راه های طلایی برای متقاعد کردن دیگران به منظور دستیابی به اهداف خودتان را بیاموزید. تنها یک راه برای مجبور کردن افراد به انجام یک کار وجود دارد و آن ایجاد میل انجام آن در طرف مقابل است. به یاد داشته باشید که راهی جز این وجود ندارد.اما برای این کار باید 5راز شگفت آور را بدانیم.

البته شما می توانید با قرار دادن تپانچه روی مغز شخص اورا وادار کنید که ساعتش را تحویل شما بدهد اما این راه و راه های مشابه آن پر خشونت بوده و نتایج ناخوشایندی به همراه دارند.

راه های متقاعد کردن دیگران

تنها راهی که من می توانم شما را وادار به انجام کاری کنم این است که آنچه را که می خواهید به شما بدهم. در این رابطه فروید می گوید: هرکاری که من و شما انجام می دهیم از دو محرک میل جنسی و ارزوی برتری منشا می گیرد.

از سوی دیگر جان دیوی فیلسوف آمریکایی عقیده دارد که اساسی ترین انگیزه باطنی انسان ها میل به مهم بودن است.

این جمله را به خاطر بسپارید: میل به مهم بودن. این نکته بسیار مهم است.

5 راز شگفت آور متقاعد کردن دیگران

1-شما چه می خواهید

شما ممکن است چیز کمی بخواهید یا درخواست مهمی داشته باشید اما این ها مهم نیست مهم این است که اکثر افراد دوست ندارند پاسخ رد بشنوند. دقت داشته باشید که اکثر افراد خواستار موارد زیر هستند:

 1. سلامتی و تندرستی
 2. غذا
 3. خواب
 4. پول
 5. زندگی پس از مرگ
 6. ارضاء میل جنسی
 7. سلامت فرزندان
 8. احساس مهم بودن

در واقع کلیه این خواسته ها بجز یکی از آن ها برای افراد رخ می دهد. موردی که مهم تر و قوی تر از موارد دیگر زندگی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد، احساس مهم بودن است.

ابراهام لینکن در یکی از نامه هایش می نویسد: همه دوست دارند مورد تمجید قرار گیرند و ویلیام جیمز به بیان دیگر می گوید: عمیق ترین اشتیاق در وجود آدمی، اشتیاق به تقدیر است.

نکته جالب این است که او از نیاز یا توقع مورد ستایش قرار گرفتن صحبت نمی کند. او می گوید: اشتیاق مورد ستایش قرار گرفتن.

5 راز شگفت آور متقاعد کردن دیگران

2-علت جنون، عدم احساس مهم بودن است!

فارغ از برخی بیماری ها مهم ترین عامل دیوانگی افراد شاید این نکته باشد که فرد دیوانه نمی تواند در عالم واقعی احساس مهم بودن کند. برای همین جهانی غیر واقعی ساخته و در آن جایگاه خود را پیدا می کند.

3-بزرگ ترین سرمایه زندگی افراد کارآفرین چیست؟

یک فرد خیر می گوید: بزرگ ترین سرمایه زندگی من توانایی ایجاد اشتیاق در مردم و پرورش استعداد های بالای آن ها از طریق تشویق و تقدیر است. هیچ چیز به اندازه انتقاد مدیران نمی تواند استعداد افراد را بکشد.

 من از کسی انتقاد نمی کنم و معتقدم که افراد را باید به کار و تلاش تشویق کرد. برای همین تشویق را دوست دارم و از انتقاد بی زارم. اگر از کار کسی راضی نباشم، صمیمانه اورا تشویق می کنم و حتی در این راه مبالغه هم می کنم.

این رفتاری است که یک کارآفرین موفق در پیش می گیرد. درست نقطعه مقابل افراد عادی که اگر کاری مطابق میلشان نباشد فرد را رسوا می کنند و اگر مورد پسندشان باشد سکوت می کنند.

