مشاوره زناشویی یا مشاوره جنسی به منظور رفع مشکلات جنسی و بهبود رابطه زن و شوهر می باشد. این نوع مشاوره با دو رویکرد حل مشکل جنسی از طریق آموزش زوجین و درمان مشکل جنسی از طریق ورزش، دارو و یا تکنیک RP به درمان افراد می پردازد.

در صورت عدم مشکل جنسی و مشکل در ارتباط با همسر به مشاوره خانواده مراجعه کنید. این مطلب در خصوص مشاوره جنسی زن و مرد می باشد و سعی در حل مشکلات جنسی زوجین دارد.

همه زوج ها ممکن است در زمان خاصی انرژی لازم برای رابطه جنسی منظم را نداشته باشند. اما اگر این امر تبدیل به عادت شده است و دوست دارید زندگی جنسی خود را سر و سامان بدهید، رابطه درمانی یا مشاور زناشویی می تواند به شما کمک کنند. 

طبیعی است که خواهان رابطه جنسی رضایت بخش با شریک زندگی خود باشید، بعضی اوقات دلایل خاصی برای مشکلاتی که تجربه می کنید وجود دارد. از این موضوع خجالت نکشید و درخواست کمک کنید.

مشاوره زناشویی و بهبود کیفیت زندگی

مشاوره زناشویی چیست؟

 رابطه عاشقانه می تواند به شما در بهبود صمیمیت جسمی کمک کند علاوه بر این حل مشکلات جسمی نیز می تواند به شما کمک کند. 

متخصصین رابطه جنسی هزاران نفر را مانند شما می بینند. همکاری با متخصص جنسی به شما کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنید و راهی برای پیشبرد رابطه خود پیدا کنید.

در رابطه جنسی درمانی چه انتظاری می توان داشت؟

پس از قرار ملاقات با مشاور زناشویی مرکز مشاوره ستاره، شما توسط متخصص روان درمان دیده می شوید که به توضیحات شما در مورد مشکلتان گوش فرا می دهد و اطلاعات لازم را برای تشخیص مشکل و درمان شما جمع آوری می کند. 

همچنین در مورد جلسات درمان و هزینه های آن نیز صحبت خواهید کرد. 

اگر در مرحله سکسدرمانی یا مشاوره زناشویی قرار بگیرید، شما هر هفته یا هر دو هفته به دیدن درمانگر خود می روید. تمام کارهایی که در اتاق درمانی انجام می دهید مبتنی بر صحبت کردن است، با این وجود به شما کارهایی می دهند تا با همسرتان در خلوت خانه شخصی خود انجام دهید. 

مراجعان معمولاً از پیشرفت هایی که می کنند، شگفت زده می شوند. صحبت کردن صریح در مورد روابط جنسی خود ممکن است در ابتدا سخت باشد ولی کم کم عادی می شود.

در بعضی از مناطق کشور، مشاوره زناشویی توسط افرادی ارائه می شود که آموزش دیده اند و از محل کار خود به عنوان یک مرکز ارتباط (Relate Center) استفاده می کنند.

مشاوره زناشویی و خانواده شاد

 مشاوره جنسی چگونه می تواند به من کمک کند؟

مشاوره جنسی بسیار اهمیت دارد و 93٪ از زوج هایی که از این سرویس استفاده کرده اند گفتند که این جلسات باعث بهبود زندگی زناشویی آن ها شده است. 

اگر رابطه جنسی خود را متوقف کرده اید، این برنامه ها می توانند به شما در شروع مجدد آن کمک کنند.

 اگر رابطه جنسی مانع از صمیمیت در خانواده می شود، باید حتما به درمان و آموزش در مورد آن بپردازید.

سکستراپی می تواند به افراد مجرد، متاهل و یا در رابطه در بهبود زندگی جنسی و غلبه بر هرگونه اختلال عملکرد جنسی خاص کمک کند تا خانواده سالم داشته باشند.

