چطور روانشناس خوب انتخاب کنیم؟ احساس شما نسبت به درمانگر اهمیت زیادی دارد. اگر احساس امنیت نمی کنید یا احساس می کنید که درمانگرتان احساسات شما را درک نمی کند، احتمالا انتخاب اشتباهی داشته اید. شما باید با درمانگر خود احساس راحتی کنید و بتوانید خصوصی ترین موضوعات زندگی خود را با او درمیان بگذارید.

روانشناس خوب چه ویژگی دارد؟

رفتار های دیگری که ممکن است نشان دهد درمانگر مناسبی را انتخاب نکرده اید شامل موارد زیر می شود.

شما درمانگر مناسبی انتخاب نکرده اید اگر:

  • در این شرایط باید درمانگر خود را عوض کنید.
  • تشخیص بیماری تا چه اندازه در تعیین نوع درمان اهمیت دارد؟
  • تشخیص ابتدایی برای شروع درمان ضروری است. اگر تشخیص به هر دلیلی اشتباه باشد درمان به صورت مناسب و درست شکل نمی گیرد.
  • در موارد محدودی تشخیص بعضی از بیماری ها ممکن است مدت زیادی طول بکشد و باز هم احتمال وجود بیماری های مشابه وجود دارد.

فرآیند تشخیص ممکن است نیاز به سی تی اسکن، بررسی نوار مغزی یا عصب شناسی داشته باشد.

تشخیص معمولا از بررسی دقیق تاریخچه زندگی فرد شروع می شود و پس از تشخیص بیماری اصلی، احتمال وجود بیماری های دیگر هم بررسی می شود و سپس برنامه درمانی دقیقی برای بیماران تنظیم می شود که در آن در مورد مشکلات و چیزهایی که باعث بروز این مشکلات می شوند صحبت می شود.

در این برنامه نظر بیمار برای استفاده از دارو باید مد نظر قرار بگیرد. درمان بیمار به عنوان یک فرد منحصر به فرد باید بر تاریخچه زندگی و علایق او متمرکز باشد.

پیشنهاد مشاور: آموزش ارتباط موثر با همسر

چطور روانشناس خوب انتخاب کنیم؟ پیش از رزرو وقت حتما بخوانید

چرا گوش کردن موثر و درک شرایط مراجع در هر درمان مناسب و موثری اهمیت دارد؟

بیماران فقط برای دارو درمانی و تشخیص بیماری به پیش درمانگر مراجعه نمی کنند. بیماران دوباره در جلسات مختلف به درمانگر خود رجوع می کنند زیرا احساس می کنند که او واقعا به حرف آن ها گوش می دهد و سعی می کند کمکشان کند. احساسات بیماران بیش تر با زبان بدنشان مشخص می شود نه کلماتی که بر زبان می آورند.

پیشنهاد مشاور: چگونه همسر خوبی باشیم؟

مهم نیست بیماران چقدر فریاد بکشند یا بگویند که ناراحت هستند که در پیش درمانگر حضور دارند، همین حضور آن ها نشان می دهند که می خواهند درمان خود را ادامه دهند.

این که افراد احساس کنند واقعا توسط دکتر و درمانگر خود درک می شوند  قوی ترین نیرو را بین آن ها به وجود می آورد. اگر بیمار احساس کند که درمانگر او جدیت لازم را دارد و مشکل او را واقعا جدی گرفته است تمایل بیش تری به درمان پیدا می کند.

خوب گوش دادن برگ برنده در درمان هایی است که بر مبنای صحبت شکل می گیرند

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره برای زوج درمانگر خوب در تهران و روانشناس خوب اقدام کنید. رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 امکان پذیر است