موارد زیر سوالاتی است که در دوران نامزدی برای برخی از افراد پیش می آید و ذهن زوجین را به خود معطوف می کند، به این سوالات در طول مقاله پاسخ داده شده است:

نحوه خوابیدن در دوران نامزدی چگونه است؟

ترفند های دوران نامزدی برای دلربایی کردن

خواسته های مردان در دوران نامزدی چیست؟

شیطنت های دوران نامزدی چیست؟

خاطرات شیطنت دوران عقد لذت بخش است؟

خجالت در دوران عقد طبیعی است؟ و چگونه حل می شود؟

صحبت های تلفنی دوران نامزدی باید در مورد چه موضوعاتی باشد؟

نحوه خوابیدن در دوران نامزدی چگونه است؟

دوران نامزدی از نظر قانونی و عرفی به دو صورت است یا در قالب صیغه محرمیت  و یا در قالب عقد است. در حالت اول صیغه محرمیت خوانده می شود و زوجین حق تماس بدنی و دیدن هم دیگر را دارند نباید رابطه جنسی داشته باشند. در این دوران می توانند هم را آغوش بگیرند ولی رابطه جنسی شرعی و عرفی نیست. 

ولی هنگامی که زوجین عقد می کنند به صورت شرعی می توانند با هم رابطه داشته باشند ولی از نظر عرفی تا دوران عروسی معمولا در برخی فرهنگ ها جایز نیست. 

در این دوران می توانند زوجین کنار هم بخوابند و آرامش را تجربه کنند ولی رابطه جنسی بسته به اعتقادات و فرهنگ و مواردی که در بخش فوق گفته شد باید بررسی شود.

عدم آشنایی با کاندوم و وسایل کنترلی در دوران عقد می تواند سبب بارداری و مشکلات برای زوجین شود. پس باید به این نکات توجه شود. 

دوران نامزدی، دوران آشنایی و شناخت است و نباید طرفین را به سمت رابطه جنسی سوق دهد و لذت رابطه جنسی چشم و گوش آن ها را ببندد و از شناخت درست یکدیگر غافل شوند.

رابطه جنسی بعد از ازدواج سبب صمیمیت زوجین می شود ولی اگر این رابطه پیش از ازدواج رخ دهد سبب عادت کردن زوجین به هم و نادیده گرفتن معیارهای ازدواج می شود و از نظر برخی روانشناسان رابطه جنسی فقط بعد از ازدواج پذیرفته است.

ترفند های دوران نامزدی برای دلربایی کردن

دوران نامزدی هر دو طرف دوست دارند بهترین خودشان را بروز دهند و متاسفانه در برخی موارد، خود را بیش از اندازه خوب نشان می دهند.

این دوران نباید به فکر این باشید که خود را بهتر نشان دهید بلکه باید در شرایط مختلف خود واقعی را بروز دهید. 

البته ناز کردن و گفتن جملات محبت انگیز در حد تعادل می تواند رابطه را جذاب تر کند.

در این دوران و بخصوص بعد از ازدواج، ابراز عواطف سبب پایداری رابطه می شود.

مردان دوست دارند که همسرشان از آن ها تعریف کند و قدرت و توانمندی آن ها برای دیگران برشمرد.

زنان دوست دارند تا فرشته زندگی مردان باشند. دوست دارند همسرشان از دست پخت و جایگاه اجتماعی و رویاهای آن ها تعریف کنند.

آیا برخی صحبت ها و رفتارهایی در دوران نامزدی عجیب هستند؟

خواسته های مردان در دوران نامزدی چیست؟

در دوران نامزدی و عقد، به دلیل افزایش صمیمیت میان زوجین. طرفین نیاز جنسی پیدا می کنند که در مردان بیشتر است. در این روان مردان دوست دارند تا رفت و آمد زن خود را کنترل کنند و قدرت نمایی کنند. 