تنظیم خانواده و آموزش

من فکر می کنم که همه افراد با مشکلات جنسی زندگی می کنند ولی برای دریافت هر نوع کمک خجالت می کشند. نکته مهم در رابطه با درمانگر این است که در مورد هرچیزی می توان صحبت کرد، هیچ چیز ما را شوکه نخواهد کرد، ما می دانیم که مشکلات جنسی چقدر می توانند پیچیده باشند و می دانیم که حرف زدن در مورد آن ها چقدر می تواند دشوار باشد.

مشکلات جنسی عمومی در جلسات مشاوره زناشویی

مشکل نعوذ

آلت تناسلی در همه اشکال و اندازه ها وجود دارد و نعوظ نیز شرایطی است که اکثر آقایان در برخی از مراحل زندگی خود آن را تجربه می کنند. بیشتر اوقات، حس نعوظ طبیعی است و معمولاً چیزی بیش از یک مشکل جزئی نیست. 

اما استرس و اضطراب ناشی از کار یا خانه، مشکلات مربوط به رابطه، اضطراب "عملکرد"، کسالت جنسی و الکل و مواد مخدر می تواند منجر به نعوذ شود. انتظارات غیر واقعی از آلت تناسلی می تواند منجر به اضطراب شدید شود که به نوبه خود بر مشکل اصلی می افزاید.

برخی از افراد از استمناء به عنوان روشی برای آرامش و تسکین استرس و تنش و همچنین پاسخ به احساس جنسی، با یا بدون شریک زندگی استفاده می کنند.

مشاور ها احتمالاً از شما سؤال می کنند که آیا نعوظ های صبحگاهی را تجربه می کنید یا خیر. یا ممکن است تست هایی را انجام دهید تا مشخص شود که آیا مشکل جسمی وجود دارد که نیاز به رفع آن داشته باشید. بسیاری از مشکلات پزشکی که در روابط جنسی تأثیر می گذارند می تواند با ترکیبی از دارو و شاید صحبت با یک متخصص روان درمانی حل شود.

فشار و استرس

استرس یکی از شایع ترین دلایل کاهش فشار جنسی است. به هر حال ، نزدیک بودن به همسرتان می تواند راهی برای مدیریت استرس باشد هرچند مهم است که هیچ کس احساس نکند شریک زندگی اش "فقط رابطه جنسی را می خواهد".

اگر فکر می کنید استرس در زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد، ممکن است لازم باشد در مورد آن با همسر خود صحبت کنید.

مسائل بهداشت روان و جسمی

برخی از مسائل بهداشت روان مانند افسردگی و اضطراب می تواند منجر به سرد شدن یکی از طرفین رابطه جنسی شود. برخی از بیماری های جسمی نیز می توانند اثرات مشابهی داشته باشند. اگر شما از این مشکلات رنج می برید، صحبت با پزشک عمومی خود می تواند مفید باشد. برخی از داروها همچنین می توانند در زندگی جنسی شما تاثیر گذار باشند. مشکلات روحی و جسمی می تواند بر رابطه زناشویی تأثیر بگذارد. در این صورت، صحبت با مشاور می تواند به شما در مدیریت بهتر امور کمک کند.

مشاوره زناشویی

والدین شدن و تنظیم خانواده

اگرچه بچه ها عالی هستند و به خانواده ها نشاط می بخشند اما پدر و مادر شدن غالباً خسته کننده است.

 شب های بی خوابی و نیاز به تمرکز در مراقبت از آن ها می تواند باعث سرد شدن روابط جنسی در میان زن و شوهر شود.

مهم نیست که کودک را به دنیا آورده اید یا به فرزند خانگی قبول کرده اید. شرایط نگهداری از آن ها باعث ایجاد مشکل در رابطه جنسی شما می شود.

سعی کنید با همسر خود در مورد نگرانی ها و مشکلاتتان حرف بزنید. این کار باعث نزدیکی شما به هم و از بین بردن نگرانی ها می شود.

مشکلات مربوط به تصویر بدن

بسیاری از مراحل زندگی روی ظاهر بدن ما تأثیر می گذارد. بیماری، پیری، بارداری، افزایش و کاهش وزن و جراحی همه می تواند بر نحوه احساس خودمان نسبت به بدنمان تأثیر بگذارد.