پس تا کنون دو عامل مهم برای رفتار با دیگران شناسایی شد 1 نیاز به مهم بودن و2 نیاز به تشویق و عدم انتقاد

بگذارید در مورد موفقیت ها و نیاز های خود کم تر فکر کنیم و بیش تر به نقاط مثبت و امتیاز های طرف مقابل خود بیندیشیم پس تملق را فراموش کنید و صادقه به تحسین افراد بپردازید اگر صمیمانه افراد را تحسین کنیم آن ها نیز برای گفته های ما ارزش قائل می شوند و آن ها را مانند گنجی در خاطر خود حفظ خواهند کرد حتی اگر بعد از چند سال شما آن ها را فراموش کنید، آن ها همواره به یاد شما خواهند بود.

5 راز شگفت آور متقاعد کردن دیگران

4-راه نفوذ به ذهن دیگران را بیاموزید

تا کنون دقت کرده اید که ما در بیان موضوعی با صراحت خواسته خود را بیان می کنیم. این کار، کار ناپخته ای است البته شما را درک می کنم شما به نیاز های خود تمایل نشان می دهید و این تمایل دائمی است، اما هیچ کس دیگری مثل شما چنین فکری نمی کند برای همین بهتر است برای برآورده شدن نیازها به جای درخواست کردن علاقه خود را به آن موضوع نشان دهید.

پس تنها راه نفوذ در دیگران صحبت در مورد علایق آن ها و نشان دادن راه دستیابی به آن هاست.

برای تفیم این موضوع برای شما مثالی اورده می شود

اگر می خواهید فرزندتان سیگار نکشد برای او سخنرانی نکنید و از خواسته خود به او نگویید بلکه فقط او را آگاه کنید که سیگار کشیدن ممکن است مانع شرکت او در بازی ورزشی شود و یا برنده شدن او را به تعویق بیاندازد.

5 راز شگفت آور متقاعد کردن دیگران

5- رفتار صادقانه خوب است؟

دنیا پراز افراد سودجو و خودخواه است بنابراین افرادی که تلاش می کنند، بدون سودجویی به مردم خدمت کنند سود بیش تری می برند. توجه کنید که کسانی که می توانند خود را جای دیگران بگذارند و طرز فکر آن ها را درک کنند، هرگز لازم نیست نسبت برای آینده خود نگران شوند.

توجه به دیدگاه های افراد و ایجاد شوق انجام کار در آن شخص به معنی وادار کردن او به انجام کار نیست و قرار نیست که کار او به سود شما و به ضرر خودش باشد.

 همه ی افراد باید از منافع این امر بهره مند شوند حال ممکن است که کار برای برخی سود بیش تر و برای برخی سود کم تر به همراه داشته باشد. 

در واقع این رفتار یک معامله ی دو سر برد است.

پس برای متقاعد کردن دیگران ابتدا اشتیاق طرف مقابل را برانگیزید و با این کار دنیا مال شما خواهد شد، در غیر این صورت در جاده تنهایی گام برخواهید داشت.

5 راز شگفت آور متقاعد کردن دیگران

پیشنهاد مشاور: 12 روش متقاعد کردن دیگران در بحث

جمع بندی مرکز مشاوره ستاره

شیوه های اصلی رفتار با دیگران در سه اصل زیر خلاصه شده است، با کمک این روش ها می توانید به شیوه های تأثیرگذاری با دیگران رفتار کنید.

 1. انتقاد نکنید، محکوم نکنید، گله گزار نباشید
 2. صادقانه و صمیمانه تحسین کنید
 3. در دیگران اشتیاق ایجاد کنید

هم اکنون می توانید از طریق مرکز مشاوره ستاره زندگی برای مشاور شغلی و تحصیلی اقدام کنید. رزرو وقت با مشاور از طریق شماره های 02122354282 و 02122247100 و به صورت موبایلی از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 امکان پذیر است.