شما را مجبور به کاری نمی کند که به آن رغبت ندارید. البته دقت داشته باشید که ممکن است پیشنهادهایی به شما در مورد لباس پوشیدن، حرف زدن یا غیره بدهد اما هیچ گاه شما را مجبور یا تهدید به کاری نمی کند. 

پیشنهاد مشاور:تقسیم وظایف در خانه | نظافت کردن با مرد و تعمیر وسایل با زن؟

14. به نظر شما اهمیت می دهد

فردی که شما را دوست داشته باشد به نظر شما اهمیت می دهد، به طور مثال از شما می خواهد برای او لباس انتخاب کنید یا هنگام خرید بارها نظر شما را می پرسد و از آن استفاده می کند. از طرف دیگر کسی که برای آینده برنامه نداشته باشد و تصمیم نداشته باشد که زندگی مشترکی با شما شکل دهد به نظر شما اهمیت نمی دهد و حتی اگر نظر شما را بپرسد باز هم کار خودش را انجام می دهد.

نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج

باید توجه داشته باشید که اثبات با تظاهر کردن فرق دارد هنگامی که این شرایط را در یک مرد دیدید قبول کنید که آن ها را در خود به شما اثبات کرده است، زیرا در چنین مواردی تظاهر کردن یکی از بزرگ ترین آفت های روابط و آشنایی قبل از ازدواج و حتی زندگی مشترک می باشد در صورتی که با گزینه ای رو به رو شدید  که در مورد آمادگی او شک دارید در این صورت می توانید از مشاوران متخصص کمک بگیرید.

هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که مردانی که مناسب ازدواج هستند علاوه بر آمادگی برای ازدواج نیاز به ویژگی های دیگری هم دارند که باید این ویژگی ها توسط متخصص ازدواج مورد بررسی قرار گیرد. تست های شخصیت جامعی که در مراکز مشاوره ستاره ایرانیان گرفته می شود می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

نتیجه گیری در مورد نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج

زمانی که زنان با نشانه های آمادگی مردان برای ازدواج آشنا شدند این نشانه ها به آن ها کمک می کند تا از جدیت طرف مقابل خود در دوران دوستی و آشنایی مطمئن شوند، زیرا بسیاری از زنان با هدف ازدواج یک رابطه را شروع می کنند و دوست دارند رابطه عاطفی شان جدی باشد و از جدی بودن آن مطمئن شوند برای این منظور می توانند از روانشناس کمک بگیرند تا مهارت های صحیح برقراری ارتباط با دوران آشنایی را به آن ها آموزش دهد تا رابطه موفقی را تجربه کنند. در این زمینه مرکز مشاوره ستاره ایرانیان خدماتی را ارائه می دهند تا در این زمینه یاری تان کنند.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره خانواده و ازدواج " مرکز مشاوره ستاره " تماس حاصل کنید، رزرو وقت 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 است.