برای برخی از افراد، زیبایی جسمانی نقش مهمی در احساس دوست داشتن دارد. برای بعضی از افراد متناسب نبودن بدن باعث احساس خجالت یا سردی در رابطه جنسی می شود.

ممکن است هنگام بروز احساسات خود از کلمات اشتباهی استفاده کنید که باعث ایجاد خشم همسرتان شود. به خاطر داشته باشید که درک احساسات شما ممکن است برای همسرتان دشوار باشد. اگر با این مشکلات روبرو شدید، می توانید با مشاور رابطه یا مشاور جنسی صحبت کنید.

با شیوه های جدید تنظیم خانواده و پیشگیری از بارداری آشنا شوید.

راهکارهای مشاوره زناشویی برای بهبود رابطه

مشکلات جنسی گاهی ترکیبی از عوامل جسمی و روانی است. برخی از این مشکلات را می توان با روش های زیر به راحتی برطرف کرد.

با شریکت صحبت کن

صحبت کردن در مورد هرگونه مشکل در نعوظ می تواند برای شریک زندگی شما اطمینان بخش باشد. اگر احساس می کنید که احتیاج به تغییر در زندگی خود دارید می توانید آن را با همسر خود مطرح کنید.

برای لذت بردن از یکدیگر وقت بگذارید

به یاد داشته باشید که در رابطه جنسی همه چیز مربوط به مقاربت نیست. با تمرکز روی سایر فعالیت های حسی در کنار یکدیگر، می توانید مطمئن شوید که رابطه جنسی شما پیشرفت کرده است.

می توانید در این رابطه چند مطلب در مورد تنظیم خانواده و آموزش جنسی مطالعه کنید.

مشاوره زناشویی و بهبود کیفیت زندگی

به سبک زندگی خود نگاه کنید

ورزش بیش تر، تغذیه سالم، مدیریت تعادل بین کار و زندگی، خواب کافی، استراحت و تفریح  همه می تواننداسترس و فشار جنسی را کم کنند. سعی کنید که سیگار کشیدن را کاهش داده و یا حتی قطع کنید.

به سلامتی خود فکر کنید

همه ما ممکن است هر از گاهی مشکلات جسمی و روحی را تجربه کنیم. این موارد می توانند مختصر یا طولانی و جدی باشد. برخی از مشکلات و داروها می توانند بر نحوه عملکرد جنسی تأثیر بگذارند. قبل از مصرف دارو، با پزشک معالج خود مشورت کنید تا بهترین راهکار را برای پاسخ و درمان مشکلات خود انتخاب کنید.

داروها می توانند روی افراد تأثیرات متفاوتی داشته باشند. اگر می خواهید تغییراتی در روند درمان خود ایجاد کنید همیشه اول با پزشک خود مشورت کنید.


مهم است که قبل از صحبت کردن با همسر خود درباره مشکلات جنسی با یک متخصص جنسی در مورد شرایط و مشکلات خود مشورت کنید، تا بهترین نتیجه را از بحث با همسرتان بگیرید.

مشاوره زناشویی مرکز مشاوره ستاره

هزینه سکس تراپی چقدر است؟

سکس تراپی در بسیاری از کشورها گران تر از مشاوره است، اما در مرکز مشاوره ستاره هزینه سکستراپی و مشاوره روانشناسی یکسان است تا زوجین بتوانند راحت تر و در محیطی آرام مشکلات خود را درمان کنند و آموزش های لازم زناشویی را یاد بگیرند.

چگونه می توانیم کمک کنیم

اگر نگران زندگی جنسی خود هستید، روش های درمانی مختلفی وجود دارد که ما به وسیله آن ها می توانیم به شما کمک کنیم.

قرار ملاقات و رزرو وقت

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سکستراپی و رزرو وقت با مرکز مشاور خانواده ستاره با شماره 02122354282 و 02122247100 و به صورت موبایلی از طریق شماره های 09035673050و 09108347597 امکان پذیر است.

کانال تلگرامی تنظیم خانواده :آموزش جنسی و مشاوره خانواده و کانال جنسی