کنترل رفت و آمد در دوران نامزدی در حد تعادل نشانه دوست داشتن است تا وقتی  که برای طرفین آزاردهنده نباشد و سبب آزار زوجین نشود. در صورت بروز شکاکیت همسر پیش از ازدواج با مشاور صحبت کنید.

شیطنت های دوران نامزدی چیست؟

شیطنت های دوران نامزدی به خاطراتی در آینده تبدیل می شود . لحظاتی که هر زوج در پی تجربه های مشترک و جدید هستند. در این دوران باید دقت کنید که برخی رفتارها ممکن است سبب تضعیف رابطه شما شود. لذا در صورت مشاوره مواردی می توانید به مشاور ازدواج مراجعه کنید.

خاطرات شیطنت دوران عقد لذت بخش است؟

بسیاری از ما خاطرات شیرینی از دوران عقد داریم با اینکه این دوران استرس ها و چالش های خاص خود را دارد. 

مواظب باشید این خاطرات برای کس و هر جایی تعریف نشود چون ممکن است در برخی موارد خنده دار باشد ولی برای همسر شما ناراحت کننده باشد.

لذا خاطرات دوران عقد باید برای هر دو زوج و با توجه به نظر هر دو زوج صورت گیرد.

*

خانمی تعریف می کرد که در دوران نامزدی همسرش مدت های زیادی جلو درب منزل آن ها می ایستاد و پدرش از پنجره بالایی به نشانه مخالفت آب پایین می ریخت.

دوستان خانم و خانم می خندیدند. از نظر خانم این نشانه صبوری و پافشاری همسر است. نشانه ارزشمند بودن در نظر پدرش است. 

ولی

همسرش در جلسه مشاوره بسیار ناراحت بود و این را نشانه بی احترامی و شکسته شدن غرورش می دانست.

این خاطره در جلسه مشاوره تغییر پیدا کرد و قرار شد اینگونه تعریف شود: داماد پافشاری می کرد و یک روز پدر دختر و داماد از شوخی به روی هم آب ریختند.

*

خاطرات دوران عقد باید از دید زوجین دیده شود نه یکطرفه.

خجالت در دوران عقد طبیعی است؟ و چگونه حل می شود؟

خجالتی بودن به شخصیت فرد بستگی دارد نه دوران عقد. خجالتی بودن طبیعی است ولی با آموزش مهارت های ارتباطی می توانید آن را کم کنید.

آموزش مهارت ارتباطی اکتسابی است و نه ذاتی. به کمک مشاور می توانید مهارت ارتباطی را یاد بگیرید و هم در ارتباط با نامزد و هم در ارتباطات اجتماعی و جمع های فامیلی اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و چگونگی رفتار شجاعانه را بیاموزید.

صحبت های تلفنی دوران نامزدی باید در مورد چه موضوعاتی باشد؟

معمولا صحبت های دوران نامزدی در مورد کارهای روزانه و جملات عاشقانه است ولی ما پیشنهاد می کنیم کنار این صحبت ها، سوالات ازدواج به تفکیک جلسه را مطرح کنید و شناخت خود را افزایش دهید.

این سوالات به شما و همسرتان کمک می کند را شناخت درستی هم داشته باشید.

این سوالات از رفتار های شخصی تا رفتار در موقعیت های مختلف آغاز می شود. 

توجه داشته باشید در صحبت های تلفنی، سنجیده حرف بزنید و به تمسخر دیگران بپردازید.

در این دوران می توانید خاطرات دوران دبیرستان و دانشگاه خود را تعریف کنید و نظر طرف مقابل در مورد موقعیت پیش آمده را بپرسید.

مشاوره ازدواج

مرکز مشاوره ستاره ایرانیان با سالها تجربه به شما کمک می کند تا رابطه خوبی در دوران نامزدی داشته باشید و با شناختی صحیح و آموزش های کافی زندگی زناشویی خود را آغاز کنید.

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره دوره نامزدی"مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است.