در هنگام افسردگی فکر کردن به تغییرات مثبت ممکن است غیر ممکن به نظر بیاید، شما ممکن است نسبت به هرتغییری بدبین بشوید یا انرژی لازم برای فعالیت را نداشته باشید ولی باید بدانید که درمان افسردگی ممکن است و گاهی می تواند به سرعت آن را درمان کرد.

درمان سریع افسردگی

نکاتی که در ادامه این مقاله ذکر می شود را خودم در سال های پیش که با افسردگی دست و پنجه نرم می کردم (بله روانشناس ها هم می توانند افسرده شوند) متوجه شدم، افسردگی من به مرور شکل گرفت، درست به یاد دارم که صبح های زود از خواب بیدار می شدم و دیگر نمی توانستم بخوابم.

 با این که قبلا موارد افسردگی زیادی را درمان کرده بودم به سختی توانستم از باتلاق افسردگی نجات پیدا کنم زیرا افسردگی تمام جنبه های زندگی من را فرا گرفته بود.

فایل صوتی درمان سریع افسردگی

در این مدت سه چیز باعث می شد امید خودم را به بهبودی از دست ندهم شما هم این سه مورد را به خاطر داشته باشید:

 1. مدت زمان افسردگی محدود است.
 2. هر نوع فعالیت فیزیکی یا ذهنی باعث تضعیف افسردگی می شود
 3. اندیشه افسرده تنها یک حالت از ذهن است نه یک واقعیت.

با توجه به دلایل ذکر شده مطمئن بودم که از افسردگی نجات پیدا می کنم و در مرحله اول باید از شدت گرفتن آن جلوگیری می کردم. 

درمان سریع افسردگی - راه حل افسردگی در خانه (3)

11 نکته درمان سریع افسردگی

در ادامه 11 موردی را که برای درمان سریع افسردگی استفاده کردم و به دیگران نیز آن ها را پیشنهاد می دهم ذکر کرده ام، سعی کنید این 11 مورد را در کنار هم انجام دهید تا متوجه تاثیر شگفت انگیز آن بشوید.

 1. گرفتار اندیشه های منفی نشوید.
 2. ورزش کنید.
 3. غذای سالم بخورید.
 4. خواب کافی داشته باشید و استراحت کنید.
 5. از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید.
 6. رابطه مثبتی با دیگران برقرار کنید.
 7. تعارض ها را سریعا فیصله ببخشید.
 8. از هوای آفتابی لذت برده و بیرون بروید.
 9. اولویت های زندگی خود را رعایت کنید.
 10. هرروز کار جدیدی انجام بدهید و خلاقیت داشته باشید.
 11. هر روز برنامه های خود را تغییر بدهید.

سعی کنید در کارهای بالا مداومت به خرج بدهید. البته که افسردگی های شدید برای درمان نیاز به حضور دکتر و روانشناس متخصص دارند ولی تمرین های گفته شده می تواند در بهبود حال شما تاثیر داشته باشد.

درمان سریع افسردگی - راه حل افسردگی در خانه (3)

چگونه گرفتار اندیشه های منفی نشوید.

همیشه سعی کنید از فکرها و تصورات منفی فاصله بگیرید. هر وقت به چیزهای منفی فکر می کنید سریع فکر خود را عوض کنید و به موضوعات دیگر فکر کنید، اگر نمی توانید سعی کنید فعالیت هایی مانند فیلم دیدن، کتاب خواندن و چیزهای دیگر انتخاب کنید.


ورزش کنید | درمان افسردگی

من برای این کار از یک مربی کمک گرفتم تا نتوانم از انجام دادن آن فرار کنم. این کار تمرکز من را افزایش می داد و رفتن به باشگاه سه روز در هفته و دیدن افراد دیگر روحیه من را بهتر می کرد.

غذای سالم بخورید.

در طول افسردگی ممکن است اشتها خود را به طور کامل از دست بدهید ولی سعی کنید حتی به زور یا با استفاده از مکمل های غذایی تمام وعده های غذایی را بخورید.

درمان سریع افسردگی - راه حل افسردگی در خانه (3)

به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید.

سعی کنید محیط را برای خواب مناسب کنید، دما و نور مناسب، استفاده از خوشبو کننده هوا یا هرچیزی که به آرامش شما کمک می کند می تواند خواب شما را راحت تر کند سعی کنید قبل از خواب ورزش نکنید تا بهتر بخوابید.

از زمان خود استفاده بهینه بکنید | تنظیم خواب

در طول افسردگی ممکن است در برنامه ی خواب شما اختلال به وجود بیاید. از این فرصت استفاده کنید و در این زمان ها به کارهای خود برسید، کتاب بخوانید، به پیاده روی بروید یا هرکاری که دوست دارید را انجام دهید ولی در رختخواب نمانید.

رابطه مثبت با دیگران برقرار کنید.

در کنار دیگران باشید و سعی کنید با آن ها صحبت کنید اگر نمی دانید چه بگویید آن ها را تشویق کنید تا در مورد خودشان حرف بزنند، بیش تر مردم عاشق این هستند که در مورد خودشان حرف بزنند.

درمان سریع افسردگی - راه حل افسردگی در خانه (3)

تعارضات را پایان ببخشید

اختلافات، دلخوری ها و تعارضات تنها حال شما را بدتر می کنند بهتر است این مشکلات را کنار بگذارید و ذهن خود را آرام تر کنید برای این کار می توانید از مدیتیشن استفاده کنید.

از هوای آفتابی لذت برده و بیرون بروید

نیم ساعت پیاده روی در آفتاب تاثیر زیادی بر طراوت و روحیه شما دارد، سعی کنید بیش تر به پیاده روی بروید البته ضد آفتاب را فراموش نکنید.

اولویت ها را رعایت کنید

اگر انرژی انجام تمام کارهایی که برنامه ریزی کرده اید را ندارید بهتر است اولویت بندی کنید و به خودتان فشار نیاورید.

درمان سریع افسردگی - راه حل افسردگی در خانه

هرروز کار جدیدی انجام دهید | درمان افسردگی در خانه

این کار جدید می تواند نقاشی، کشف راه جدیدی برای پیاده روی، باشگاه رفتن، کتاب خواندن یا کشف یک مرکز خرید جدید باشد این کار باعث می شود به چیزهای جدید جلب شوید و از افسردگی فاصله بگیرید

برنامه روزانه خود را تغییر دهید.

سعی کنید در برنامه ریزی روزانه‌ خود تغییر ایجاد کنید این تغییر می تواند شامل غذایی که می خورید، فیلمی که میبینید، سبک آهنگی که گوش می دهید و یا هرچیز دیگری باشد. 

شاید انجام این کارها سخت باشد ولی سعی کنید و در انجام آن ها مداومت به خرج دهید.

درمان سریع افسردگی با مشاوره

شما به راحتی می توانید با مراکز برتر مشاوره همچون "مرکز مشاوره ستاره" تماس حاصل کنید، رزرو وقت 02122354282 و 02122247100 و 09035673050 و 09108347597 است.